Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

max1

Wywalanie do pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem jak w temacie,mianowicie po odpaleniu gier wywala mnie do pulpitu,testy były robione przez OCCT,Benchmark vantage i 11 temperatury na aida 64,i wszystko w normie,wywala tylko po zapuszczeniu gier z błędem KERNALL.

 

sprzet to;

i7-2600

gtx palit 770

8gb crucial balistic tactic

ocz 750w 12v-54amp

mobo gigabyte uhd 3 z77

win 7 64

z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

 

dodam jeszcze że pamięci były wymieniane na inne 2x4gb,karta była wyciągana i czyszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screen błędu.

Zobacz czy w momencie crasha gry coś się nie pojawia w logach systemowych (eventvwr.msc), jeżeli tak - też to pokaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło błąd 4101,sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.

Dodam też że miałem możliwość podłączenia nowego zasilacza Evga 750w 12v-62amp i dalej jest to samo,czyli zasilacz można wykluczyć.

Dodam jeszcze że po wywaleniu gry na pulpit przez około minute słychać dalej głos z gry po czym znika głos i ikonka gry z paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wywaliło mnie po 1 minucie grania,a w dzienniku systemu windows pokazało taki błąd;

X64_0x117_Tdr:2_IMAGE_nvlddmkm.sys

0

LiveKernelEvent

Niedostępny

0

C:\Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG\WD-20160626-1341.dmp C:\Windows\Temp\WER-573022-0.sysdata.xml C:\Windows\Temp\WERBF96.tmp.WERInternalMetadata.xml

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Kernel_0_0_cab_03e42fe5

X64_0x117_Tdr:2_IMAGE_nvlddmkm.sys

0

54cdc51d-3b9b-11e6-9c86-902b34d54d77

0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysypuje się sterownik karty graficznej, spróbuj nowszy/starszy, a także sprawdzić kartę w innym komputerze.

Temperatury ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników to były instalowane wszystkie od stycznia 2015 do teraz i nic to nie pomogło,temperatura w aida 64 podczas grania oscyluja w granicach 60-70 stopni(wiedzmin 3,gta 5),karta była testowana w sklepie ponieważ zaczeło mi się to dziać około 3 tygodni przed końcem gwarancji i powiedzieli że z kartą wszystko ok,sam robiłem testy w 3d marku i vanatge i przeszedł do końca,w tej chwili co moge zrobić to włożyć do siebie do kompa karte amd r9 380 żeby sprawdzić czy na amd jest to samo(kwestia wywalenia i zainstalowania sterów)system był stawiany nowy 3 razy i nic zmieniałem opóznienie w systemie i dalej nic.

Dzisiaj wgrałem najnowsze stery i Wiedzmina 3 wywaliło po 2 minutach grania,a GTA 5 po około 40 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karta jest podkręcona? sterowniki usuwane DDU? Mi pare razy wywalało w3 ale w końcu na którejś wersji sterownika przestało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jak i procek nie były podkręcane,a sterowniki były usuwane poprzez DDU(udało mi sie tylko raz usunąć sterowniki przy użyciu ddu przy drugiej próbie pokazało ze nie mogę drugi raz usunąć tym programem sterowników,co lepsze wymieniłem kartę grafiki na R9 380 a moją dałem do drugiego kompa i na jednym i drugim wszystko smigało jak ta lala na dwóch kompach,szkoda tylko że drugi komp nie jest mój bo by było po problemie,ale wiem że z moją kartą jest wszystko ok,wiec wychodzi na to że ze sprzętem jest wszystko ok;zasilacz,karta,pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że na twoim windowsie jakieś sterowniki się ze sobą gryzą i prawdopodobnie zostanie ci sformatowanie dysku systemowego i nagranie na go nowo o ile jeszcze tegi nie robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już pisałem że system był stawiany 3 razy i nic nie pomogło(czysta instalka sterowniki do płyty głównej oraz stery do grafiki i tylko Wiedzmin 3 i za każdym razem reset po kilku minutach żadnych programów czy kodeków nie instalowałem a mimo to zawsze wywala,jeżeli chodzi o gry to nie ma znaczenia czy wymagające czy nie zawsze jest to samo(euro truck simulator,american truck symulator,wiedzmin 3,gta 5,nfs most wanted,watch dogs,zawsze to samo,najdłużej chodzi na euro i american tracku do 20 minut)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem oryginalne sterowniki do grafiki od palita,i po odpaleniu Wiedzmina 3 2 razy wywaliło grę do pulpitu po 30 minutach gry gdzie wcześniej na sterownikach ze strony nvidia wywalało wiedzmina 3 po około 1-3.

Zastanawiam się co jest nie tak,gdzie leży wina?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...