Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gamesiarz

[S] Acer XB240HA - XB240HABPR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do sprzedania monitor Acer XB240HA. Monitor 24' Full HD, 144hz, Gsync, elektronika reprodukcji koloru 8bit, flicker-free, 1ms reakcji.

Stan idealny, kupiony w komputroniku 19-08-2015, pozostało 15 miesięcy gwarancji. Posiadam pudełko i wszystkie instrukcje, które były załączone do monitora, sprzedaję ponieważ planuję zakup monitora QHD.

 

Cena jaka mnie interesuje to 1300 zł (do negocjacji)

 

Preferowany odbiór osobisty w szeroko rozumianych okolicach Wrocławia (mogę gdzieś podjechać)

 

W razie zainteresowania i ewentualnych pytań proszę o kontakt gamesiarz[at]gmail.com

 

Dodano aukcję allegro:

http://allegro.pl/acer-xb240ha-xb240habpr-144hz-g-sync-8bit-i6281570371.html

 

 

Odpowiedź #1

Skrót myślowy, poprawiłem. Część nowych monitorów TN posiada prezentację kolorów w pełnych 8 bitach, bez żadnych emulacji.

 

"Monitor posiadający 8-bitową elektronikę, może wyświetlić po 8-bitów kolorów na kanał. Każdy kanał R, G oraz B dysponuje zatem paletą 256 odcieni. Licząc dalej, daje nam to w sumie 16 777 216 wyświetlanych kolorów.

 

W przypadku monitorów z ekranami TN mamy do czynienia jedynie z 6-bitowym prezentowaniem kolorów. Monitor jest w stanie wyświetlić jedynie 6-bitów kolorów na każdy z trzech kanałów. Oznacza to możliwość wyświetlenia zaledwie 262 144 kolorów. Reszta barw jest sztucznie emulowana przy pomocy układu FRC. Aby możliwe było wyświetlenie "nieznanych" kolorów, układ FRC tworzy kompozycję możliwych do wyświetlenia barwy tak, by oko ludzkie z pewnej odległości uległo złudzeniu, że obserwuje inny niż faktycznie wyświetlany kolor."

 

Autor: Paweł Zakrzewski - Centrum Papieru

post-93303-14646535347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8bitowy kolor ? co to oznacza że monitor wyświetla 256 kolorów tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...