Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DonMateok

nvlddmkm.sys bluescreen + artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Opisze w skrocie jak powstal oraz jak wyglada problem + co do tej pory zrobilem. A wiec tak, przedwczoraj chwile przed tym jak chcialem juz wylaczyc komputer zaczely mi sie robic bez wiekszego powodu artefakty. PC doslownie chodzil sobie na niskich obrotach, ogladalem jakis filmik na youtubie (jak przykladowo te artefakty wygladaja pokaze nizej). Najsmutniejsze bylo to, ze po ponownym uruchomieniu komputera dalej byl ten sam blad oraz co jakis czas bluescreen wlasnie z bledem nvlddmkm.sys. W internecie wyczytalem, ze chodzi o plik nvidii, wiec zmieniem sterowniki na nowsze, starsze, usuwalem calkiem i dalej to samo. Czesto komputer nie chcial nawet zaladowac systemu po loadingu windowsa i sie zawieszal..

 

Calosc bardzo mnie irtuje, do tego stopnia, ze zrobilem formata (win 10, wczesniej byl win 7), nadal to samo. Wczesniej testowalem moja stara karte (9800GT) i jest ten sam problem, artefakty poziome a w GTX560 takie bardziej mieszane. GTX560Ti ladnie wyczyscilem, tak samo caly komputer od srodka (po pojawieniu sie problemu, nie przed).

 

- Problemem na moje oko nie moga byc obie karty graficzne.

- Nie sa to tez sterowniki, artefakty sa nawet w biosie a komputer byl na nowo formatowany.

- Mysle, ze dysk tez odpada, predzej caly komputer by stawal i nie bylo by artefaktow (czy wygaduje glupoty?)

- Kosci ram, hmm, dzisiaj jedna pare wyjalem a druga sprawdze jutro po pracy, ale i to chyba nie powinno byc problemem (?).

 

I tutaj moja para podejrzanych, zasilacz i mobo.. jednak ani jednego ani drugiego nie mam jak sprawdzic, bo nie mam czesci zamiennych :/ Jezeli druga para kosci ram bedzie ok, to chyba oddam komputer firmie, ktora sie na tym zna.

 

Moze jednak komus na forum przychodzi do glowy jakas przyczyna takich szopek i jakies rozwiazanie problemu? Inna sprawa, czy z moja plyta glowna mozna jakos "siedziec" na zintegrowanej karcie graficznej, o ile ten procesor cos takiego w sobie ma? (sprzet w sygnaturze).

 

Tutaj obiecane zdjecia

 

KFR4fel.jpg

UABWceA.jpg

kP8LlRN.jpg

 

Kurcze, planowalem sobie kupic za pare tygodni nowa karte graficzna a tu narazie trzeba sobie jeszcze poradzic z takim niewygodnym problemem.

 

Za kazda pomoc bede bardzo wdzieczny, gdyby ktos mi jakos pomogl i bym nie musial isc do specjalistow to taka osoba moze liczyc na jakis datek/nagrode/prezent ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...