Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wezuwiusz3

Karta graficzna do 300 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuję Waszej porady ,ponieważ muszę zakupić nową kartę graficzną,a mój komputer już jest dość stary.

Budżet nie przekraczający 300zł.

Potrzebuję raczej uniwersalnej karty do oglądania filmów i obróbki zdjęć cyfrowych ,oraz do sparodycznego gramia,Ważne żeby ją mój komputer uciągnął bez potrzeby zmiany zasilacza.

Parametry.

Procesor

Intel®Pentium®

CPU G 620@1.60GHz

2.59GHz,2.99 GB Ram.W rzeczywistości mam kość z 4 GB Ram,ale komputer pracuje na systemie XP.

 

Karta graficzna.

NVIDIA Ge Force 9400 GT

 

Zasilacz.

TAKE ME 400 FORCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam wymienić twój zasilacz na przynajmniej jakiegoś Cheftec'a czy coś dobrego o conajmiej 400-450w

Co do karty to proponuje GTX650/HD7770 powinieneś znaleść oferty w granicach 200-250zł tylko trzeba poszukać

Procesor też niejest najlepszych lotów...

Jeśli już musisz nie zmieniać zasilacza to trzeba coś bez dodatkowego zasilania czyli coś w stylu HD7750 czy GT640 ale to już kupujesz na własną odpowiedzialność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens pakować kasę w ten komputer przy takim procesorze??

Znalazłem taką kartę w granicach moich możliwości finansowych.

model: GeForce GT 730

pamięć: 2 GB RAM GDDR3

szyna pamięci: 128-bit

taktowanie rdzenia: 700 MHz

taktowanie pamięci: 1600 MHz

złącza: 1x Dual-link DVI-I; 1x HDMI; 1x D-Sub

obsługiwane standardy: DirectX 12; OpenGL 4.4

wymiary: 172 x 111 x 32 mm

 

Co możecie mi powiedzieć na temat tej karty i czy właśnie ta 400 zasilacz poradził by z tą kartą.

Na razie wymiana zasilacza musi poczekać,ponieważ moja karta uległa zniszczeniu i pracuję na pożyczonej.

Monitor też nie jest pierwszej młodości.Pracuję na ustawieniach 1024/780 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci bardzo zależny na tym żeby nie wymieniać zasilacza to szukaj używanych GT640 czy GT730 albo GT740 (albo przy dobrych łowach GTX750) ale po tych GT740 30 czy 640 nie spodziewaj się dobrej wydajności. Czy sobie zasilacz poradzi na tych kartach bez dodatkowego zasilania pewnie tak ale nie gwarantuje ze będzie działać długo.Tylko nie dawaj za te padliny 300zł bo to będzie grzech wpierw szukaj używek GT640 albo tych 730 i 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy duża była by różnica przy takich parametrach monitora jak podałem ,gdybym założył grafikę o podobnych parametrów jak ta GT 730,tylko z szyną 64 bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej Cie wyjdzie kupno dobrego uzywanego zasilacza i hd 7770 niz kupowanie na sile jakiegos scierwa do wyswietlania pulpitu typu gt730.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy duża była by różnica przy takich parametrach monitora jak podałem ,gdybym założył grafikę o podobnych parametrów jak ta GT 730,tylko z szyną 64 bit?

Słaby procesor i niska rozdzielczość 1024x768 powodują że taki GF730 będzie wystarczający. Wersja 64-bit jest lepsza, to nowszy rdzeń, a i pamięć mimo że 64-bit to już DDR5 więc i tak jest znacznie szybsza od 128-bit DDR3. No i znacznie niższy pobór mocy niż wersja 128-bit, nie trzeba wymieniać zasilacza. Taka karta będzie wystarczająca:

link

Ewentualnie jej wersja 2 GB:

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uciągnie ten procesor gtxa 570 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/amd-radeon-hd-7770-gigabyte-warszawa-i6218414009.html

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gpa-400s-atx12v-400w-gwarancja-i6219012113.html

Będzie śmigać. Nowa karta, a komputer z epoki kamienia. Czemu pentium ma 1.6? A nie 2.6?

 

Jak koniecznie nowa to:

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-250e-1gb-gddr5-128bit-d-sub-dvi-hdmi-11215-19-20g-843032/

 

Zasilacz bym wymienił z 2 powodów:

1 Primo kupić cos cichego.

Po drugie primo oszczędzisz na prądzie kupując zasilacz z wysoką sprawnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Agito też taka Palinkę.

Karta graficzna Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB DDR5 PCI-E BOX

 

Specyfikacje

 

OGÓLNE

Slot PCI Express x16

Typ chipsetu nVidia GeForce GTX750

Typ urządzenia Gaming

Maksymalna rozdzielczość 4096 x 2160

PROCESOR

Producent chipsetu NVIDIA

Częstotliwość procesora (MHz) 1202

PAMIĘĆ

Wielkość pamięci 2048

Typ pamięci GDDR5

Szyna pamięci 128-bit

Częstotliwość pamięci (MHz) 6008

Przepustowość pamięci (bity) 128

INNE CECHY

Obsługa DirectX (wersja) 11.2

ZŁĄCZA

Złącze D-sub 15-pin 1

DVI 1

HDMI Tak

UKŁAD CHŁODZENIA

Typ chłodzenia (aktywny / pasywny) Aktywny

 

Czy pod tą kartę muszę zmienić już zasilacz i czy procesor ją obsłuży ,ew.Czy da się do tej płyty wsadzić jeszcze coś mocniejszego.

Płyta P8H61-MX Asusa.i większą ilość Ramu.Teraz mam 4GB Ram.

Zasilacz mam 400W firmy Take Me (Take me 400 Force).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to znalazłem i nie czekając co mi odpiszecie złożyłem zamówienie.Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Trochę zawaliłem ,bo mogłem płacić przez PAY -Up,a zamówiłem kuriera DHL.W Każdym bądż razie nie zamierzam im dopłacać,choć wiadomo ,że zakup przez internet jest nie wiążący dla obu stron.Jest to tylko oferta handlowa ,ale czy platforma pozwoli sobie na taki obciach z wycofaniem się ze sprzedaży po cenie jaką zaoferowała?Cały czas widnieje mi w zakładce moje zakupy kwota 209.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to znalazłem i nie czekając co mi odpiszecie złożyłem zamówienie.Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Trochę zawaliłem ,bo mogłem płacić przez PAY -Up,a zamówiłem kuriera DHL.W Każdym bądż razie nie zamierzam im dopłacać,choć wiadomo ,że zakup przez internet jest nie wiążący dla obu stron.Jest to tylko oferta chandlowa ,ale czy platforma pozwoli sobie na taki obciach z wycofaniem się ze sprzedaży po cenie jaką zaoferowała?Cały czas widnieje mi w zakładce moje zakupy kwota 209.99

Serio?

 

Jest wiążąca jak zapłacisz instant. Odwołają masowo zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz i tak już muszę poczekać na powiadomienie zanim zamówię coś innego.

Na razie jak sprawdziłem,to dalej są te karty w tej cenie.Jest zaznaczone że dostępne jest kilka sztuk.

 

A teraz znowu ich nie ma .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak już koledzy się wypowiedzieli Agito wali w kulki ,więc zamówiłem inną kartę gdzie indziej ,nieco droższą ,ale mam nadzieję że w miarę dobrą.

Co możecie mi powiedzieć o tej karcie??.Z parametrów wygląda na przyzwoitą,ale wiadomo .Czasami symbol lub jakaś literka ma ogromne znaczenie

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 740 OC 2GB GDDR5 (128-bit) VGA, 2xDVI, HDMI (GV-N740D5OC-2GI)

 

Ktoś może użytkował tą kartę?? Parametery zbliżone do tej którą chciałem zakupić na Agito za 210 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...