Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhav

Upgrade zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu chcę troszkę poprawić osiągi mojego dziecka i zmienić kartę aczkolwiek pojawiło się troszkę pytań ze względu na budżet jaki posiadam, a jest to 600 złociszy polskich, oczywiście chciał bym wydać jak najmniej...

Mój setup to:

CPU: Intel Core i5 4670k 4,3GHz

MB: MSI Z87-G43 GAMING

MEM: 16 GB Kingston Hyperx Savage Ddr3 2400Mhz Cl 11

GPU: Gigabyte GeForce GTX760 4GB OC

PSU: Be Quiet! POWER ZONE 650W

(reszta w sygnaturce)

 

Pierwsze pytanie:

czy lepiej jest kupić GTX 970 (bo na takiego tylko będzie mnie stać po sprzedaniu mojej 760) czy lepiej dokupić drugiego GTX 760 (identycznego jak mam) od kumpla za 600 PLN i spiąć to w SLI ?

Drugim i chyba ważniejszym pytaniem jest czy zasilacz jaki posiadam (650W), da radę w konfiguracji 2x GTX 760 po fabrycznym OC? W tym momencie nie osiąga on dużego obciążenia ale spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, jedni mówią o tym że do SLI tych kart potrzeba minimum 700-800W, a inni przy 600W twierdzą że w zupełności wystarczy.

Nie chcę zmieniać zasilacza bo ten jest dla mnie idealny i kupiony stosunkowo niedawno (w tym roku)

Pomijam również rozważania na temat MB, bo wiem że przydało by się ją wymienić myśląc o SLI (tylko jedna szyna PCI x16), tutaj jeszcze dłużej się zastanawiam co kupić i szukam jakiejś fajnej okazji :P

 

Co będzie wydajniejsze czy pojedyncza 970 czy jednak połączenie SLI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 ale tylko ponizej 1000zl (~900) w innym przypadku czekaj na rx 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kacper995

 

Myślisz że rx 480 będzie taką dobrą opcją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Nie ma specjalnie sensu na to czekać. Jeśli chcesz grać, to kupuj gtx970. Rx to wciąż niewiadoma. Dopiero po pojawieniu na rynku i testach pierwszych użytkowników w grach będzie coś o niej wiadomo. Karta niby ma pojawić się już za około tydzień. Dodaj więc kilka dni na testy i parę dni na pierwsze opinie szczęśliwych użytkowników. Jeśli 2 tygodnie to niedużo - czekaj.

 

Karta graficzna to jednak nie tylko hardware. Może się okazać, że sterowniki będą kulawe, co raczej nie będzie zaskoczeniem, bo już dawno się do tego przyzwyczailiśmy, że nowości i produkty AMD mają niedopracowane oprogramowanie. W przypadku AMD nawet produkty o długim stażu na rynku mają koszmarny narzut na procesor (duże obciążenie) i wymagają bardzo mocnej maszyny.

Dzisiaj nie sugerowałbym się też wynikami 3DMarka, bo producenci już dawno nauczyli się oszukiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma specjalnie sensu na to czekać.
Rx to wciąż niewiadoma

No to albo nie ma sensu czekac bo RX okaze sie kiepskim wyborem albo nic o nim nie wiesz i warto poczekac, zeby sie chociaz przekonac co to bedzie za produkt. Jezeli bedzie niezle - ceny 970 moga jeszcze staniec ( a na pewno uzywane pojde w dol). Jezeli bedzie kupa - na pewno 970 nowe nie podrozeje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Widać, że nie uczęszczałeś na język polski albo spałeś podczas lekcji.

Jest wyraźnie napisane, że jeśli potrzebuje na już, to niech kupuje dobre i sprawdzone gtx970 albo czeka. Ile poczeka? Trudno powiedzieć, ale minimum dwa tygodnie, żeby ludzie zdążyli to obadać. Pytanie, ile dodatkowo zajmie przejście chorób wieku dziecięcego, czyli dopieszczenie sterowników. Jeśli mam być szczery, to nie oczekuję, że AMD nagle nauczyło się je pisać, jeśli do obecnej generacji dotąd są co najwyżej średnie. A nie czarujmy się - TA GENERACJA JEST NA RYNKU DŁUŻEJ NIŻ ROK. Ja spodziewam się, że to będzie raczej powtórka z rozrywki, jak przy ich procesorach.

Po prostu zalecam ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwałt nie potrzebuję, na razie mi starcza GTX760 i 25-30 klatek w wiedźku na ful detalach ale niestety czasem bestia łapie czkawki dlatego chcę zmienić i znów przez 3 lata mieć spokój.

Jeżeli warto poczekać na AMD, choć trochę się boję bo nigdy nie miałem nic z tej stajni to poczekam, może się okaże złotym strzałem :P

a jeśli chodzi o producenta to w którą stronę iść? Który jest teraz najbardziej godny zaufania, bo niestety muszę przyznać że troszkę wypadłem z obiegu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o chlodzenie tak? W AMD to zawsz dobre chłodzenia robi sapphire i to jest pewne ale ta karta nie będzie jakaś pradazeena więc pewnie wszystko co nie będzie referentem będzie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o temperatury też, bardziej chodziło które są najmniej zawodne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Poczekaj, aż się sprawa wyklaruje z nowym AMD. Może się jednak okazać, że teraz odrobili lekcje.

Z AMD Sapphire to pewny producent. O ile dobrze pamiętam, to oni robili karty referencyjne dla AMD. Ceny mają znośne. Trudno jednak powiedzieć, który z producentów da sensowniejsze schładzacze. Loteria (czekaj na testy i opinie użytkowników).

O kartach nVidii popełniono wiele testów i na pewno znajdziesz na pclabie potrzebne informacje, który schładzacz lepszy, gdzie cewki mniej piszczą etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...