Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.PaVLo.

Zmiana i7 2600K@4,4Ghz na i7 6700K (oc do 4.5Ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie myślałem nad tą platformą, bo bardziej patrzyłem na nią jak na Vistę od M$. Jest, ale jakoś mało popularna i niedługo stanie się z nią to samo co z 1155, a tego chciałem uniknąć. Sprawdziłem z ciekawość koszty przejścia i tu już jest znaczna różnica. Dobra płyta to jakieś +400, sam procesor to +300 i zdaje się, że trzeba wrzucić 4 kostki RAM do Quad Channel a to dodatkowo +300, więc robi się już ładna suma. Trzeba to przemyśleć czy warto.

nie warto szczególnie jak zmieniasz co pare lat platforme przy kolejnej zmianie zmieniasx na 6 core.bedzie to juz standart.a kompa uzywasz do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej miałem na myśli x99+5820k, później podmianka na 8/10core broadwella lub tańszego odpowiednika serwerowego.

 

I gdzie tu sens? Do gier zerowy. Do programow uzytkowych mocno watpliwy - kilka niszowych zadziala odrobine lepiej niz na 6700k, wiekszosc zadziala gorzej. Ostatnio sam przekopalem sie przez dzisiatki testwo, forow, opini, youtubow itp - i 6700k wygrywa w 95% zastosowan. Te 5% to konwersja wideo, streaming podczas gry i rendering, a w dodatku i tu roznice sa niewielkie, bo 6700k ma szybszy zegrar i lepsze IPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens zmiany i7-2700K @ 4.9 GHz (EE - czyli sampel wprost od producenta) na i5-6500K @ 4.5 GHz? chyba nie co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.Pavlo. - ja Ci podsunę taki oto temat:

 

Natknąłem sie na niego wczoraj. Dość ciekawe porównanie, w dodatku na starszej, niż Twoja, platformie. Ja to widzę tak: NIE warto się przesiadać, jeszcze nie. Do gier Ci spokojnie powinien ten 2600K wystarczyć na jakiś czas. Ja bym nabył na Twoim miejscu GTX'a 1070/1080 i na nim spokojnie przeczekał, bo (jak widać po w/w teście), w wyższych rozdzielczościach karta sobie poradzi a 2600K nie powinien tu za bardzo być wąskim gardłem. Skoro 750 sobie poradziła (i to całkiem nieźle jak sądze), to 2600K po o/c da rade jeszcze dłuższy czas.

 

Oczywiście piszę powyższe w kierunku docelowego przejścia @.Pavlo. na monitor z wyższą niż FHD/WUXGA rozdzielczością. Czyli step1 - karta, step2 - monitor, step3 - platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens zmiany i7-2700K @ 4.9 GHz (EE - czyli sampel wprost od producenta) na i5-600K @ 4.5 GHz? chyba nie co?

nie ma zbytnio sensu szczególnie ze jest wysoko taktowany inaczej to sztuka dla sztuki. :o:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces platforma będzie na kolejne 4-5 lat, więc procesor szóstej generacji klasy i7 powinien spokojnie starczyć.

 

komisarz gdzieś widziałem testy i do gier oraz codziennego użytkowania 6700k spisywał się lepiej :thumbup:

 

Crypt od tygodnia na pokładzie jest już MSI GTX 1070 Gaming X (sygnaturka), zostaje teraz postawić dla niej mocny fundament, ale przejrzę materiał jak wrócę z pracy. Nie twierdzę, że obecny i7 jest już słabiutki, ale po prostu nadszedł czas na odświeżenie platformy i sprzedaż obecnej jak jeszcze można zwrócić sobie trochę kosztów.

 

Obecne 4.4GHz na procesorze to nie koniec i mogę się jeszcze z nim pobawić, zwłaszcza jak jest sam chłodzony wodą na sporej chłodnicy :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk ale nie s2011 co side zaproponowal bo wpakujesz sie w nieoplacalne dokladanie.

Szczegolnie ze intel 6 rdzeni wladuje w 2018 do mainstream.

CZyli liczac za 4 lata dopiero bedzie wysyp gier pod 6 core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę właśnie o 1151 i 6700k bo jakoś 2011-3 drogo wychodzi i wątpię abym wykorzystał jej potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600k a 6700k wymiana do gier jest nieopłacalna. Gdziekolwiek indziej zapytaj, tom's hardware czy linustechtips, powiedzą to samo, różnica kilka FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.PaVLo. - nie zerknąłem w sygnaturke, moja wina :)

 

W takim wypadku poszedłbym dalej, tj. step2 i step3. Kwestia odzyskania koszytów jest zrozumiała, ale nie sądzde, żeby Twoja obecna platforma w, załóżmy, połowie przyszłego roku jakoś specjalnie potaniała, przez co stracisz jakąś większą kwotę. Sądzę raczej, że cena sie utrzyma na podobnym do obecnego poziomu, bo to w dalszym ciągu bardzo dobra platforma (ok - dobra :E). Obecny pułap cenowy to pokazuje, a przecież nie jest to młoda platforma, ba, to nawet nie poprzednia generacja obecnego TOP-u, a mimo to, bardzo lubiana i do gier polecana niekiedy częściej, niż nowszy sprzęt.

 

Ja bym teraz na Twoim miejscu kupił monitor, a końcem roku lub nawet później - zmienił platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600k a 6700k wymiana do gier jest nieopłacalna. Gdziekolwiek indziej zapytaj, tom's hardware czy linustechtips, powiedzą to samo, różnica kilka FPS.

Dzisiaj z ciekawości puściłem test w 3D Marku, nie wyłączając żadnych programów

http://www.3dmark.com/fs/9533905

 

Chyba nie jest źle ?.

 

Crypt Jednym z powodów zmiany platformy jest chęć przejścia na Win10 i DX12 i zrobienie go na czysto i gotowo na nowej platformie. Co do monitora to obecnie nie mam planów jego zmiany, bo dopiero niedawno zmieniłem go z Eizo S1932, wiec musi wystarczyć na kolejne kilka lat, zwłaszcza, ze siedzę dosyć blisko niego (~70cm).

Poczekam jeszcze chwilę, ale ze zmiany na nową platformę i tak nie zrezygnuję, ale czy to będzie s1151 czy 2011 to jeszcze przemyślę.

 

Poza tym, niedługo premiera Kaby Lake, więc warto też się wstrzymać i zobaczyć co nowego przyniosą, bo prawdopodobnie mają też być pod podstawkę s1151.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości puściłem test w 3D Marku, nie wyłączając żadnych programów

http://www.3dmark.com/fs/9533905

 

Chyba nie jest źle ?.

 

Crypt Jednym z powodów zmiany platformy jest chęć przejścia na Win10 i DX12 i zrobienie go na czysto i gotowo na nowej platformie. Co do monitora to obecnie nie mam planów jego zmiany, bo dopiero niedawno zmieniłem go z Eizo S1932, wiec musi wystarczyć na kolejne kilka lat, zwłaszcza, ze siedzę dosyć blisko niego (~70cm).

Poczekam jeszcze chwilę, ale ze zmiany na nową platformę i tak nie zrezygnuję, ale czy to będzie s1151 czy 2011 to jeszcze przemyślę.

 

Poza tym, niedługo premiera Kaby Lake, więc warto też się wstrzymać i zobaczyć co nowego przyniosą, bo prawdopodobnie mają też być pod podstawkę s1151.

 

 

Ale co, brakuje ci procesora gdzieś?

 

Bo mi się wydaję że i5 2500k@ nadal starczy do każdej gry

 

Zen będzie w 2017Q1, a DX12 i Vulkan korzystają z większej ilości rdzeni, a na pewno będą sprzedawać 6 i 8 rdzeni z ht w przystępniejszej cenie niż intel i to na tej samej podstawce

 

i5 6600k, jakieś sympatyczne mobo i 16 gb ramu to wydatek 2000 zł, a 6700k 400 zł więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może minimalne fps mu nie pasują, taki skylake z pamięciami dd4 na 4ghz potrafi mieć prawie 2 razy więcej fps np. w grach bethesdy typu fallou4/skyrim z modami w odpowiednich lokacjach i miejscach, w Armie 3 to już wogóle przepaść.

Ja np. planuję polecieć budżetowo i na razie kupić 6400 wykręcić na nieoficjalnym biosie, wsadzić szybkie ramy 3.6Ghz+.

 

Taki test z innego forum:

 

i5 2500k 4.5Ghz vs 6700k 4.5ghz in games

Skyrim+Mods

2500k 38.2fps http://abload.de/img..._13_17tmsse.png

6700k 56.3fps http://abload.de/img..._19_150asse.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, skoro masz już 1070 i dobrze chłodzenie na CPU, to kręć tego 2600K na 4.8 GHz i czekać na premierę Kaby Lake, nawet jeżeli to będzie max 10 % to jednak te 10 % to nie w kij dmuchał.

Wrzucisz sobie i7 7700k do tego szybkie pamięci 3GHz albo i wyżej z niskim CL i będziesz miał dobrą platformę na lata, potem mieć nadzieje że Coffe Lake trafi na tą samą podstawkę i w razie czego będzie można zrobić szybki upgrade na 6 core.

 

Ja mam dokładnie ten sam plan, miałem w połowę jesieni wrzucać 6700K, ale skoro za rogiem nowsza generacja to już sobie poczekam i zapakuje 7700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kaby lake będzie pewnie po 2k jak nie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za odgrzew zażyczą sobie taką kasę to sami sobie sprzedaż zabiją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co, brakuje ci procesora gdzieś?

Wiesz, jedynie na testach z netu mogę stwierdzić, czy brakuje czy nie. Odpaliłem Wiedźmina 3 i jest stałe 60fps w FHD, odpaliłem Fallout 4 w FHD i tutaj zaskoczenie, w okolicach kina samochodowego użycie GPU 60% a ledwo 40 fps [:|] , możliwe, że z 6700K było lepiej, tak jak pisze bobrix - dzięki za testy.

 

 

 

(...)

Ja mam dokładnie ten sam plan, miałem w połowę jesieni wrzucać 6700K, ale skoro za rogiem nowsza generacja to już sobie poczekam i zapakuje 7700k.

 

Kręcić już go nie będe raczej bo nie chcę przekraczać 1.4V (obecnie 1.32V), ale postąpię właśnie tak, że poczekam na Kaby Lake 7700K, bo ceny pewnie będą podobne do 6700K, a do tego planuje wziąć pamięci +3200Mhz i może też je trochę podkręcić. Dobrze jakby właśnie przyszłe Coffe Lake wyszły też na s1151 to bym wtedy zakupił jakis 6-core i miał sprzęt na kolejne 5-6 lat :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko odświeżony Skylake, na LGA1151 z nowymi płytami serii 2xx, nie opłaca się czekać.

 

 

Co do Coffee Lake i 6 rdzeniowych CPU, to zapewne płyty seria 3xx, nie wiadomo czy nadal LGA1151 i czy nie będzie powtórki z Broadwell.

 

http://pclab.pl/news70654.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jedynie na testach z netu mogę stwierdzić, czy brakuje czy nie. Odpaliłem Wiedźmina 3 i jest stałe 60fps w FHD, odpaliłem Fallout 4 w FHD i tutaj zaskoczenie, w okolicach kina samochodowego użycie GPU 60% a ledwo 40 fps [:|] , możliwe, że z 6700K było lepiej, tak jak pisze bobrix - dzięki za testy.

 

 

 

 

 

Kręcić już go nie będe raczej bo nie chcę przekraczać 1.4V (obecnie 1.32V), ale postąpię właśnie tak, że poczekam na Kaby Lake 7700K, bo ceny pewnie będą podobne do 6700K, a do tego planuje wziąć pamięci +3200Mhz i może też je trochę podkręcić. Dobrze jakby właśnie przyszłe Coffe Lake wyszły też na s1151 to bym wtedy zakupił jakis 6-core i miał sprzęt na kolejne 5-6 lat :).

 

Mając normalny loop możesz bez problemu na tych 1.4v trzymać ja mam AIO 280mm i trzymam 4.7 GHz na 1.4v, co do pamięci to biorąc 3200 MHz imo już nie opłaca się ich kręcić, lepiej próbować zjechać z timmingiem, moim targtetem będzie utrzymać 3200 MHz na CL12, najlepszy stosunek przepustowości do czasu dostępu.

 

Jeżeli chodzi o Kaby Lake to rewolucji nie ma co się spodziewać, to tylko kolejna optymalizacja skylake, natomiast zaciekawiło mnie to że z jakiegoś powodu intel przesunął premierę w okolice czasu dostępności Zena, tak jak by mieli jakieś obawy. Przy tym też mam nadzieje że 7 series da się wrzucić w układy z logiką 1xx, przez ten czas nic wielkiego technologicznie się nie zmieniło, a i tak wiadomo że refreshowane płyty będą już droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, obecna platforma działa w najlepsze mimo ponad 5 lat, więc przeczekanie kilku miesięcy różnicy mi nie zrobi a może faktycznie okazać się dobrą decyzją.

 

Boru Coffee Lake ma pojawić się dopiero w 2018 roku, więc nie ma to znaczenia czy będzie pasował czy nie bo do tego czasu na pewno coś wybiorę. Najbardziej interesuje mnie czy nadchodzący i7 7700K zadziała na Z170, ale czy go wybiorę to pokażą testy porównawcze ze Skylake a zwłaszcza czy niższe jego bazowe taktowanie wpływa na wydajność oraz podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście z ciekawości czekam na Coffee Lake i jego 6 jajek ciekawe co pokaże nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście z ciekawości czekam na Coffee Lake i jego 6 jajek ciekawe co pokaże nam.

 

A ja nie czekam bo chyba bym siwą brodę już zapuścił, będzie to będzie się wybierać :thumbup::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z i5 2500k 4.5ghz-4.6ghz na i5 6600k. Przy takich samych taktowaniach czuć wyraźną różnicę w użytkowaniu. Głupia przeglądarka, filmy 1080p@60fps żadnej mikrościnki nie mam, na 2500k jednak miałem, gry różnica około +30% , w cs go minimalny fps na poziomie 180fps na 2500k skoczył do około 295 na i5 6600k, gra siedzi mocno na procku , więc ukazuje o ile architektura jest wydajniejsza. A maksymalny fps i5 2500k 450fps, i5 6600k w okolice 800fps. Gta 5 również zauważalnie przyspieszyło. Na i5 2500k miałem chyba 6 różnych płyt głównych tzn asrock z68 extreme 4 , 2x asrock p67 pro3 b3 , MSi z77a-g43 gaming , Gigabyte p67a-d3 i Asus Sabertooth P67. Różnica w wydajności pomiędzy płytami to praktycznie błąd pomiarowy , ram kręciłem i minimalnie w filmach się polepszało, ale nadal miałem ścinki. Jestem bardziej z tych ludzi , co wolą mieć bardzo mocne cpu, na średniej płycie, bo jednak procka i płyty się raczej nie powinno tykać przez co najmniej 2 lata, a karty graficzne szybko się starzeją. Miałem tak , że skakałem z jednej płyty na drugą , naczytałem się , że w cs go powinienem mieć na tej i5 2500k stałe 300fps, niestety miałem wyraźne dropy, i było czuć jak gra szarpie, teraz już jest oki , płynność rozgrywki niesamowita. Przed zakupem dużo się naczytałem, zakładałem tematy , każdy mi odradzał przesiadkę na skylake , ponieważ + mała wydajność względem dopłaty, ja na zmianę platformy dopłaciłem około 600zł +-50 , i nie żałuję . Lga1155 już ma swój wiek, a i płyta może paść, a za dobrą płytę trzeba dać około 300zł, oczywiście bez gwarancji. Sprzedałem lga1155 jak jeszcze wszystko dobrze pracowało , Nowy właściciel zadowolony. Nie mówię , że jest to reguła , że płyta musi paść, ale przecież ma prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki novi, o takie argumenty właśnie mi chodzi :thumbup: . Ale poczekam na i7 7700K, bo to już praktycznie "za chwilę", a do tego czasu "przemęczę się" jeszcze na moim "zabytku" :).

 

Wczoraj na próbę zmieniłem mnożnik na 45 bez zmian napięć, ale w Prime95 po chwili ekran mi się wyłączył, więc wróciłem do 44, ale jak znajdę chwilę to poszukam stabilnego 45-47 z jakimś sensownym Vcore oraz VID (obecnie +0,050V)

reszta to (na stałe):

PCH Core Voltage - 1,05V

CPU PLL Voltage – 1,8V

VCCIO (VTT)- 1,05V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime to mi też nie przechodzi, jakoś żyję i gram sobie w gry a nie jakieś syntetyki wypalarki :) Daj 1.4V jak nie zrobi na tym 4.6-4.8 to nie ma co męczyć, mój chodzi na takim 5 lat, tzn chodził 1.39V ale po zmianie na gtx 970 zachciewa mu się 1.4 bo inaczej wysypuje się na pulpicie i jest super "whea error" szczerbaty.gif.

Do stabilnego wysokiego Oc może być też konieczne wyłączenie wszystkich oszczędaczy energii, można sobie zostawić c1e, daje to ~40W mniej w idlu, mierzyłem :)

A i przy takim napięciu sekcja tego asusa co masz grzeje sie mocno szczególnie latem, ja dałem nawiew żeby nie padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...