Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamyniuniek

Nowe słuchawki do muzyki i grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje Razer Electry już dopadł upływ czasu i trzeba kupić nowe słuchawki. Grają one świetnie jeśli chodzi o muzykę i w grach też są bardzo dobre. Jedynym minusem jest wygoda użytkowania :( Słuchawek używam codziennie kilka godzin a od obecnych uszy już mnie bolą i nie mogę założyć ich na "całe uszy" tylko na ich część. Najlepiej chciałbym coś o podobnych a może i lepszych parametrach ale żeby były wygodniejsze. Myślałem nad Razer Kraken bo ufam tej marce i mam cały sprzęt Razera. Cena to myślę maksymalnie 350zł.

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Electry są zamknięte. W otwartych w tej cenie będzie raczej lepsza przestrzeń.

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

i tutaj głównie kawałek tekstu potraktowany o słuchawkach typu gaming vs zwykłe (bo zestawienie stare)

http://web.archive.org/web/20140108194503/http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

 

Podejrzewam że nie trudno będzie pokonać jakościowo te słuchawki w tej cenie. Kwestia tylko czym teraz je napędzasz, i czy one w ogóle mają większe zapotrzebowanie na źródło, bo wtedy albo coś z kartą by trzeba szukać, albo co najmniej żeby to co masz teraz uciągło, ale nie musi się udać taki zabieg do końca.

 

Wstępnie:

Pioneer SE-A1000, z allegro, bo już nie produkują,

a do tego jak to się z reguły robi, jakaś karta/DAC, ale to niech ktoś zaproponuje.

W tej cenie otwarte do gier, a także ogólnie do muzyki, powinny namieszać w pojedynku vs Electra.

 

Z zamkniętych:

Sennheiser PC330

a te posiadają niskie zapotrzebowanie na lepsze źródło, dokładnie:

"Trudność w napędzeniu i wysterowaniu: bardzo niska"

 

Jeżeli mówię o scenie, to mam na myśli kwestie pozycjonowania przeciwnika, np. w FPSach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :)

Nie mam karty dźwiękowej w komputerze a jak słucham muzyki to albo właśnie z PC albo z iPhone 5. Na kartach dźwiękowych w ogóle się nie znam ale wolałbym kupić same słuchawki bez dodatkowych kosztów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jak się sprawują na integrze te Sennheiser PC330, tu się przyznaje że poruszam to bez znajomości tematu, bo może się okazać że polecając Ci jakiś gotowy zestaw słuchawek i konkretnej karty dźwiękowej, uzyskasz lepszy efekt.

Zapewne wolisz zostać przy konstrukcji zamkniętej słuchawek. Ale jakbyś odbył jakieś odsłuchy niektórych lepszych modeli np. z tej listy zamkniętych vs otwartych to byś wyhaczył różnicę i zadecydował co wolisz, ale Sennheisery PC330 zdają się być tutaj umierkowanie ciekawym rozwiązaniem, bo mają niskie zapotrzebowanie na napędzenie. Może podaj jaką masz płytę główną. Może się okazać że choćby najtańsze X-FI ze sterami PAX już sporo dadzą na starcie vs Twoja integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna to MSI Z97 PC MATE :)

 

Mi to co mam teraz wystarcza, bo muzyka jest na wystarczającym poziomie ;) Głównie chodzi mi o wygodnę użytkowania, a i czy nie będzie tak, że na kompie słuchawki będą działały super itd. a jak podłączę do telefonu to poczuję znaczny spadek jakości ? Aktualnie mam wszystko dobrze poustawiane i nie czuję ogromnej różnicy między PC a smartfonem. Sory za może głupie pytania ale jestem całkowicie zielony w tych sprawach :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie bardzo cenię otwarte słuchawki. Właśnie z względu na wygodę. Moje philipsy mogę mieć na głowie przez wiele godzin i nic mnie nie uwiera, ani nie uciska. Kwestia czy lubisz mocny bas bo słuchawki otwarte raczej stawiają na naturalny dźwięk. Oczywiście można je podłączyć do jakiegoś cieplejszego/basowego źródła jak kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwiesz choćby Audigy 2ZS najtańsze co można polecić, wymieścisz się w swojej cenie, a sterowniki stąd:

http://www.hardwareheaven.com/community/forums/pax-download-audigy-series.182/

 

i jestem ciekaw co na to powiesz po zakupie ;)

 

edit. o wygodzie poszczególnych modeli ogólnie możesz poczytać.

 

Zawsze w grę wchodzi z otwartych opcja

Pioneer SE-A1000, ale właśnie te będą z telefonu słabsze.

Senki nie wiem czy mają odpisany ten mikrofon jeśli to ważne.

Można się zapytać sprzedawcy, ale nie widzę żeby się odpinał.

 

ew. jeszcze coś z otwartych z niskim zapotrzebowaniem na prąd, z ebaya, bo niedostępne:

Philips SHP9500

ale przekroczą budżet z ebaya

 

Te są jeszcze półotwarte:

Superlux HMC631, również bardzo niskie zapotrzebowanie na energię, trochę subtelniejszy mają chyba ten mikrofon.

Zostanie na lepszą kartę. Dobierze się może bardziej synergicznie niż wcześniej za to coś droższego, lepszego w tej cenie.

 

Jak już się OP przyzwyczaił do zamkniętych, i był zadowolony, to w sumie żeby tylko ogólne opinie pod tym względem o Electrach nie odstawały w tym względzie od nowych, bo brzmieniowo, to raczej nie ma się co martwić.

 

Oczywiście nie trzeba się ograniczać do zestawienia audiofanatyka absolutnie, i ktoś może się wykazać tutaj wiedzą i zaproponować jakiś lepszy/droższy zestaw otwarty z niskim zapotrzebowaniem na energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja lubie dać basem po uszach :D Jutro przetestuje Kolegi Krakeny bo też widzę, że dużo graczy je ma a też chciałbym dobrze słyszeć przeciwnika ;) A skoro mam okazje to skorzystam :) Te Hypery cloud 1 mi się podobają, a co o nich sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hypery Cloud 1 są całe lata świetlne lepsze od Krakenów. To wogóle inna półka. Pierwsze mają świetny dźwięk zarówno w muzyce jak i grach a drugie to gejmingowy syf warty nie więcej jak 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze swoje trzy grosze.

The Kingston's are just re-branded Qpad QH-90's.

I widzę coś tam Ci zostanie jeszcze z zakupu, to może warto się rozejrzeć za 2ZS, tanio stoją teraz na licytacjach, czasem bez chętnych.

Ale słuchawki zadowolą się w pełni lepszą kartą. To są takstary pro80 z dorzuconym mikrofonem i lepszymi padami.

I kilka modeli polecanych gdzieś indziej zamiast Cloudów 1. Bez wchodzenia w szczegóły typu konstrukcja i pradozernosc. I chyba cena. Nie sprawdzam.

 

hd558

Grado SR60i

audiotechnica ath-t500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser PC330 stoją na licytacji za 90 zł jeszcze trzy godziny, jak ktoś chce tani nienajgorszy zestaw do gamingu.

Do muzyki mówi się że są w sumie conajwyżej akceptowalne, bo może to nie poziom do którego nas przyzwyczaił Sennheiser w swoich zwykłych konstrukcjach. Problem z wygodą może być. I że mogą wymagać rozciągnięcia pałąka na obudowie czy cuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dodatkowo, nawet w 1440p z rt/pt bardzo szybko się zapycha cały vram w 4070ti.
    • No więc sytuacja wygląda tak, że spadł na mnie zakup i instalacja nowego routera do routera SIM na wieś. Została zamontowana antena - jeśli się nie mylę jest to Signaflex XRANGE 2x48 dBi. Zanim przejdę do rzeczy to jeśli ktoś jest w stanie określić czy ta antena jest w ogóle warta czegokolwiek, to dzięki za info. A, końcówki to bodajże 2x SMA. No i tutaj pojawia się pytanie - jaki router do takiej anteny wybrać? Musi to być router na kartę SIM - jest już takowa zakupiona w Play. Moim największym problemem jest zrozumienie, skąd mam wiedzieć po opisie routera czy podłączę do niego antenę. Który parametr to sugeruje? Czy jeśli router ma po prostu antenki, to można je zawsze wykręcić i podłączyć kable? Przyznam, że nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Kolejne pytanie, jeśli w ofercie Play jest dostęp do 5G i antena też obsługuje 5G, to router też musi mieć 5G, czy wystarczy sama antena?   Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu routera i ogólnie na temat stawiania tej sieci. Jak brakuje jakichś informacji to podam. 
    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę(poruszając mysz) to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...