Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maro999

Skoki temperatury na procesorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj dostałem procesor Amd fx 8370(poprzednio miałem amd phenom 965 x4 II).Od razu po tym jak rozpakowałem paczkę zamontowałem procesor razem z moim poprzednim chłodzeniem Arctic Freezer 7 Pro Rev.2. Nałożyłem pastę na procesor(Arctic MX-2). Wszystko ładnie procesor działa i się sprawuje. Po chwili natomiast zauważyłem że strasznie głośno chodzi wentylator na procesorze. Zauważyłem że w programie strasznie skacze temperatura od 28-45stopni. Także z tego powodu wentylator wchodzi na wysokie obroty. Dlatego mam pytanie czy to normalne że procesorowi skacze temp. o 7-8 stopni nagle podczas włączenia przeglądarki. Dodam także że podczas stresu procesor dochodzi do 80-90 po czym wyłącza się komputer z powodu zbyt wysokiej temp.

Proszę o pomoc !!!!

Z góry dziękuje !!

 

Moja specyfikacja:

AMD FX-8370, 4.0GHz, 16MB, BOX

Gigabyte 990xa-ud3

MSI Radeon R9 380, 4GB GDDR5

Aerocool E80-700 700W

2x Kingston HyperX DDR3 1600MHz

Seagate 1TB 7200obr. 64MB

+ Wentylator który wyciąga ciepłe powietrze z komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki temp o 7-8 stopni jak najbardziej normalne. A przy tym chłodzeniu temperatury rzędu 80-90 stopni na 8 "rdzeniowym" AMD'ku to też nic dziwnego. Nie wiem po co wgl. pchałeś się w to padło :E Wentylator wciągający powietrze do budy masz? Możesz też spróbować zmniejszyć napięcie na procku, ale nie ma pewności, że będzie stabilny, najlepiej zmniejszać o 0.025V i za każdym razem testować np. OCCT czy prime (Z tym że ten dosłownie wyciska z procka ostatnie soki, więc OCCT myślę będzie lepszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wiesz skoki temperatury są o kilka stopni ale przy okazji mój wentylator na procesorze zmienia obroty z 1800rpm do 2100rpm. Musiałem wybrać amd z tego powodu iż pod to mam płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było od razu wywalić wszystko w pizdu :P Pobaw się opcjami wentylatora w biosie albo ustaw krzywą wentylatora w jakimś programie np. HWmonitor, ogólnie to nie wiem jaki konkretnie do tego będzie najlepszy, bo tego nie używam, pogoogluj sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeczytałem na inny forum żeby wyłączyć turbo core (zrobiłem to) procesor trzyma się w granicy 80 stopni przy stresie od OCCT. Czyli mówisz że 80 stopni to norma dla tego procesora ?? Ewentualnie jak zmniejszyć tą temperaturę . Zastanawia mnie też co musi się dziać na boxowy chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne, bo wiatraczek ma PWM, więc nie kręci się ze stałą prędkością. Jeśli więc podczas obciążenia temperatura utrzymuje swój poziom to się niczym nie przejmuj. Miałem to chłodzenie (Phenom II x4 945) i było prawie niesłyszalne, ale być może do tego procka jest niewystarczające. Jaką masz obudowę? Jak źle wentylowaną, to może być przyczyna problemu. U mnie działało to w Zalmanie Z3 Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 stopni w takim upale dla tego procka to powiedział bym nawet bardzo spoko :P Tylko wiesz wyłączając Turbo core zwyczajnie zmniejszyłeś jego wydajność. A jeśli chcesz zmniejszyć temperatury to jak już wspominałem spróbuj zmniejszyć napięcie na procku, poza tym zostaje chyba tylko wymiana chłodzenia. Koniec końców ja osobiście sprzedał bym to póki coś jeszcze możesz za co dostać i przerzucił się na intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/20881-obudowa-atx-btx-cooler-master-elite-331-czarna.html obudowa taka

.

Ogólnie dzięki za pomoc albo sprzedam procesor dorzucę coś i kupie intela z płytą główną lub trzeba będzie się rozglądnąć za nowym chłodzeniem.

 

Myślałem że amd będzie tak doskakiwał do 70stopni jak poprzednik i nie było z tym problemu. Temperatura po mału się grzała i dochodziła do 70 stopni i było ok. Tutaj przy obciążeniu skok temperatury o 10 stopni nawet więcej ale nic dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zainstaluj jeszcze wentylator wciągający na przód budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie polecacie do tego grzejnika jakieś dobre chłodzenie 200-300 zł budżet ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak chcesz, ale samo kupno było tego procka było złym pomysłem, dalsze inwestowanie w to, to jeszcze większy bez sens. No ale jeśli już to kup Fortisa 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie chłodzenie tak czy siak albo do amd lub intela bo widzę że pasuję pod różne sockety to potem przy zmianie na intela będę mógł przełożyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jeśli kupisz jakiegoś skylaka to nawet boxowa popierdółka wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie, to bierz Fortis 3 lub Grandis i w zupełności wystarczy. Oba się zmieszczą, do drugiego lepiej mieć niskie pamięci ram. Tylko koniecznie dodaj wentylator z przodu, w sumie od tego zacznij, może obejdzie się bez zmiany chłodzenia przy tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj dostałem procesor Amd fx 8370(poprzednio miałem amd phenom 965 x4 II).Od razu po tym jak rozpakowałem paczkę zamontowałem procesor razem z moim poprzednim chłodzeniem Arctic Freezer 7 Pro Rev.2. Nałożyłem pastę na procesor(Arctic MX-2). Wszystko ładnie procesor działa i się sprawuje. Po chwili natomiast zauważyłem że strasznie głośno chodzi wentylator na procesorze. Zauważyłem że w programie strasznie skacze temperatura od 28-45stopni. Także z tego powodu wentylator wchodzi na wysokie obroty. Dlatego mam pytanie czy to normalne że procesorowi skacze temp. o 7-8 stopni nagle podczas włączenia przeglądarki. Dodam także że podczas stresu procesor dochodzi do 80-90 po czym wyłącza się komputer z powodu zbyt wysokiej temp.

Proszę o pomoc !!!!

Z góry dziękuje !!

 

Moja specyfikacja:

AMD FX-8370, 4.0GHz, 16MB, BOX

Gigabyte 990xa-ud3

MSI Radeon R9 380, 4GB GDDR5

Aerocool E80-700 700W

2x Kingston HyperX DDR3 1600MHz

Seagate 1TB 7200obr. 64MB

+ Wentylator który wyciąga ciepłe powietrze z komputera

 

Co to znaczy dostałeś? Kupiłeś bo nie rozumiem. Poza tym akurat do 8370 dodają ich ten lepszy cooler wraith. Kupno 8300 8320E czy tam innego tańszego plus jakieś dobre chłodzenie byłoby lepszym pomysłem, te ich stare chłodzenie nadaje się tylko do stania na półce.

 

Już do Phenomów II x4 965 c3 te chłodzenie nie wystarczało, u kumpla temperatury dobijały do 80 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...