Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucky512

W3520 - Upgrade lub wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bonjur. Zakładam kolejny temat gdyż niemogę dostać odpowiedzi.

 

Mam obecnie sprzęt z sygny, obecnie procesor skręcony do 4 wątków @ 2.66Ghz 1.27V gdyż produkuje ciepła w pokoju tak że darmowa sauna powstaje. Plus mam mały ew. problem z upgrade ramu gdyż z czterch slotów dwa są martwe. Procesor jest wykorzystywany do gier, internetów oraz renderingu (pewne oprogramowanie niewykorzystuje CUDA pomimo iż wspiera). Wpadł mi w oko i5 2500k, procesor dostałbym poniżej 500zł, płytę za 100 chociaż myślałem też nad wymianą chłodzenia na wodne w obecnym i ew. Wymiana cpu na 6 rdzeniuf z serii L (ok. 300-400) tyle że gorzej z ramem.

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziałające sloty na ram to najczęściej wina pogiętych pinów w sockecie.

 

Jak nie masz możliwości dołożenia ramu (bo afaik ta platforma ogarnia max 4GB per slot) to chyba faktycznie lepiej zmienić podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sygnatury nie widać ;)

Widocznie po resecie hasła sygna poszła się walić.

 

Tak więc mój ziemniak składa się z Xeona W3520 chłodzonego Raijintekiem Themis, na płycie Gigabyte EX58-UD3R(jak już wspomniałem dwa sloty ram tylko czynne),dopieszczona dwoma kościami ram po 4GB GooDRAMa, za grafikę robi GTX 750Ti Dual StormX od Palita a wszystko to zasila jakiś tani szajsowaty Chieftec 500W w Zalmanie Z3 Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy ci że to problem socketu .. Sprawdziłeś piny ? Bo procek ma wbudowany kontroler pamięci ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram zawsze możesz zmienić na 2x8gb, na sprzedaży nie do końca sprawnej płyty stracisz niemało.

Dla mnie najistotniejszym argumentem byłby brak sata 3 w obecnej platformie (ssd robi swoje) i procesor, który na papierze nie odbiega od nowości, jednak ustępuje w rzeczywistości nowszym konstrukcjom.

 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby dorwanie w normalnej cenie płyty na lga 2011 i kupić xeona:

http://allegro.pl/intel-xeon-e5-2670-8x2-6-ghz-lga-2011-sr0h8-fvat-i6205690200.html

Do zastosowań profesjonalnych jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy ci że to problem socketu .. Sprawdziłeś piny ? Bo procek ma wbudowany kontroler pamięci ..

Socket mam uszkodzony więc jest to zbędne.

 

Ram zawsze możesz zmienić na 2x8gb, na sprzedaży nie do końca sprawnej płyty stracisz niemało.

Dla mnie najistotniejszym argumentem byłby brak sata 3 w obecnej platformie (ssd robi swoje) i procesor, który na papierze nie odbiega od nowości, jednak ustępuje w rzeczywistości nowszym konstrukcjom.

 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby dorwanie w normalnej cenie płyty na lga 2011 i kupić xeona:

http://allegro.pl/intel-xeon-e5-2670-8x2-6-ghz-lga-2011-sr0h8-fvat-i6205690200.html

Do zastosowań profesjonalnych jest idealny.

Zastanawiałem się nad 2x8GB tylko pytanie czy łyknie mi to na spokojnie

SATA2 nie przeszkadza mi zbytnio, narazie pobędę jeszcze na talerzowcu a potem przesiądę się na SSD jeżeli dorwę sie tanio 256GB bądź więcej. Sprzedać pewnie i tak nie sprzedam bo nikt nie kupi. W pudle mam jeszcze Pedziotrona X58(tego śmiesznego OEMa z alledrogo).

Zastanawiałem się właśnie nad tym Xeonem ale zastanawiam się czy nie będę miał tej samej wydajności w grach, chociaż skoro to 2011 to może coś tam odczuję. Gorzej z płytą bo znalazłem jakiegoś coś od Allienware za pińccyt+ ale nie wiem czy wykryje tego Xeona. Zresztą ciężko znaleść coś płyty na zwykłe 2011, nie 2011v3.

 

Dla ciekawskich na 3.3Ghz mam 78*C na najgorętszym rdzeniu podczas grania i 71 na całym CPU. Podczas testowania LynX wywala mi 95 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonjuhr again. Wiem że spamię i spamię pod swymi postami aczkolwiek poszedłem śladami Yediego i sprawdziłem ponownie socket. Okazuje sie że problem z ramem stwarzał pin który znajdował się w sąsiedztwie obok tego którego nie ma ( a ten którego nie ma był jako Reserved). Tak więc mam już cztery sloty aktywne i działające, tylko czy dalej warto trzymać tego W3520 czy może skusić się na upgrade do nowszej podstawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzymasz do końcówki roku, to wstrzymaj się.

AMD ma wydać całkiem wydajne bodajże 6+ rdzeniowce na poziomie 4-5 generacji intela jeśli chodzi o zegar/zegar.

Może coś zmieni się z cenami. Obecnie platforma 2011 intela to duże pieniądze (płyta główna), a nic lepszego na rynku nie ma jeśli chodzi o takie zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz Sony Vegasa, to wspomaganie CUDA działa w jego przypadku tylko na kartach typu Fermi (seria GTx 4xx/5xx).

 

Jaką dałeś pastę pod chłodzenie ?

Możesz spróbować zmniejszyć napięcie QPI/VTT (od IMC/Cache L3), jeżeli masz w AUTO (płyta może dawać "na zapas").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...