Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawidos678

Zestaw za 3200 przeznaczony do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić w tym tygodniu nowy komputer. Chcę przeznaczyć na niego około 3200zł +/- 100zł + monitor (nie wliczając w cenę zestawu). Sam potrafię sobie złożyć "jakiś" zestaw, ale nie do końca się na wszystkim znam. Dlatego piszę tutaj z myślą, że ktoś doświadczony mi pomoże ;). Czekam na wasze jakieś fajne propozycje, tylko prosiłbym bardzo o wytłumaczenie dlaczego akurat taki zestaw proponujecie a nie inny. I co w takim przedziale cenowym jest lepsze jeśli chodzi o kartę graficzną, Nvidia czy AMD? Bo zdania są podzielone i naprawdę nie mam pojęcia którego producenta wybrać. Dodatkowo mówię, że nie zamierzam podkręcać niczego i nie mam żadnych starych części (nie nadają się), dysk SSD opcjonalnie, nie wliczając go w cenę zestawu. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor osobno oczywiście. Komputer za około 3200 +/- 100zł bez SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawy, ale bardziej mi się podoba propozycja od Kuby. Tylko chciałbym się dokładnie dowiedzieć o tych kartach graficznych bo jestem zielony jeśli chodzi o GPU. Czym się różnią np. te 2 podane? Co do monitora około 600/700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA ma lepszy serwis. Ogólnie jeżeli chodzi o wydajność, kulturę pracy to są to praktycznie takie same wartości.

 

Dopłata do B150 nie ma najmniejszego sensu. Za 30-35 zł więcej masz H110 + 16 GB DDR4 w Dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to w takim razie co radzicie wymienić żeby wszystko ze sobą grało tak żebym się zmieścił w tych 3500 i nie przepłacił za coś, a osiągnąć w miarę jak najlepszy stosunek do wydajność/cena? Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ nie znam się na takich szczegółach ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz podkręcać, to warto pomyśleć nad R9 390. 8 GB DDR5 względem GTX 970 zrobi swoje. GTX 970 swoją przewagę nad R9 390 zyskuje dopiero po podkręceniu.

 

Z drugiej strony, R9 390 kosztuje obecnie 200 zł więcej. Z mojej strony:

 

1 x Sapphire Radeon R9 390 Nitro OC 8GB DDR5 512bit (1010/6000)

1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x Crucial 8GB 2133MHz CL15

1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x Plextor M6S+ 128GB SATA3 (520/300MB/s)

1 x Corsair VS 550W 120mm

 

3571 zł z esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym odrzucił to SSD i dokupił 1 kość RAMU, bo wolałbym jednak dual channel bo prędko drugiej kości nie kupie. A taka karta z takim prockiem jest opłacalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić ale jest to gorsze rozwiązanie.

 

Narzut sterownika AMD da chyba tutaj o sobie jeszcze znać. W miarę wchodzenia DX12 w grach, będzie to wyglądać tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być ale wolałbym zdecydowanie SSD. Drugą kość pamięci dorzucisz z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba mnie przekonałeś :D. Ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy mam wziąć jedną kość 8 GB, czy 2x4GB? I czy ten zestaw co podałem na morele jest w 100% kompatybilny czy nie dałem jakiegoś innego podzespołu. Bo chyba zamówię na morele bo tej strony esc nie znam chyba, że ją polecasz? Tak po za tym to dziękuję bardzo za pomoc.

 

@Edit: aa i jeszcze jedno, czy ta karta się zmieści w obudowie :D? Czy nie będzie nic blokować na płycie głównej bo w końcu to micro ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę, jakby ktoś mógł ocenić czy ten zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/5ZZ9Hy/ (brakuje tylko SSD ale to mało ważne)

 

Jest w 100% kompatybilny, czy zasilacz nie jest za słaby i czy ta karta zmieści mi się spokojnie w obudowie ;c. Byłbym bardzo wdzięczny, bo będę niedługo zamawiał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze raz link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzisiaj zostały zaprezentowane nowe karty AMD i nie wiem czy nie warto poczekać na nie. RX 480 8GB będzie tańsza niż ta moja z koszyka, ale czy lepsza? Kupować taki zestaw czy warto czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tansza, a lepsza to trzeba czekac na oficjalne testy bo wszystko praktyka pokazuje a nie slajdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz póki co kupić zestaw bez GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...