Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Axcel

Software'owa alternatywa dla Raid1? Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam jak najbardziej niezawodnego systemu przechowywania danych w przystepnej dla mnie cenie (to ile chce wydac bedzie zalezalo ktore rozwiazanie wybiore, jezeli najprostsze, czyli np 4 zwykle dyski samsunga, to ile to wyjdzie? £400?, ale jezeli pojde w cos bardziej pro i przyszlosciowego, ocierajacego sie o stacje robocza to jestem w stanie zainwestowac wiecej funciakow) o wzglednie sporej pojemnosci (8TB) dla mojego PC skladajacego sie z 2-6dyskow.

W gre wchodzi zatem wiele rozwiazan zakladam.

 

Zwykle dyski Seagate'a czy Hitachi w Raid1, lub podpiete osobno, a dane bylyby kopiowane przy uzyciu jakiegos programu.

Dyski HDD NAS?

SSD zamiast HDD (dosc kosztownie, jezlei chce sie miec kilka TB)?

Dyski w jakies zewn. macierzy do tego przeznaczonej?

 

Jakie proponujecie rozwiazanie? Chetnie tez przeczytam artykuly ktore zalinkujecie.

 

Dodam, ze na tych dyskach bede trzymal dane, ktore beda wzglednie rzadko odtwarzane, ale jednak. Wiec dlatego rozgladam sie za 7200rpm anizeli 5400 (aczkolwiek 5400 beda cichsze).

 

Moj obecny PC, jezeli to w czyms pomoze to:

Skylake 6700k@4.5

ASUS Strix GeForce 1080 preordered (na sell mam gigabyte gaming g1 970gtx jezeli ktos jest zainteresowany)

ASUS Maximus VIII Hero

SSD Samsung 850EVO 512GB (mysle o zakupie Samsung M.2 950 1TB pozniej)

ASUS ROG 279Q 2560x1440 + 2x Dell 2412M 1920x1200

Kilka starych Samsungow F1 i F3

CoolerMaster HAF X (pretty big case 5x3.25"/2.5" +2 additional pockets,

Windows 7 (Windows 10 soon)

 

Maszyna jest gamingowa glownie, ale periodycznie wykonuje na niej prace zwiazane z grafika 3D (nie zawsze sie chce po pracy jeszcze w domu nad tym siedziec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netstor NS760S - zobacz coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poszperalem, skape info. Za co sie tyle hajsu placi? Ponad £300 za obudowe z zasilaczem.

 

Jezeli to nie oferuje nie wiadomo czego to jednak wolalbym zrobic pozytek z mojego CoolerMaster HAF-X

https://www.google.co.uk/search?q=coolermaster+haf-x&biw=1920&bih=1139&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiZtYHl2oLNAhWBIMAKHUYxAcQQ_AUIBygC

 

buda jest ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalet jest sporo

 

-dyski na zew obudowy z wlasnym chlodzeniem i zasilaniem

-hot swap

-z komputera podpiecie jedym kablem, trzeba kontroler dokupic ale masz pelne szybkosci jakie raidy oferuja

-jestem na drugim koncu Polski to Ci numerka nie powiem dokladnie raida ale stripy sa powielane na dyski w takiej ilosci, ze przy 4 sztukach chyba jeden moze pasc a przy osmiu 2 lub 3, musialbym zerknac w instrukcje

 

bardzo dobre, szybkie i bezpieczne rozwiazanie, sa tansze wersje na 4 dyski

 

w twojej obudowie to tak na pierwszy rzut oka wiatrak zasysa powietrze z zew. przez dyski do srodka na pozostale komponenty... bez sensu

 

przy duzej ilosci dyskow 3.5 taki nestor sie calkiem niezle sprawdza, przy dyskach 2.5 mozna kieszenie x4 w baye 5.25 powsadzac

tanio nie jest w sumie ale jeszcze nie zdarzyl mi sie pad i odzyskiwanie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśma tak dla przechowywania danych ale odtwarzanie idzie już gorzej :E

ja bym poszedł w rozwiązanie softwareowe, 2 dyski z ustawioną synchronizacją między nimi, taki soft raid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...