Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebaq12

Zamazany, ekran + restart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu podczas grania zamazały mi się piksele na monitorze, po chwili się zrestartował, wszystko chodzi normalnie, tylko podczas grania dzieję się tak samo. Nie wiedziałem jak zdiagnozować problem i zrobiłem długo planowany całkowity format Windowsa. Jak nietrudno się domyślić nie pomogło, problem występuje cały czas. Nie wiem jak go zdiagnozować.

 

Oto specyfikacja sprzętu:

 

Płyta główna - Gigabyte GA-770T-D3L

Karta grafiki - GeForce gtx 460

Procek - AMD Phenom x4 955

RAM - 2x2gb 1600

Zasilacz - Fractal 500w

 

Proszę o pomoc, kompletnie nie wiem jak się wziąć za to,

Pozdrwaiam

 

 

@Mały update, przed chwilką podczas przeglądania forum znów to samo, tym razem bez restartu, udało mi się to nagrać

https://vid.me/15Y2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna ci się przegrzewa. Wyjmij ją i przedmuchaj odkurzaczem. Pewnie w wiatraku masz pełno kłaczków kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wątpię, że to jest przyczyną. Całą budę dokładnie czyściłem, a dwa wentylatory na karcie graficznej działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podczas gry ok 90-100 stopni. Ale rozebrałem kartę przeczyściłem bardzo dokładnie i wyczyściłem starą pastę. Na razie problem nie występuje, a dziś będę nakładał pastę na gpu i procka. Nie znam się zbyt na tym i nie do końca wiem jakie temperatury powinna ta karta osiągać podczas obciążeń i czy użytkowanie bez pasty jest bezpieczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90-100 C na gpu to za dużo! Mój Radeon 4850 przy 100C zaczynał pokazywać artefakty na ekranie w trybie 3D. Okazało się że wentylator był przyblokowany kłaczkiem kurzu.

 

i czy użytkowanie bez pasty jest bezpieczne ?

Nope. GPU tak samo jak CPU musi mieć pastę aby efektywnie przekazywać ciepło dalej na radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...