Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwoolek

dla kobiety programistki (2500-2700 może być bez systemu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc w znalezieniu dziewczynie laptopa do programowania m.in. w matlabie. Jak w tytule napisałem może być bez systemu. Czy w tej cenie dałoby się znaleźć coś co posiada procek i5 bądź i7 nowszej generacji (czyt. 5 w górę), dysk ssd+hdd, matowa matryca 1920x1080, min. 8 GB ram, karta graficzna wydaje mi się że mogłaby być zintegrowana. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o najwięszą wydajnośc

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M biały

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości - większy obraz roboczy lepszy komfort pracy w programowaniu ważne, pełny procesor 4 rdzeniowy 6 generacji skylake, podświetlana kalawiatura, aluminiowe wnętrze laptopa, głośniki JBL graja na przyzwoitym poziomie, miejsce na dysk SSD m2 - możesz w przyszłości rozbudować o dodatkowy dysk. Laptop posiada biało-srebrny design więc dla kobiety będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Z51-70 i7-5500U/8GB/240/DVD-RW R9 M375 FHD

Ładna stylistyka i wykonanie dla kobiety. Aluminiowe wnętrze, podświetlana klawiatura, głośniki marki JBL. Szybki dysk SSD w zestawie. Rozdzielczość z większym obszarem roboczym. Jako dodatek - wbudowana kamera internetowa 3D RealSense (możliwość sterowania ruchem/gestem/głosem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszego procka jak i5-6300HQ nie dostaniesz :)

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2391&pid2=2277&compare=core-i5-6300hq-2-3ghz-vs-core-i7-5500u-2-core-2-4ghz

Pamietaj ze dysk SSD mozesz dokupić zawsze a konfiguracji nie zmienisz.

 

Z lepszym wykonaniem zobacz sobie jeszcze

Acer F5-572G i5-6200U/8GB/240 GF940M FHD

Matowa matryca FULL HD, przyzwoite wykonanie, aluminiowe wnętrze laptopa, procesor 6 generacji, odnowiona grafika, dobry stosunek ceny do wydajności patrząc na cene specyfikę, przyzwoity serwis od Acerka door to door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie tematem ;)

 

bliżej jestem ku acerowi niż lenovo. Dziewczynie w oko wpadł ten o to sprzęt:

 

http://www.x-kom.pl/p/245370-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo165d-8-i7-5500u-8gb-240ssd-dvd-gf920m.html

 

porównując go do tego powyższego acera, który byście kupili?? nie ma w tym asusie FHD, ale kobitka mówi, że jej by to nie przeszkadzało. Chociaż moim zdaniem do programowania matryca o większym polu roboczym ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus R556lj jest ok ALE

Nie ma matrycy FULL HD :/ a tutaj naprawdę sie przyda w takim użytkowaniu.

Większy obraz roboczy naprawde tutaj dużo pomaga powie Ci to każdy programista.

http://mobilq.pl/bloq/wp-content/uploads/2012/11/porownanie-hd-fullhd1.jpg

 

Ja bym i tak wybrał pewnie Lenovo ideapad 700 zdecydowanie najlepsze podzespoły a dysk SSD mozesz dokupić zawsze tym bardziej ze jest slot m2 bedziesz miec oba dyski wewnątrz laptopa. Tym bardziej jest tam FULL HD IPS to tez jest duzy plus

 

Ale to juz musi byc Twój wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer matryca TN także. Z lepszą matrycą IPS:

Dell Inspiron 5558 i5-5200U/8GB/240 FHD IPS GF920M

dobrze spasowana obudowa, renomowana marka dell. Matryca FullHD matowa wg testów IPS - szerokie katy widzenia, wysoki kontrast, niższa luminacja. Dobre podzespoły w tej cenie, różnica między i5ulv Broadwell'a a skylake'a to kosmetyka patrząc na wydajność. Oprócz SSD pojemny HDD w zew. obudowie jako dysk zewnętrzny. Dobry serwis od dell'a - typu domowego DND, naprawa u Ciebie przez serwisanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie będzie robione w Matlabie? Jaka przekątna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co to nie wiem bo się zbytnio nie znam na tego typu programach. Póki co kobita się uczy w nim działać. A co do przekątnej to 15,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to w tym budżecie tylko procesory ULV wchodzą w grę, o ile nie masz zamiaru rozbudowywać laptopa w przyszłości. Postaw na co najmniej 8 GB RAM i koniecznie, szybki SSD. GPU tylko od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ideapad 700 ma mocna konfiguracje do tego miejsce na dysk SSD m2 wiec problemu nie ma z rozbudową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rozbudowy nie będzie zabawy ;). W sobotę coś się okaże, gdyż wybieramy się na oględziny/zakupy. Dam znać co moja piękności wybierze ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko ze zakup internetowy daje Ci 14 dni zwrotu, kupno w sklepie stacjonarnym juz nie :)

Możesz np wybrać 2-3 modele zamówić je do salonu i zdecydować na miejscu dzieki temu JAK COS masz zwrot. Wiadomo kobieta zmienna jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobitka zdecydowała się jednak na powyższego asusa, którego umieściłem w linku.Zobaczymy jak się sprawdzi z czasem ;) Mam pytanko jak najlepiej używać wbudowanych baterii by nie straciły na żywotności za szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, wielka szkoda ,że nie ideapad 700 jest znacznie lepszy.

Bateri można używać jak się chce, zaleca się jedynie raz w miesiącu rozładować od 100% do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...