Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matjeo

Problem z wyłączaniem się komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam dziwny problem z wyłączaniem się komputera. Parę dni temu czyściłem komputer (jak co jakiś czas) i zauważyłem dziwny problem. Mianowicie problem polega na tym, że losowo w ciągu dnia (najczęściej przy graniu) komputer po prostu się wyłącza tak jakby ktoś odciął dopływ prądu... ostatnio wyłączył się 3 razy w ciągu dnia z przerwami co parę godzin a dzisiaj podczas gry 2 razy... nie wiem co może być przyczyną ponieważ temperatury CPU, GPU i innych rzeczy tego typu są w normie czyli po 35-40+ stopni i z komputera "wieje zimnem" jak również ze strony zasilacza po przytknięciu dłoni do niego można poczuć "zimno". Wiadomo komputer jest nagrzany ale nie do takiego stopnia żeby temperatury były za wysokie czy żeby "zamulał" i zacinał się system. System ogólnie chodzi szybko na dysku SSD nie ma problemów, komputer się nie zwiesza.. klatki na sekundę (FPS) w grach są stabilne nie zmniejszają się nic nie zacina wszystko chodzi płynnie więc przypuszczam, że wina zasilacza to raczej nie może być.

 

Komputer:

System: Windows 10 Pro 64bit

 

Płyta główna: MSI Z97-G43

Procesor: Intel Core i5-4690 3.5GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 960 4GB OC z Gigabyte z chłodzeniem Windforce II

RAM: 2x4GB (8GB) Crucial Ballistix 1600MHz

Zasilacz: Corsair VS650 (650W, 80+)

Chłodzenie na procek: Scythe Ninja Rev. 3 + 3 wentylatory na ściankach obudowy

Dyski:

HDD - Seagate 1TB

SSD - Plextor M6S 128GB

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (BT-M25)

 

Bardzo prosiłbym o pomoc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ogólnie chodzi szybko na dysku SSD nie ma problemów, komputer się nie zwiesza.. klatki na sekundę (FPS) w grach są stabilne nie zmniejszają się nic nie zacina wszystko chodzi płynnie więc przypuszczam, że wina zasilacza to raczej nie może być.

 

Mimo wszystko podaj napięcia jakie generuje zasilacz podczas gry. Mogą być programowo, ale bardziej wiarygodny jest miernik. Jeśli to nie temperatury są problemem to zasilacz będzie drugim podejrzanym. Czy masz jakiś na podmiankę testową?

 

Czy podane temperatury to w czasie gry. Trochę dziwne biorąc pod uwagę obecne upały. Chyba, że masz dobrze zorganizowane chłodzenie w obudowie.

 

Komputer wyłącza się tylko podczas gier, czy np też podczas przeglądania internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...