Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sprite98

Przycisk power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie przepraszam, ze pisze w tym dziale, bo jest on chyba zły jesli chodzi o ten temat, ale nie mam chyba gdzie indziej opisać tutaj tego błędu.

 

Otóż wczoraj grając sobie na kompie nagle na całej mojej wsi wyłączyli prąd - nikt go nie mial. Prąd przywrócono po około dwóch godzinach poczym chciałbym uruchomić mój komputer i nie działa.

 

"Nie dziala" ? - W sensie takim, ze nie reaguje po prostu na ten przycisk POWER, a przy próbie podłączenia kabla USB do ładowania baterii w telefonie - o dziwo ładuje.

 

Komputer miałem składany na części, wszystkie części kupiłem na morele i moje pytanie co mam teraz zrobić w tej sytuacji, mam jeszcze gwarancję na dwa lata tylko, ze nawet nie wiem jaki produkt powinienem oddać na tę gwarancję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co powinieneś zrobić to rozładowanie kondensatorów i wtedy uruchomienie komputera (taki pierwszy krok zalecają producenci sprzętu). Czyli odłączasz wtyczkę od zasilacza, naciskasz kilka razy przycisk POWER i podłączasz wszystko ponownie. Jeśli wtedy nie zadziała, to musisz sprawdzić wnętrze (napuchnięte kondensatory, przepalone elementy), jednakże mało prawdopodobne jest, aby przez zwykłe wyłączenie prądu coś się uszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie reaguje na próby włączenia.

Moglbym zawrzeć piny, ale nie mam jak gdyż karta graficzna blokuje mi dostęp do nich, bo jest zbyt dluga i duża. Wydaje mi sie, ze to tylko przycisk padł jakimś trafem.

 

52MBSCwl.jpg

Tutaj macie mój sprzęt, moze to pomoże w czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może glupie pytanie, ale czy nie wylaczyles zasilacza na przełączniku? Jak w tym gniazdku inne rzeczy działają to stawialbym na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Dodam, że gdy przełącznik w zasilaczu jest włączony to można sobie ładować telefon przez USB poprzez PC. Kiedy zaś przełącznik w zasilaczu jest wyłączony - telefon nie ładuje. Wniosek? Zasilacz powinien działać na 99% skoro pobiera prąd od listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę graficzną i spróbuj ręcznie zewrzeć piny od przycisku power. Jak komp ruszy, to przynajmniej będziesz wiedział, że płyta działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do naprawy i naprawił.

Bios sie zawiesil czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...