Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NE$C@FE

Creative X-Fi Xtreme Music

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem sobie zakupić pierwszy raz w życiu kartę dźwiękową, trafiła się okazja i wylicytowałem Creative X-Fi Xtreme Music za 2 zł :E

 

Jako, że paczka jutro zacznie swoją podróż do mnie, chciałbym się dowiedzieć co nie co.

 

1. Wiem, że Creative potrafił płatać figle pod Windowsem 10, czy jest to nadal aktualne na oryginalnych sterownikach? Czy sterowniki od Daniela K rozwiązują ten problem? Orientuje się, że jest coś od PAX'a, ale nie wiem czy działające. Co polecacie zrobić?

2. Rozumiem, że przed wsadzeniem Creativa usunąć wszystko po Realteku, wyłączyć go w biosie i dopiero potem przejść do instalacji sterowników od Creativa?

 

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj danielk 3.7, mają prosty instalator, tylko pamiętaj wyłączyć sprawdzanie podpisu cyfrowego przez windows. Co do realteka to chyba bez znaczenia, ja mam 2 karty dźwiękowe i działają bez problemu. Co prawda jedna to xfi a druga sbz ale sterowniki inne i nic się nie gryzie.

Dodam jeszcze, że np. xfi music ma lepszy dźwięk na głośnikach 5.1 niż sound blaster Z przynajmniej na moim zestawie, także dobry deal za 2zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu jeszcze jadą kolumny Edifier R1700BT i zamówiłem też kable prolink exclusive. Mam nadzieję że będzie git :D a jakieś wskazówki do ustawiania czegoś w Creativach? Całe życie człowiek jechał na Realtekach itp to nie jest w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś wskazówki do ustawiania czegoś w Creativach?

 

Włącz sobie bajery jak np. X-Fi Crystalizer czy X-Fi CMSS 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez żadnych bajerów zniekształcających jakość dźwięku... Jedyne co warto włączyć to "Bit matched playback". Będziesz miał pewność, że każdy bit nagrania cyfrowego zostanie poprawnie przetworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-Fi ale Gamer, ostatnie oficjalne stery pod Windows 10 są ok, nie sprawiają żadnych problemów u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw, tzn. R1700BT i X-Fi Xtreme Music i u mnie wygląda to tak: sterowniki od Daniel_K, wersja 3.7. Pod Win10 działają bardzo dobrze. Stery Realteka odinstalowałem, wyłączyłem też w biosie zintegrowane audio (tak na wszelki wypadek, żeby się coś nie "gryzło"). Jeśli chodzi o ustawienia sterowników od Creative, to mam powyłączane wszystko oprócz X-Fi Crystalizer. Ustawiłem to sobie na 25%. Niektórzy w ogóle wyłączają, niektórzy ustawiają na maksa, zależy od osobistych preferencji. Dodatkowo w opcjach dźwięku Windows mam ustawione 24-bit, 44100 Hz i włączoną opcję "głośniki pełnozakresowe", ale czy to akurat pomaga, to nie wiem ;). Polecam też obejrzeć ten film, dużo przydatnych informacji:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw, tzn. R1700BT i X-Fi Xtreme Music

 

Oo super, powiedz jak się sprawuje zestaw jeśli możesz :) Czy jest jakaś słyszalna różnica pomiędzy integrą i Creativem :) ? Czytałem, że pomimo 10 letniej konstrukcji nadal jest bardzo dobra i potrafi skopać dups*o niektórym Asusom. Czy to prawda? :D Ogólnie co możesz powiedzieć jeszcze o R1700BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw sprawuje się bardzo dobrze :) Jeśli chodzi o głośniki, to myślę że na pewno już znasz ich zalety :). R1700BT są moimi drugimi od Edifiera, po R1280T, no i są to zdecydowanie najlepsze głośniki do komputera jakie miałem. Zwróć tylko uwagę, żeby je dobrze rozstawić. Najlepiej jakby odległość między kolumnami była nie mniejsza niż 1,5 metra, a odległość od tylnej ściany przynajmniej 15 cm. Mimo że bass-reflex jest z przodu, to zauważyłem, że jak dosunę je do ściany, to bas zaczyna trochę dudnić. Odnośnie X-Fi Music, to czuć sporą różnicę porównując do integry. Jeśli miałbym porównywać tą X-Fi do Asusów, to jest to mniej więcej poziom Xonara DX. Te tanie Xonary za 100-150 zł nie mają do X-Fi startu, są tylko niewiele lepszy od integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że może być ciężko z rozstawieniem ich gdyż biurko mam niewielkich rozmiarów niestety i dość "płytkie" czyli raczej blisko ściany będę musiał je dosunąć. Ale to już w praktyce zobaczę jak to wyjdzie. Podejrzewam, że skok jakościowy doznam dość spory, gdyż od chyba 8-9 lat siedzę na tanim zestawie 2.1 Creative T3000 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w opcjach dźwięku Windows mam ustawione 24-bit, 44100 Hz i włączoną opcję "głośniki pełnozakresowe", ale czy to akurat pomaga, to nie wiem ;).

 

Naszła mnie jeszcze pewna myśl, dlaczego akurat 44,1 kHz ? Domyślnie jest bodajże 48 kHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dojechał. Edifier R1700BT + Creative X-Fi Xtreme Music + kable Prolink Exclusive. Nie wiedziałem, że muzyka, filmy i gry mogą tak brzmieć. Stare utwory odkrywam na nowo - czytając kiedyś takie słowa ludzi o jakimś lepszym audio nie wierzyłem im z reguły. Przekonałem się na własne uszy.

 

Mam jednak pytanie, podłączyłem mikrofon do gniazda w X-Fi Xtreme Music i nie potrafię znaleźć opcji wyłączającej odtwarzanie dźwięku w głośnikach. Jak mówię coś do mikrofonu, to jest to odtwarzane w głośnikach.

 

Kolejna sprawa, jak zaczynam oglądać jakiś filmik na youtube to na samym początku jest taki "strzał" lekki w głośnikach, a na jednym filmiku nawet był lag w odtwarzaniu i jakieś skrzeczenie było słychać 2 sekundy. Podejrzewam, że jest to wina karty dźwiękowej. Czy coś powinienem zmienić w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam masz sterowniki do tej wersji ale jakbyś nie miał aplikacji Creative Console Launcher to musisz ją pobrać oddzielnie ze strony Creative i doinstalować - tam znajdziesz opcję, której szukasz...

 

Jeśli korzystasz ze sterowników @daniela_k to tam takie numery z dźwiękiem były na porządku dziennym dlatego musiałem z nich zrezygnować u siebie, PAXy z kolei są beznadziejne w wersji dla Windows 10 (chodzi głównie o problemy z instalacją) i pozostało mi siedzieć na oficjalnych ze strony Creative i na szczęście nie mam z nimi problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie strzela, tzn raz strzeliło tylko na danielk :). Zobacz w innym slocie pci jak zmiany sterów nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę na org sterownikach, win7 x64, mam również takie delikatne trzaski przy odtwarzaniu na youtube, spotify czy tidalu. Na aimpie nic takiego nie ma miejsca...

 

X-Fi Fatal1ty + Techlink WiresAcuity 720021 + Edifier R2600

Na CALach mam to samo. Myślę że to wina sterowników...

 

 

Co do ustawień dźwiękówki polecam zajrzeć tutaj.

Wiem że sporo teksu ale warto to przeanalizować, ewentualnie przewinąć na dół gdzie autor opisuje jakie zmiany wprowadzić w ustawienia kart od Creative. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WMP również nie ma trzasków, jedynie na Youtube. I to również nie za każdym razem, a przeważnie i tak lekko i po cichu. A nasłuchiwanie mikrofonu naprawiło się samo. Opcja, która docelowo miała być wyłączona, była wyłączona. Postanowiłem ją włączyć i wyłączyć raz jeszcze samemu i... podziałało :E

 

Zaraz zabieram się do lektury @Arkovsky Dzięki.

 

//

Okej ustawione wg poradnika. Audio Creation Mode, Bit Matched Playback, 44.1 kHz z wyłączonymi ulepszaczami.

 

Pech niestety, gdyż musiałem zwrócić na reklamację do producenta kolumny. Przy niższym bassie o częstotliwościach 60-110 Hz po prawej stronie prawej kolumny, jest taki panel od regulacji tonów wysokich, niskich oraz głośności. Niestety cały panel został źle spasowany i brzęczał przy niskich tonach. Było to wkurzające :/ nie zdążyłem się nacieszyć kolumnami jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NE$C@FE

 

Zazwyczaj to ja mam takie "szczęście" i trafiam na wadliwy towar. Zazwyczaj po zakupie po kilku godzinach/dniach wykrywam wadę i odsyłam.

Akurat Edifiery trafiły mi się w stanie ideolo :) Z tego co wiem to ten producent nie robi nigdy problemów i wymiana jest błyskawiczna. Mamy okazję się o tym przekonać. Daj znać jak zestaw wróci, i zdaj relacje jak przebiegła wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja na pewno przebiegła bardzo szybko. Z panem na profilu Edifier Polska rozmawiałem sobie przez Facebooka na czacie, bardzo szybko zamówił mi kuriera. Miał być na dzisiaj, ale system wywalał mu jakiś błąd i będzie na jutro dopiero.

 

Ogólnie historia z tymi kolumnami jest długa i męczące mnie już :D zamówiłem je na allegro, sklep Allnet je wysłał rzekomo InPostem ale ja nie dostałem żadnych informacji o liście przewozowym ani nic. Kompletna cisza. Po dwóch dniach roboczych dzwonię do Pana, co z kolumnami. On mówi, że wysłał w ten sam dzień co zamówiłem. Okazało się, że InPost nawalił i zgubił paczkę, nie została nawet zeskanowana. Po 3 dniach zostały mi zwrócone pieniądze. Potem zamówiłem na Morele.net. Kolumny dojechały... (O niuansach za chwilę poniżej). Niestety wada fabryczna zmusiła mnie do spakowania ich z powrotem :/

 

Co do Morele.net - zamawiałem tam wiele razy, ale tym razem jakość zapakowania przesyłki i zabezpieczenia była żenująca. W zasadzie to nie zostało w nic zapakowane. List przewozowy został przyklejony do kartonu Edifierów i tak wędrował do mnie. Dwa małe wgnioty z przedziurawieniem kartonu, trzy rogi mocno wgniecone... Na szczęście kolumny w środku były zapakowane dobrze. Rozczarowanie Morelami, wiele razy kupowałem tam, aczkolwiek następnym razem zastanowię się czy nie kupić... Do tego brak PayU opóźnia transakcję o jeden dzień przeważnie... Żenada. :/

 

Tak czy siak, mam nadzieję, że kolumny wrócą naprawione/wymienione i nie zostanie odesłany nienaprawiony produkt. Wysłałem w emailu nawet przykładowe dwa testy na których słychać brzęczenie, bodajże 60 Hz i 90 Hz dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...