Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arek10

CERBER - prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Nie wiem jakim cudem, ale jakoś do komputera wpadł mi syf o nazwie Cerber (pewnie kilka osob kojarzy to gowno). Krotkie pytanie, jak sobie z tym syfem poradzic?

Wszystkie pliki na dysku (a przynajmniej te dla mnie najważniejsze) zostały zaszyfrowane.

Staram sie usunac to gowno za pomoca Malwarebytes, moze się uda.

Jakas rada, jak moge defynitywnie to usunac i odzyskac pliki??

 

Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deszyfracja plików jest niemożliwa, zaszyfrowane dane polecam przerzucić na jakiś dysk wymienny i poczekać może kiedyś będzie dekoder, choć szanse są nikłe.

 

Ja na razie Cerbera się nie tykam bo muszę się jeszcze obeznać w tych nowych infekcjach typu Ransomware.

 

Załóż temat na Fixitpc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pliki są ważne to trzeba zapłacić ... a na przyszłość robić kopie zapasowe najważniejszych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że płacząc haracz umacniasz cyberprzestępców w ich dzianiu i co najważniejsze nie masz żadnej pewności czy po uiszczeniu opłaty pliki zostaną odszyfrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abym zapłacił, to te pliki musiałyby uratować mi życie - a tak nie jest :)

Pozostaje przy pełnym formacie. Szybsza, troche bolesna droga, ale nic innego mi nie pozostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zrzucać atomówkę na SSD/HDD w postaci formata nie prościej poprostu ściągnąć Autoruns i poodznaczać wpisy kryptolokera?

 

HKCU\Control Panel\Desktop\SCRNSAVE.EXE	"%AppData%\{2ED2A2FE-872C-D4A0-17AC-E301404F1CBA}\[random].exe"
HKCU\Software\Microsoft\Command Processor\AutoRun	"%AppData%\{2ED2A2FE-872C-D4A0-17AC-E301404F1CBA}\[random].exe"
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run	"%AppData%\{2ED2A2FE-872C-D4A0-17AC-E301404F1CBA}\[random].exe"
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\[random]	"%AppData%\{2ED2A2FE-872C-D4A0-17AC-E301404F1CBA}\[random].exe"
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\[random]	"%AppData%\{2ED2A2FE-872C-D4A0-17AC-E301404F1CBA}\[random].exe"

 

http://www.bleepingcomputer.com/news/security/the-cerber-ransomware-not-only-encrypts-your-data-but-also-speaks-to-you/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...