Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fan syberi

Problem z 2 wiatrakiem w GTX 970 strix OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Natchniony wielkim odzewem w poprzednim temacie ,za który bardzo dziękuje, przyszło mi znów zwrócić sie do was o pomoc. Chodzi o mojego 8-mio miesięcznego Asusa GTX 970 strix OC. Otóż dopiero teraz wziąłem sie za wiedźmina, wczoraj troche przygrzało słońce a temperatura na moim gpu wzrosła z średnich 67 stopni max do 71 i wywalało mi obraz z gry. Sprawdziłem i jestem pewien ze to nie procek ani Ramy, na bank gpu poniewaz bardzo dokladnie oglądam temperatury cpu i gpu. Po otworzeniu pieca zaskocznie, w stresie działa jeden wentylator i dup, znow wywala obraz, nawet raz słychać bylo dźwięk, gra dalej szła, tylko monitor sie wyłączył.

Spróbuje jeszcze obciążyć programem jaki mi zasugerował kiedyś support asusa(tak od samego początku byly problemy z tym wentylatorem) i dam znac jutro czy cos sie ruszyło. Nawet przy starcie komputera sie nie rusza ten wentylator, a wiem ze przy starcie powinny obydwa na chwile sie zakręcić.

Pytanie do wszystkich a w szczególności do posiadaczy strixów i oprogramowania al suit 3 do mobo i tweaka II asusowego do gpu

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj karte, nie ma o czym dyskutowac, walnięta a już w ogóle jak ci wywala obraz przez nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory na starcie wcale nie muszą się zakręcić w strixie jak nie ma takiej potrzeby spowodowanej temperaturą. Co do niedziałającego jednego wentylatora to jest to wada i wymaga oddania karty na serwis.

Jak będziesz ją wysyłał to przedtem zrób bardzo dokładne zdjęcia całej karty. Nie tylko numeru z nalepki itd. Sfotografuj wszystkie oznaczenia, plamki, bardzo dokładnie zlacze pci itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP. Bardzo dobra rada, kolega ostatnio oddawał na serwis płytę asrock i przysłali mu zdjęcia że piny na sockecie są wygięte. Dodam że kolega od ok 20 lat zajmuje się komputerami i jest niemożliwe by uszkodził płytę. Od tego czasu wiem że trzeba pstryknąć mnóstwo zdjęć samego produktu jak i sposobu pakowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłając swojego Strixa 970 OC zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć (między 40 a 50). Ułamała się jedna łopatka wentylatora. prawdopodobnie coś było krzywo i w końcu zaczepiła o radiator. Co ciekawe, po kontakcie z serwisem ten zgodził się na wysłanie karty bezpośrednio do nich. Wszystko poszło sprawnie, tydzień czasu i karta była z powrotem u mnie. Tylko jeden drobny minus, nie poinformowali mnie, że zamiast wymienić jedynie chłodzenie, wymienili całą kartę. Dobrze właśnie, że miałem zdjęcia i jak sobie porównałem, to okazało się, że PCB ma jedną część numeru inną (numery seryjne na karcie i odczytane programem zgadzały się z tymi, które miała karta jaką kupiłem) oraz na obudowie gniazd HDMI (są w metalowej obudowie od strony karty) nie ma maźnięcia czarnym markerem, które było od nowości. Napisałem więc do serwisu, to odpisali, że owszem, karta została wymieniona na inną. Nie narzekam, bo w sumie na trochę stabilniejszą, a i chłodzenie jest wydaje mi się cichsze ;)

O rysach na złączu i tego, że z ich powodu odrzucali gwarancję to książkę można pisać, bo praktycznie nie ma serwisu, który by tego nie zrobił, dlatego wysyłając założyłem wszystkie zaślepki i plastiki zabezpieczające jakie były do niej oryginalnie dołączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...