Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nThou

Telefon + tablet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiając się jakim telefonem zastąpić moją Lumie 930 doszedłem do wniosku że smartfon to nie jest do końca to czego oczekuje od telefonu. Codzienne ładowanie telefonu i zastanawianie się czy mogę zagrać bądź sprawdzić coś w internecie bo telefon musi jeszcze być sprawny do wieczora jest męczące. Szukam więc zestawu telefon + tablet który zastąpi mi smartfona. Czy ktokolwiek w ogóle jeszcze produkuje zwykłe telefony czy jestem skazany i tak na smartfona? Tak więc od telefonu oczekiwał bym możliwości wykonywania połączeń głosowych i smsów, dobre czasy na jednym ładowaniu oraz ewentualnie udostępniania internetu jeśli tablet miał by być bez LTE. A co oczekuje od tabletu? 8" przynajmniej tak mi się wydaje że jest to najlepszy rozmiar. A tam korzystać bym chciał z aplikacji banków, pakiet office (i tutaj fajny był by rysik aczkolwiek zdaje sobie sprawę że mało który tablet go ma., jakieś gry (typu fun run 2), aplikacje typu jakdojade czy fb, czasem korzystam z GPS, pocztę itp.

 

Zastanawiałem się czy po prostu nie kupić samsunga galaxy tab s2 8 czy nvidia shield k1 i np na allegro motorolle v3. A budżet jest elastyczny, jeśli uznam że warto to mogę i wydać 3-4tyś ale myślę że do 2tyś powinienem się zmieścić. Wole wymienić za 2-3 lata sprzęt niż aby było mi go żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż Samsunga Galaxy Note 4.

W noim masz duży ekran i rysik precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,myślałem nad nim ale wciąż wolał bym tablet + telefon, jest to po prostu dużo wygodniejsze. Jak to się mówi jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego. Tablet jestem na 80% przekonany że wezmę Nvidia Shield, wydaje się najlepszy w swojej klasie jak i ciężko mi znaleźć coś lepszego - w końcu wszystkie tablety to zabawki tak naprawdę a ten przynajmniej spełnia dobrze swoje zadanie. Pytanie tylko co do telefonu, czy są jeszcze zwykłe telefony godne polecenia czy teraz wszystko to smartfony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jeszcze robią takie telefony. Mój tata używa myPhone 6300 i jest zadowolony. Wiem, że myphone ma więcej takich telefonów w swojej ofercie. Możesz też rozejrzeć się za jakąś starą nokią np. nieśmiertelną 3310.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trupem Nokii 3310.

Obecnie już jest problem ze zwykłym telefonem bo nic ciekawego nie wychodzi.

 

Co do tableta to czy nie lepiej wziąć Nexusa 9? Przynajmniej masz większe wsparcie producenta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telefon, to philips E560. W tej chwili - z jedną kartą SIM i kartą microSD - 24. (słownie: dwudziesty czwarty) dzień od ostatniego ładowania i jeszcze mam 1/5 wskaźnika naładowania akumulatora. Poza tym trochę porąbana obsługa i źle przetłumaczone opcje (a niekiedy w ogóle nieprzetłumaczone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Erricsn w995 albo Sony erricson c901 który trzyma 2 tygodnie na jednym ładowaniu.

Ale to tylko na Allegro.

Mogę polecić c901 bo robi lepsze zdjęcia niż nie jeden flagowiec i do tego lampa ksenonowa :thumbup:

Ładnie wygląda c901 bo sam go posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trupem Nokii 3310.

Obecnie już jest problem ze zwykłym telefonem bo nic ciekawego nie wychodzi.

 

Co do tableta to czy nie lepiej wziąć Nexusa 9? Przynajmniej masz większe wsparcie producenta..

A co jest nie tak ze wspaeciem nvidii? Dostał ostatnie dwie aktualizacje prawie tak szybko jak nexus. A sprzet wg mnie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips wygląda całkiem ciekawie. Gdyby sony ericsson miał ładowarkę micro-usb to nawet bym się nie zastanawiał ponieważ myślałem nad modelem w995 no ale jak mowie inna ładowarka jest problemem.

 

Co do tabletu nvidii myślę o nim właśnie ze względu na wsparcie. Model k1 był wydany chyba 2 lata temu, zaktualizowany był do wersji 6.0 jakoś ostatnio czy nawet 6.0.1. Moja dziewczyna ma samsung galaxy tab 4 który przez cały okres jak go ma nie dostał aktualizacji do 5.0 tylko cały czas na 4.4. Z nvidią jedyny problem jaki widzę to brak modelu LTE w sprzedaży, poprzednia wersja miała slot na rysik, LTE ale nie ma jej już ani dostępnej ani nie widać zbytnio nic co by sugerowało że niedługo wyjdzie jej następca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajsung ma w d***e aktualizacje :lame:

Dla flagowców wydaje tylko co najwyżej dwie wersje nowsze od oryginalnego oprogramowania.

 

Nexus z uwagi na to że właścicielem jest Google to będzie miał najdłuższe wsparcie wtedy gdy Samsung będzie w Epoce dinozaurów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nexusem też tak cudownie nie jest - N5, która startowała z KitKatem dostała Lizaka i Piankę, ale już N nie dostanie oficjalnie. A bebechy przecież dałyby radę spokojnie. Co do Szajsunga to jego gówniana polityka aktualizacji znana jest od dawna, niestety wciąż niewiele się w tej sprawie zmienia. Z punktu widzenia producenta to normalne - zamiast wydawać kasę na opracowanie aktualizacji do ponad dwuletnich modeli lepiej "zmusić" użytkowników do kupna nowych. Mój S5 jest z 2014, czyli raptem dwuletek, wciąż nie otrzymał 6.0, a o N to mogę zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zawsze po tych dwóch latach wgrać custom roma ale nexus będzie miał i tak najwięcej custom romów od Szajsunga.

Sony dba o aktualizacje bo nie ma nic innego do zaoferowania tylko samoczynnie pękające szybki.

Mój Lg L5 dostał Cyanogenmoda 13 czyli Androida Marshmallow ale niestety nie działa sklep play :(

Mój Lg l5 jest długowieczny :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślałem nad wgraniem CM13 na SGS5, ale z racji obawy przed zbrickowaniem wstrzymuje się jeszcze. Poza tym wciąż nie ma stabilnej wersji CM13 na ten model, tylko chyba snapshot jeden, a nie mam zamiaru instalować softu, w którym nie działają jakieś istotne funkcje.

Jakiś czas temu był jeszcze installer (w ten sposób zrobiłem aktualizację w SGS3 żony - szybko i łatwo), ale ostatnio go wycofali i znowu się trzeba bawić odynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe żeby taki sgs 5 nie dostał stabilnego cyanogen moda jak nawet mój stary złom dostał cm13 :E

Mój lg l5 ma 512mb ramu i procesor 800 mhz z floppy kernel i podkręcony do 1150mhz i śmiga :P

Wszystko działa na tym romie oprócz gappsów i latarki ale istnieje nieoficjalny sposób aby ją uruchomić w terminalu :D

 

Smartfona dość trudno zbrikować.

Mój lg l5 po wgraniu cm12.1 kompletnie nie wstawał a po podłączeniu do ładowarki pojawiły się żółte i zielone pasy,kropki itd.

Ale przywróciłem przez kdz updater i zrobiłem wipa i teraz śmiga :D

Nawet nie dało się wejść w download mode ale po ciężkich próbach przywrócenia go do życia wstał.

 

A ten:

forum.xda-developers.com/sprint-galaxy-s5/development/rom-cyanogenmod-13-0-mm-t3382334

 

Po komentarzach widać że całkiem dobry jest ten rom.

 

Romów szukaj zawsze na Xda developers.

 

Ten Philips wygląda całkiem ciekawie. Gdyby sony ericsson miał ładowarkę micro-usb to nawet bym się nie zastanawiał ponieważ myślałem nad modelem w995 no ale jak mowie inna ładowarka jest problemem.

 

Co do tabletu nvidii myślę o nim właśnie ze względu na wsparcie. Model k1 był wydany chyba 2 lata temu, zaktualizowany był do wersji 6.0 jakoś ostatnio czy nawet 6.0.1. Moja dziewczyna ma samsung galaxy tab 4 który przez cały okres jak go ma nie dostał aktualizacji do 5.0 tylko cały czas na 4.4. Z nvidią jedyny problem jaki widzę to brak modelu LTE w sprzedaży, poprzednia wersja miała slot na rysik, LTE ale nie ma jej już ani dostępnej ani nie widać zbytnio nic co by sugerowało że niedługo wyjdzie jej następca.

 

Przecież ten w995 tak długo trzyma na baterii że będziesz go ładował co trzy dni albo i jeszcze rzadziej.

Sony Erricsony to najlepsze telefony w swojej klasie.

Przecież do tego W995 można jeszcze kupić ładowarkę na Allegro albo gdzieś indziej.

Mam takich ładowarek z 10 w domu bo przez czały czas tylko miałem Sony Errcsona.

Mogę ci jedną sprzedać jeśli był byś zainteresowany.

Można kupić również ładowarki samochodowe do Sony Erricsonów jeśli to jest problemem.

Ten Sony Erricson ma aparat 8 mpx więc całkiem dobry.

Kiedyś miałem W995 ale niestety sprzedałem :(

Teraz mam Se c901 i mogę go polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Zwracam się z prośbą o opinie w sprawie zestawu komputerowego do ogólnego użytkowania również pod gry. Zestaw będzie stał na widoku, więc zależy mi na tym aby się dobrze eksponował. Moja propozycja: ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI - Biały / Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE Procesor AMD Ryzen 5 7600 Zasilacz MSI MAG A850GL 850W 80 Plus Gold PCIe5.0 Biały Dysk LEXAR NM710 2TB SSD Lexar 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Ares Gaming White RGB Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III ARGB White 360 - może być coś innego nawet 420 jak wejdzie do obudowy. Obudowa - coś w tym stylu: NZXT H9 Elite Midi - nie wiem czy panel szklany na górze nie będzie robił z obudowy piekarnika jeżeli to będzie problem to może coś z tych  NZXT H9 Flow Phanteks NV-Serie NV5 White Karta graficzna - tutaj największy dylemat bo wchodzi również kultura pracy (32-34" lub do TV 50") ASROCK Radeon RX 7900 GRE Steel Legend OC 16GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Super EAGLE OC ICE 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Gigabyte GeForce RTX 4070 Super AERO OC 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Zotac GeForce RTX 4070 Ti Gaming Trinity OC White 12GB PNY GeForce RTX 4070 Ti Verto White 12GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC 12GB ASrock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White 20GB część wrzuciłem do koszyka żeby było można podlinkować https://proline.pl/?fn=koszyk      
    • Co wy z tymi qd oled. Mi się nie podobają te panele. Mają bardziej soczyste kolory ale jak światło zaświeci to czerń jest koloru kupy. Mi się podoba ta neutralność kolorów w woledach.
    • https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczne-sceny-oddaj-dokumenty-i-wynos-sie-na-ukraine-7020091382119328a
    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsystem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR, i nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Monitor powiesilem na scianie. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś w tym momencie. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...