Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

Audio Player ... AIMP 2/3 vs foobar2000 ...

Rekomendowane odpowiedzi

Audio Player ... AIMP 2/3 vs foobar2000 ...

Jak dotąd non stop używałem AIMP 2 ale zastanawiam się czy jest jeszcze jakiś lepszy na którym jest jeszcze lepsza jakość audio .

 

Przeglądam kilka tematów na różnych forach i grupach póki się tam nie dowiem dobrze by było zasięgnąć rady tutaj .

 

Głośniki Logitech LS21

Słuchawki SuperLux HD 681

Możliwość podłączenia tez wieży Sony DHC-ZX50MD ( o ile nie będzie to na szkode dla układu dżwiękowego w MSI Z97 Gaming 3 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio wierzysz że jakiś Foobar zapewni lepszą jakość dźwięku, skoro sami autorzy programu zaprzeczają temu audiofilskiemu voodu?

 

http://www.foobar2000.org/FAQ

 

Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.

 

Po prostu użyj tego playera, który bardziej ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedyś były różnice, za czasów xp miało to znaczenie ze względu na wbudowany w system mikser i asio/wasapi dawało rade.

Od visty soft nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

No właśnie, bo od Visty MS zaczął bardziej ingerować w dźwięk i trzeba się trochę pobawić. Wystarczy użyć AIMP'a i samemu sprawdzić ustawiając różne urządzenia. Domyślnie jest oczywiście wszędobylski DirectSound, ale wystarczy przestawić na WASAPI Exclusive (Event) i jeśli ktoś nie słyszy różnicy, to jest głuchy. Właściciele kart "kreta" mogą jeszcze używać wbudowanego ASIO.

 

Edit.: Poradnik jednego z forumowiczów: KLIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ja na essence one nie słyszę, a ci co słyszą to raczej wina albo zwalonych sterowników karty, albo efekt placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale na "krecie" słychać różnicę. Dokładnie mówię o X-Fi Xtreme Gamer i Titanium. Dodatkowo przy wybranym ASIO za urządzenie, w panelu sterownia w ustawieniach dźwięku nawet poziom głośności się nie podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość audio może poprawić zakup karty dźwiękowej, choć są też tacy, którzy twierdzą, że źródło nie ma znaczenia i że integry są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość audio może poprawić zakup karty dźwiękowej, choć są też tacy, którzy twierdzą, że źródło nie ma znaczenia i że integry są OK.

 

Zależy jakie integry , te niektóre nowe już są dobre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe integry z lepszych płyt są na poziomach właśnie takich kart jak x-fi gamer, music itp. Ale tylko w lepszych płytach, czyli nie tych za 200-300 zł które są najczęściej kupowane :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ja już kiedyś się naczytałem, jakie to dobre są integry i siedziałem na jednej takiej po zakupie nowego kompa ze dwa lata. Aż pewnego razu przy okazji grzebania w budzie z nudów zapakowałem do niej starego sound blastera, no i kopara mi opadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ja już kiedyś się naczytałem, jakie to dobre są integry i siedziałem na jednej takiej po zakupie nowego kompa ze dwa lata. Aż pewnego razu przy okazji grzebania w budzie z nudów zapakowałem do niej starego sound blastera, no i kopara mi opadła.

 

ALC 1150 a ALC 8xx to spora różnica , wierz mi ale jest .

Tak jak gofer wspomniał dobre integry są własnie na takim i takim poziomie a nawet czasem lepsze , dlatego odpiołem swojego SB0090 i siedze na integrze w MSI Z97 Gaming 3 .

 

 

 

No właśnie, bo od Visty MS zaczął bardziej ingerować w dźwięk i trzeba się trochę pobawić. Wystarczy użyć AIMP'a i samemu sprawdzić ustawiając różne urządzenia. Domyślnie jest oczywiście wszędobylski DirectSound, ale wystarczy przestawić na WASAPI Exclusive (Event) i jeśli ktoś nie słyszy różnicy, to jest głuchy. Właściciele kart "kreta" mogą jeszcze używać wbudowanego ASIO.

 

Edit.: Poradnik jednego z forumowiczów: KLIK.

 

Zainstalowałem sobie w innym folderze AIMP-a 3 , włączyłem tam WASAPI i jest różnica . Co ważne na plus .

Mam zainstalowanego tez AIMP-a 2 bez WASAPI i no jest inaczej . Więc potestuję sobie , sprawdze stabilność AIMP-a 3 i jak będzie stabilny to zostaje na nim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@airborne82

 

Jak masz poczciwego "kreta", to go pakuj do budy z powrotem. Stery modowane Daniela K pod nowsze systemy, które działają bez problemów: KLIK i AIMP 3 w ostatecznej wersji 3.60.1503 (nowsza czwórka jest kafelkowa, fuj!). Za urządzenie ASIO itd. dobrze wsio ustawić i powinna być różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC 1150 a ALC 8xx to spora różnica , wierz mi ale jest .

Tak jak gofer wspomniał dobre integry są własnie na takim i takim poziomie a nawet czasem lepsze , dlatego odpiołem swojego SB0090 i siedze na integrze w MSI Z97 Gaming 3 .

Zainstalowałem sobie w innym folderze AIMP-a 3 , włączyłem tam WASAPI i jest różnica . Co ważne na plus .

Jakaś integra lepsza od SB0090, no i Aimp z jakimś tam efektem też lepszy? No to ja nie mam więcej pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest efekt, a sterownik. Od Visty wszystko (niestety?) leci po DirectX. Chodzi o to, że w AIMP'e przestawiając urządzenie na WASAPI Exclusive bądź ASIO pomijasz Windowsowego DirectX'a, nie dopuszczając go do głosu. Dlatego wspomniałem wcześniej, że po wybraniu takiego urządzenia (a raczej sterownika) nie podnosi się nawet systemowy pasek głośności przy odtwarzaniu. Jeśli ktoś chce więcej czarować (nie tylko odtwarzacz muzyki), to może zainstalować całe ASIO aby tylko przy jego użyciu był odtwarzany dźwięk (wrzucałem wcześniej poradnik).

 

Edit.: To, że wypiął SB, to akurat trochę głupio zrobił, bo należy pamiętać, że na płytach głównych jest tak naprawdę tylko kodek, a nie pełnoprawny układ dźwiękowy. Chyba, że faktycznie coś tu się zmieniło w przypadku tych drogich płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dźwięk leci bez pośrednictwa Directa, wcale nie musi oznaczać poprawy jakości w praktyce (z takiej poprawy jakości dźwięku właśnie słynął Foobar2000), ale dyskutować więcej nie będę, bo sam tego nie testowałem. Poza tym jestem umiarkowanym audiofilem (zwracam uwagę na jakość dźwięku, ale nie do przesady – przewodów i pozłacanych końcówek nie słucham).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrą stronę idziesz, bo AIMP jest tylko kolejnym programem po foobar2000, który takie coś umożliwia.

 

Sam też jakiegoś super sprzętu do odsłuchu za kilka tys. nie posiadam, ale pozbywając się DX jest jednak pewna różnica. No chyba, że ktoś już faktycznie używa plastikowych głośniczków za kilkadziesiąt złotych to może mieć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio wierzysz że jakiś Foobar zapewni lepszą jakość dźwięku, skoro sami autorzy programu zaprzeczają temu audiofilskiemu voodu?

 

http://www.foobar2000.org/FAQ

 

 

 

Po prostu użyj tego playera, który bardziej ci pasuje.

Jest różnica pomiędzy pluginami Foobar-a, a Winamp-em. Pisze o tych dwóch, bo je używam.

 

Foobar dodaje iskrzenia w wysokich zakresach, oraz minimalnie rozjaśnia scenę. Winamp ociepla i pogłębia niskie zakresy, narzuca mgle na scenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Panowie jaka wiedza ;) Integra na tej płycie to nie zwykły kodek, a całkiem fajny układ, odseparowany od reszty wraz z wzmacniaczem słuchawkowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś integra lepsza od SB0090, no i Aimp z jakimś tam efektem też lepszy? No to ja nie mam więcej pytań.

 

vhp cos Ty takie no sceptyczny ?

Miałes przyjemność sprawdzać integry w nowych płytach ?

 

 

Edit.: To, że wypiął SB, to akurat trochę głupio zrobił, bo należy pamiętać, że na płytach głównych jest tak naprawdę tylko kodek, a nie pełnoprawny układ dźwiękowy. Chyba, że faktycznie coś tu się zmieniło w przypadku tych drogich płyt.

 

 

Zmieniło .

Przed zmianą robiłem odsłuchy na tym samym utworze oraz na FLAC , tak by mniej więcej zapamiętać brzmienie .

Potem po przejściu na ALC 1150 sprawdziłem brzmienie jeszcze na AIMP2 bez WASAPI , czyli tak jak chodziło na SB0090 , poprawa w jakości była słyszalna , a teraz po wgraniu AIMP 3 i przestawieniu na WASAPI dodatkowo sie poprawiło .

 

 

 

Jak masz poczciwego "kreta", to go pakuj do budy z powrotem. Stery modowane Daniela K pod nowsze systemy, które działają bez problemów: KLIK i AIMP 3 w ostatecznej wersji 3.60.1503 (nowsza czwórka jest kafelkowa, fuj!). Za urządzenie ASIO itd. dobrze wsio ustawić i powinna być różnica.

 

 

No SB0090 Gold , i akurat działał wtedy ze zmodowanymi sterami od Daniel K .

No własnie nie chce mi sie juz go tam wsadzać , bo raz że jest lepiej , to dwa że wygodniej gdyż mogę tam do integry podłączyć i głosniki i słuchawki bez potrzeby posiadania rozdzielaczy .

 

Serio gdyby było gorzej to bym wracał czym prędzej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Panowie jaka wiedza ;) Integra na tej płycie to nie zwykły kodek, a całkiem fajny układ

Jaki układ? Zestaw instrukcji dla chipsetu i układy IO.

 

The ALC1150 is a high-performance multi-channel High Definition Audio Codec

 

http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=328

Nb. taki sam jak tutaj, tylko z bardziej bajerancką nazwą: http://forum.pclab.pl/topic/1073790/

 

vhp cos Ty takie no sceptyczny ?

Miałes przyjemność sprawdzać integry w nowych płytach ?

Mam coś na nowej płycie, nie pamiętam co, może nawet i to samo, co u Ciebie. Musiałbym sprawdzić. W każdym razie xonar DX zjadł to coś.

 

Sceptyczny nie jestem. Używaj, czego chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Panowie jaka wiedza ;) Integra na tej płycie to nie zwykły kodek, a całkiem fajny układ, odseparowany od reszty wraz z wzmacniaczem słuchawkowym ;)

 

Dokładnie , też tego nie wiedziałem ale kilka lekturek , troszku rozmów z obeznaną osobą od spraw dżwiękowych i miałem zarys czego można sie spodziewać .

 

 

 

Mam coś na nowej płycie, nie pamiętam co, może nawet i to samo, co u Ciebie. Musiałbym sprawdzić. W każdym razie xonar DX zjadł to coś.

 

Sceptyczny nie jestem. Używaj, czego chcesz.

 

 

Xonara nie mam , nie wypowiem się , bo gdybym miał to bym pewnie nie było tej dyskusji .

Możliwe że by zjadł , nie zaprzeczę bo nie mam serio jak sprawdzić .

 

 

 

 

Nb. taki sam jak tutaj, tylko z bardziej bajerancką nazwą: http://forum.pclab.pl/topic/1073790/

 

 

 

 

 

 

 

Nb. taki sam jak tutaj, tylko z bardziej bajerancką nazwą: http://forum.pclab.pl/topic/1073790/

 

 

 

 

Tak też czytałem wtedy ten temat .

Tylko pytanie czy ta osoba miała nowe sterowniki , bo wiadomo ze co wersja to coś poprawia .

Oraz oprogramowanie Sound Blaster Cinema 2 , z tego co tam widziałem to tez ostra dyskusja ;)

U mnie trzasków nie zauważono , jestem wyczulony na to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki układ? Zestaw instrukcji dla chipsetu i układy IO.

 

Sprawdź sobie jak wygląda ten realtek na tej konkretnej płycie, co potrafi, i co mu towarzyszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jak wygląda ten realtek na tej konkretnej płycie, co potrafi, i co mu towarzyszy ;)

Na ROG Xonar Phoebus http://pclab.pl/art46661-3.html też jest ALC889, no i co z tego?

 

_MG_8185.jpg

 

A co potrafi? Wyprowadzić dźwięk z procesora dźwięku, który mu towarzyszy, i go rozłożyć na kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze integry to nie tylko sam codec AIO jak kiedyś, ale całkowicie odseparowane PCB z wszystkim tym co posiadają pełnoprawne karty audio. A jak gra to już trzeba posłuchać, na pewno jakość elementów otaczających dzisiejsze integry jest na sporo wyższym poziomie od tych użytych d produkcji soundblasterów i tanich wynalazków asusa, wystarczy popatrzyć na tego asrocka http://pclab.pl/art66681.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...