Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Staszek39

Domowy Internet LTE - dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! U mnie na wsi nie ma prawie wcale zasięgu. Moja mama pomyślała o internecie Domowym LTE z Cyfr. Polsatu. Podobno jest on o wiele szybszy niż normalny. Czy opłaca się go wybrać czy poszukać "normalnego internetu"? I czy jest to internet satelitarny? Czytałem, że internet satelitarny ma bardzo duże pingi, a zależy mi na niskich pingach w grach i rozmowach, i szybkim pobieraniu rożnych plików (już mam dość tego że każdy ma jakieś anteny i prędkość pobierania kilka MB/s, a ja marne 50KB/s -,-). Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kartę Plusa, odpal jakiś pakiet netowy i zobacz, jak u Ciebie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wsi 35 km od warszawy mam w LTE od PLAY prędkości równe 50 megowej nerwostradzie ,pliki pobierają się blyskawicznie ,pingi na poziomie 15-30ms ,nie raz jak sie oporowo nudzę to potrafie i 500GB w miesiącu pobrać :-)

 

Z tego co widziałem z reklam w tv to internet wygląda mi na satelitarny (podłączana dodatkowa "dostawka" pod anteną).

 

A zasięg najlepiej sprawdzić w taki sposób jak proponuje vhp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Staszek93

Nie jest to internet satelitarny.

Internet z polsatu, czy plusa (te same nadajniki) działa przez stacje bazowe, tak jak telefony komórkowe. Podobnie internet od innych firm komórkowych, np. orange, play, t-mobile.

Ciężko powiedzieć, jak u Ciebie będzie odbierał ten internet, bo nie podałeś nazwy miejscowości. Nie znamy też obciążenia najbliższego Tobie nadajnika, jeśli w ogóle taki jest w zasięgu.

Jeśli masz lub możesz pożyczyć jakiś sprzęt z obsługą technologii 4G/LTE (smartfon, modem, router) to sam przetestuj na starterach na kartę różnych operatorów.

Ale na początek podaj miejscowość, to sprawdzę, jakie nadajniki są w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet plusa i orange. Plus na speedtest ma prędkość 0,04 mbit/s, a orange 0,5 mbit/s. Dodam, że nie chce mieć pingu 600, może po prostu wystarczy antena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę nieopodal w Bartoszym Lesie. Używam tam Internet Play na karte. Nadajnik jest w Konarzynach też blisko. Zasięg i predkość mam większą niż w centrum Gdyni. Cały czas utrzymuje się LTE+. Kup sobię karte za 5zł z PLAY i sprawdz czy bedzie ci dobrze chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę nieopodal w Bartoszym Lesie. Używam tam Internet Play na karte. Nadajnik jest w Konarzynach też blisko. Zasięg i predkość mam większą niż w centrum Gdyni. Cały czas utrzymuje się LTE+. Kup sobię karte za 5zł z PLAY i sprawdz czy bedzie ci dobrze chodził.

Czyli wziąć najlepiej internet play i antena do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak wyżej - ok. 6km do nadajnika play w Konarzynach oraz nie co mniej do t-mobile w Starym Bukowcu. Orange w LTE 1800 także będzie działać na nadajniku t-mobile.

Kup starter i przetestuj w domu, a potem podjedź bliżej nadajnika i zrób kolejny test. Najwyżej dokupisz antenę kierunkową, dla poprawy sygnału.

W plusa/cyfrowy polsat nie ma się co pchać, bo do nadajnika masz 12 km.

Mapa pozwoleń nadajników http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=&standards=lte&bands=&center=53.987073%2C18.193246&zoom=13

W abonamenty się na razie nie pchaj, zapuść speedtest i pingtest i daj znać.

Jaki masz sprzęt do testów - smartfon, modem ? Jaki dokładnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wsi 35 km od warszawy mam w LTE od PLAY prędkości równe 50 megowej nerwostradzie ,pliki pobierają się blyskawicznie ,pingi na poziomie 15-30ms ,nie raz jak sie oporowo nudzę to potrafie i 500GB w miesiącu pobrać :-)

 

Z tego co widziałem z reklam w tv to internet wygląda mi na satelitarny (podłączana dodatkowa "dostawka" pod anteną).

 

A zasięg najlepiej sprawdzić w taki sposób jak proponuje vhp...

Ja na wsi 35 km od warszawy mam w LTE od PLAY prędkości równe 50 megowej...

FAKE! :lol2:

~3km do nadajnika play ~55Mb/s

Ja mam 4km do nadajnika play ok ~42Mb/s maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od obciążenie nadajnika i pasma oraz odległości. Na wsi nadajniki są mniej obciążone niż w miastach (szczególnie dużych miastach).

Napisał że mieszka 35km od Warszawy a nie że nadajnik ma tak daleko ;)

 

U mnie akurat nadajnik widzę z okna a szybkość nie powala, od 5Mb do 50Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...