Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dumek96

Problem z grami, klatkowanie, komputer dla chrześniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Kupiłem wczoraj kompa za 3 stówki od sąsiadki. Próbowałem odpalić na nim kilka gierek ale w każdej jest ten sam problem, każda zacina się w ten sam sposób NFS Underground 2, jak i cs;go totalne klatkowanie. Mam do niego pudełka płycie głównej, karcie graficznej boxie itp razem z płytami i instrukcjami. Sam sprzęt nie jest jakiś 'odjechany' ale chciałem zrobić prezent mojemu chrześniakowi i licze na waszą pomoc. Komputerek wygląda jakby dopiero był kupiony w sklepie zupełnie go nie słychać podobno ma półtorej roku. Próbowałem reinstalacji/aktualizacji sterów, kręceniem karty i procka. Temperatury wyglądają w porządku chociaż jak wyjąłem kartę graficzną ze slotu to można było na niej jajka usmażyć, może pomoże wymiana? Przeinstalowałem też system z win 8.1 na 7. Jeśli macie jakieś pomysły to dawajcie znać, każda pomoc bedzie mile widziana ;)

 

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

RAM - 4,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 848MHz

Płyta głowna - Gigabyte Technology Co. Ltd. F2A68HM-DS2 (P0)

Karta Graficzna - 512MBATI AMD Radeon HD 5450

Procesor - AMD Athlon X2 370K Dual Core Processor 4.00Ghz

Dysk - 465GB TOSHIBA DT01ACA050 ATA Device (SATA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dno służąca tylko do wyświetlania pulpitu.

Procesor "półtora-rdzeniowy" nie nadający się do nowych gier.

Wersja systemu nie ma większego wpływu na osiągi.

 

Ja tu widzę wymianę procka na a8/a10 7xxx, i dokupienie drugiego modułu ram, a najlepiej wymianę obecnej na zestaw 2x4GB wysoko taktowany (co najmniej 2133).

Wtedy karta do wywalenia, bo integra mocniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo pisałem o serii 7xxx ze względu na to, że starsze mają praktycznie olane sterowniki. Jeżeli już coś pakować, to a8-7600 -> KLIK

No i ram - lepiej 2x4 wysoko taktowane. Po prostu z drugim 4GB 1600 (a wygląda że taki masz moduł - dla pewności możesz wrzucić SPD z programu cpu-z) też będzie działać, ale wydajność układu zintegrowanego będzie niższa niż przy szybciej taktowanych. Tak czy inaczej, do integry trzeba pamięci w dual channel, inaczej układ działa na pół gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to dzięki Jeż, doinwestuje w ten sprzecik. Wrzucam jeszcze pliczek z spd dla pewnosci. Btw kibicujemy polakom!!

post-302874-146685968305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Kupiłem wczoraj kompa za 3 stówki od sąsiadki. Próbowałem odpalić na nim kilka gierek ale w każdej jest ten sam problem, każda zacina się w ten sam sposób NFS Underground 2, jak i cs;go totalne klatkowanie. Mam do niego pudełka płycie głównej, karcie graficznej boxie itp razem z płytami i instrukcjami. Sam sprzęt nie jest jakiś 'odjechany' ale chciałem zrobić prezent mojemu chrześniakowi i licze na waszą pomoc. Komputerek wygląda jakby dopiero był kupiony w sklepie zupełnie go nie słychać podobno ma półtorej roku. Próbowałem reinstalacji/aktualizacji sterów, kręceniem karty i procka. Temperatury wyglądają w porządku chociaż jak wyjąłem kartę graficzną ze slotu to można było na niej jajka usmażyć, może pomoże wymiana? Przeinstalowałem też system z win 8.1 na 7. Jeśli macie jakieś pomysły to dawajcie znać, każda pomoc bedzie mile widziana ;)

 

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

RAM - 4,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 848MHz

Płyta głowna - Gigabyte Technology Co. Ltd. F2A68HM-DS2 (P0)

Karta Graficzna - 512MBATI AMD Radeon HD 5450

Procesor - AMD Athlon X2 370K Dual Core Processor 4.00Ghz

Dysk - 465GB TOSHIBA DT01ACA050 ATA Device (SATA)

 

Ten Radeon 5450 to ultra padaka! W obliczeniach (pojedyncza precyzja) jest prawie 10 krotnie wolniejszy niż mój antyk Radeon 4850 z 2008 roku (0,1 TFLOPS vs 1 TFLOPS)!!!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_graphics_processing_units#Evergreen_.28HD_5xxx.29_Series

Nic dziwnego że wszystko klatkuje. Ten antyczny Athlon X2 to kolejny hamulcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wszędzie teraz można dostać takie tanie składaki z części które zalegały na magazynie, a ludzie to kupują bo tanio. Wiedziałem że trzeba będzie doinwestować, przynajmniej dysk nie ma badow i płyta glowna jakoś wyrabia, dla młodego będzie w sam raz po tej małej renowacji. Dorzuciłem do niego jeszcze chefteca 500W mam nadzieje że pociągnie, nigdy sie na tej firmie nie zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że 500W to overkill do zestawu bez dedykowanej grafiki? ;) To by markowe 200W na luzie uciągnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, bedzie miał gdyby chciał sam kiedyś kombinować z modernizacja, poza tym w środku był jakiś 'cube max' wiec lepiej nie mówić o tym. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...