Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pitross20

Wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostałem wczoraj list z WKU z wezwaniem w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej.

 

I trochę się obawiam, bo nie wiem co to oznacza .

Mam skończone 25 lat i w książeczce wojskowej mam wpisanie, iż zostałem przeniesiony do rezerwy, także nie wiem po co to wezwanie?

 

Mam zabrać ze sobą :

- dowód osobisty

- prawo jazdy

- świadectwo szkoły

- inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe

 

Czy mam się czego obawiać? Czeka mnie wojsko czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że już po tobie...SŁUŻBA WOJSKOWA ŻOŁNIERZY REZERWY. Oddziały dywersyjno-szturmowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio?! 25 lat? Masz ćwierć wieku na karku i nie wiesz po co możesz być wezwany?

Świadomość ludzi jest żałosna.

 

Po co jesteś wzywany sam napisałeś...w celu uzupełnienia ewidencji - nie mniej nie więcej, chcą wiedzieć kogo mają w rezerwie. Jednocześnie jako osoba w rezerwie możesz zostać powołany na szkolenie rezerwy i jeśli nie jesteś studentem to nie ma nic co by Cię przed tym uchroniło chyba, że zmiana kategorii wojskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas kwalifikacji każdy trafia do ewidencji wojskowej a jeśli jego dane już się w niej znajdują, to mogą zostać zaktualizowane. Cel pozostał ten sam: zebranie informacji o stanie zdrowia młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji do służby. Być może lekarze ponownie ocenią stan zdrowia wezwanej osoby. Na koniec każdemu zostanie przyznana kategoria zdolności do służby. Być może zostaniesz wezwany również na ćwiczenia żołnierzy rezerwy. Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają osoby, które zostały uznane ze względu na stan zdrowia za trwale niezdolne do tej służby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jesteś w rezerwie w rodzaju stanu spoczynku to też mogą cię wziąć? pamiętam, że mówili nam, jak ktoś chce to niech przyjedzie i nie będziecie potem wzywani na szkolenia itd. sam pojechałem i jeszcze kilka osób, a znacznej części się nie chciało. w książęczce mam, że przeniesiony do rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Serio?! 25 lat? Masz ćwierć wieku na karku i nie wiesz po co możesz być wezwany?

Świadomość ludzi jest żałosna.

 

Po co jesteś wzywany sam napisałeś...w celu uzupełnienia ewidencji - nie mniej nie więcej, chcą wiedzieć kogo mają w rezerwie. Jednocześnie jako osoba w rezerwie możesz zostać powołany na szkolenie rezerwy i jeśli nie jesteś studentem to nie ma nic co by Cię przed tym uchroniło chyba, że zmiana kategorii wojskowej.

Zgaduję, że poniżej pewnego wieku większość nie wie. Kilka lat temu wypuszczono informację, że ludzie mają być wezwani do WKU tylko raz w życiu, na ustalenie kategorii, więc nie dziwota, że wariują jak wezwie się ich ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie? Ostatnio "towarzyszu" nie kojarzy mi się zabawnie, jak kiedyś. Filmy takie jak ostatni odcinek serialu o Eugeniuszu Bodo nawet na mnie działają, no. Moje terytorium do obrony, to pole i las do którego chodzę na spacery z psem i po grzyby, bo kawałek dalej - miasto, trochę bardziej obce i zastanawiam się. Ale jednak tak - przynajmniej oswojony z nim. Choć w psychologii to się chyba nazywa: "otoczenie ucieczkowe". ...Nie widzę w Google, w takim razie dopowiem, że takie z którego chce się uciekać. No trochę.

 

G*wno kogo obchodzi pole, las, jeziora i rzeki przez które sobie chadzasz. Pisz jak człowiek, a nie jak oszołom i przede wszystkim na temat.

I jak pokusisz się o odpowiedź na mojego posta w stylu ciotka Hanka ma kochanka to sobie daruj i lepiej idź na spacer ze swoim psem dookoła świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna się zbliża :E

Zapakują do armaty i rozniesie cały ISIS w pizzdu :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście olałbym jakiekolwiek pisma z WKU. Będą chcieli, to sami przyjadą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budynku gdzie pracuję zrobili WKU. Już się skończyło, ale bez przerwy podjeżdżały radiowozy dowożące takie osoby :D

WKU było na parterze zaraz przy głównym wejściu. Co dzień przechodziłem obok tłumów siedzących młodziaków i szedłem po ciasto i ew. mleko do kawy do bufetu znajdującego się na drugim końcu korytarza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze jednak swojego posta, bo napisalem go zanim mainstreamowe media o tym temacie zaczely nadawac.

PIS Szukuje program mieszkanie+

Kto kupil mieszkanie na kredyt ten przegral zycie, bo teraz bedzie mozna wynajac 50m2 mieszkanie w warszawie za 1000zl/mc (20zl ma m2). Zas po 30 latach wynajmowane mieszkanie otrzymamy zupelnie za darmo :thumbup:

 

Niech nam zyje Towarzysz Gomulka, niech nam zyje Towarzysz Kaczynski. Niech nam socjalizm zyje wiecznie, Towarzysze ploretariusze laczmy sie, obalajac te pasozytnicza klase srednia i nierobow intelektualistow :thumbup:

 

Takiej Polski chcemy? Czy takie dzialania zrobia z Polski liczacy sie podmiot, pomiedzy potegami Niemiec i Rosji? :lol2: Czy jednak pozostaniemy piaskownica do zabaw dla wiekszych graczy - na ktorej beda wybuchac fajerwerki z obu ston - a plonac bedzie Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapakują do armaty i rozniesie cały ISIS w pizzdu :banan:

 

ISIS jest tak samo istotny jak np. Estonia - powtal z prozni, ale ostatecznie jest tylko mleczkiem dla wiekszych sil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam się czego obawiać? Czeka mnie wojsko czy jak ?

Jeżeli na co dzień chodzisz w rurkach, to tak, masz się czego obawiać. W wojsku nie ma rurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Co za różnica? Wyjdzie z woja to założy znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na co dzień chodzisz w rurkach, to tak, masz się czego obawiać. W wojsku nie ma rurek.

To jest prawdziwy wojskowy bez rurek,

spodnie-bojowki-us-ranger-hose-urban-spd-053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na co dzień chodzisz w rurkach, to tak, masz się czego obawiać. W wojsku nie ma rurek.

Ale były buty na szpileczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1998 WKU, chwilę przed wstąpieniem do NATO - pamiętam pijanych żołnierzy z brakami w uzębieniu od których cuchnęło, oficerów lekarzy też niemiło wspominam. Wtedy armia Polski, jak przeczytałem w gazecie, liczebnie porównywalna z Bundeswehrą... Pisano tam, że Niemcy utrzymują pobór, gdyż integruje społeczeństwo - rożne jego warstwy (niższe i wyższe).

Draft w czasie pokoju jest w odwrocie, zachodnie kraje przechodzą na zawodową armię, głównie z powodów praktycznych zdolność podobno jak 3:1. Co do obowiązkowej służby to niby wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, integruje państwo i solidarność międzyludzką, ale w przeszłości pobór był praktyczniejszy, bo państwa były bardziej zmilitaryzowane i ogólnie było mniej bezpiecznie i przewidywalnie.

Niemcy też już bez draftu od 5 lat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...