Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sienolek

Wymiana na GTX1070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy oplaca sie sprzedac obecna GTX760 i wymienic ja na GTX1070 bez wymiany poki co pozostalych czesci komputera? Nie wiem jak GTX1070 bedzie wspolpracowal z podkreconym i5 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego producenta wybrac? Mam obecnie EVGA i mysle czy znowu nie wziac tej samej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj na niereferencyjne karty od co i sb sobie z palcem w D poradzi.

z tym 4.5+ niekoniecznie wystarczy te 4.2 zwyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie proc da radę. Wystaw kartę, czekaj na kupca i do tego czasu niereferenty powinny się pojawić. A co do producenta, to EVGA - bardzo dobry wybór :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze bede kupowal niereferenta. Wstepny wybor to EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0.

Ciekawe co poprawili w nowej wersji chlodzenia w stosunku do ACX 2.0.

 

Jesli chodzi o wyzsze OC - ok tylko nie wiem czy moje chlodzenie da rade przy wyzszym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Co z moim procesorem? Ogarnie? Sprzęt w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Co z moim procesorem? Ogarnie? Sprzęt w sygnaturce.

Jeżeli grasz w 1080p to nie ogarnie. 6700k na 4.7GHz był ograniczeniem dla GTXa 1080, więc Twój Ivy Bridge Xeon na 3.3GHz będzie za słaby dla 1070.

@autor

2500k na 4.5GHz da radę z GTXem 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że głównym założeniem DX12 ma być ograniczenie narzutu CPU? Wydajność pomiędzy kolejnymi generacjami i5/i7 (zegar w zegar) nie jest chyba duża. Toż to odgrzewane kotlety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że głównym założeniem DX12 ma być ograniczenie narzutu CPU? Wydajność pomiędzy kolejnymi generacjami i5/i7 (zegar w zegar) nie jest chyba duża. Toż to odgrzewane kotlety..

Narzut narzutem, ale tam, gdzie potrzebna jest wydajność procesora, tam różnice nadal występują:

ashes-gtx980.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Co z moim procesorem? Ogarnie? Sprzęt w sygnaturce.

Jest to mocno uzależnione od gry i jakiego fps wymagasz.

 

Co do dx12 to póki co obecne gry w tym api to parodia, w spapranych grach typu project cars czy gta 5 w momencie wykorzystania możliwości dx12 wymagania co do cpu bardzo mocno spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana platformy calej raczej nie wchodzi w gre na chwile obecna, a poza tym niedawno zalozylem temat ws zmiany platformy (procek + plyta) i mi to zdecydowanie odradzono przy obecnie posiadanej specyfikacji , bo za maly wzrost wydajnosci by byl i poradzono , by wtrzymac sie do kolejnej generacji,a pozatym i5 2500k jest wciaz bardzo dobrym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz w 1080p to nie ogarnie. 6700k na 4.7GHz był ograniczeniem dla GTXa 1080, więc Twój Ivy Bridge Xeon na 3.3GHz będzie za słaby dla 1070.

@autor

2500k na 4.5GHz da radę z GTXem 1070.

 

co za debilizm. to że procesor jest ograniczeniem danego gpu nie jest jednoznaczce z tym że nie będzie komfortowej gry z 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że zmiana platformy na najnowszą to będzie wyrzucenie kasy w błoto (tzn. będzie tam jakiś wzrost wydajności - jednak niewspółmierny do poniesionych kosztów). No cóż, może jednak poczekam jeszcze na GTX 1060...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zmienie i5 2500k na np i5 6600k, bo to nieoplacalne. Nie chce rowniez rezygnowac z kupna GTX1070 przez obencego proca - najwyzej lekko ograniczy te karte, a moze za rok wymienic sie na nowa generacje i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że zmiana platformy na najnowszą to będzie wyrzucenie kasy w błoto (tzn. będzie tam jakiś wzrost wydajności - jednak niewspółmierny do poniesionych kosztów). No cóż, może jednak poczekam jeszcze na GTX 1060...

 

Wiesz co się dzieje, gdy procesor niedomaga ? Właśnie to.

 

pc_r.png

 

sc2.png

 

gta5.png

 

c3_r.png

 

fc4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora różnica jednak. No nic, to może jednak rok się przemęczę i potem zmienię całą platformę :) albo zapoluję na jakiegoś GTX'a z niższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora różnica jednak. No nic, to może jednak rok się przemęczę i potem zmienię całą platformę :) albo zapoluję na jakiegoś GTX'a z niższej półki.

różnica jest(ja nie wiem czy spora spodziewałem się na premierę skylake większej i jakieś rewolucji a wyszło jak zawsze) czy się opłaca się wymieniać to sprawa dyskusyjna mimo wszystko ci co mają sb nie mają co narzekać zwłaszcza po oc,generalnie jeszcze można spokojnie siedzieć i czekać co przyniesie jutro.

ja mam co robić zapoznaje się procem z sygny zastanawiam się ile uda mi się wyciągnąć z niego oby te 4.6 ghz co najmniej się dało miejmy nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tam spora, na 50 fps płynność jest prawie ta sama co na 60-70. I to są sporadyczne przypadki w kilku grach i kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za debilizm. to że procesor jest ograniczeniem danego gpu nie jest jednoznaczce z tym że nie będzie komfortowej gry z 1080p

W takim razie po co kupować takie mocne GPU? Żeby go później dusić? Bez sensu. Myślisz, że czemu nikt normalny nie kupuje 980Ti do i3? Bo tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 jajka juz nie wystarczają (nawet z HT) a większość specjalistów z forum nadal poleca i5 do grania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości śmiertelników raczej wystarczają IMHO ;) Btw co mają polecać ludziom, którzy składają PC do grania za 3-4 tysiące? Procka za połowe tej kwoty?

 

No chyba że to co napisałeś to była ironia, nie wyczułem - katar mam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tam spora, na 50 fps płynność jest prawie ta sama co na 60-70. I to są sporadyczne przypadki w kilku grach i kilku miejscach.

 

Im wydajniejsza karta tym wyższy fps w miejscach nieprocesorowych, im słabszy procesor tym niższy fps w miejscach procesorowych. Teraz zastanów się, co się stanie gdy będziesz przechodził przez takie miejsca, a twój minimalny fps wyniesie 45-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Albo jak nie zdążysz skończyć w miesiąc a gry UBI krótkie nie sią. Ja sam kilka razy wykupowałem game pasa aby coś przejść. Przeważenie jak widziałem, że będzie kilka dni wolnego. Z drugiej strony denerwuję mnie w abonamentach przeświadczenie, że jak wykupiłem to musze grać w tą konkretną grę z abo bo jak nie skończę to przecież kasa przepada (trzeba wykupić kolejny miesiąc) a czasami w grach mam tak, że robię przerwę i wracam po ograniu innej.
    • Właśnie dlatego jest tak szczuta bo nie chcą opowiadać się za żadną ze stron bo to gwóźdź do trumny każdej partii. Krytyka konfy - ok, raz jest lekko stronnicza w jedną stronę, raz w drugą. taka ich taktyka. Ale sporo tu też teorii spiskowych gdzie partia jest jednocześnie koalicjantem pisu i pupilkiem putina. Dowodów oczywiście brak. Kiedyś taka partia mogła by być nazwana patriotyczną, później nacjonalistyczną, teraz jest się albo ruską onucą. Jednocześnie uderza brak jakichkolwiek hamulców w obronie wszystkiego co robi rząd. Lewica też przez tych ludzi nietykalna bo jest w koalicji. To mój główny zarzut. Dla mnie konfa mogła by nie istnieć. Chcę tylko jakiegoś głosu rozsądku w niektórych sprawach W Polsce to niemożliwe. Wybory co 3 miesiące aż by zrobili rozbiór Polski. Taki system może funkcjonować w Szwajcarii ale nie u nas. Inna mentalność.
    • Od dawna korzystam z tego fixa(znalezione gdzieś w czeluściach internetu) i rzeczywiście praktycznie nie ma migotania.
    • No to pochwal się wynikami. Jakie odczucia ? UV procesora i karty robiłeś ? Według testów, 14600k jest wydajniejszy od 12700k, nawet od 12900k https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i5-14600k-niewiele-wydajniejszy-od-intel-core-i5-13600k-jak-dziala-z-pamiecia-ram-ddr5-8000-mhz?page=0,20
    • Obydwie drogi o kant dupy :E Ten co bierze abo będzie czekał na patche jak ten co kupił za 300zl. Tyle ze po miesiącu jak się abo skończy a gra dalej będzie niepołatana to już zapłacisz 180zl
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...