Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ChomikSow

2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zakupić procesor i5 2500k z zamiarem podkrecenia go do 4,5GHz. Tak więc potrzebuje jakieś MOBO które na to pozwoli oraz cooler.(fortis,fera ?)Czy musiałbym wymienić zasilacz bo mam obawy odnośnie mojego 9 letniego CHIEFTEC GPS-400AA-101A ?:D Grafika to MSI GeForce GTX 750Ti GAMING 2G. MOBO do ceny płyty ,która pozwoli na to oc bez zbędnego przepłacania.(poniżej 300zł).

//

Fajnie jakby płyta miała możliwość podłączenia USB 3.0 do frontu obudowy.

Obudowa to SilentiumPC Regnum RG3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P8P67 EVO i 2500k właśnie- całkiem przyzwoite połączenie, plus płyta bez problemu obsługuje DDR3 2133MHz.

Możliwości OC sporo, aktualnie mam ustawione 4.4GHz (1.33V) i nawet z małym TX3 Evo + Kama 92mm daje radę.

Do benchmarków spokojnie mogłem podkręcić procesor do 5.0GHz.

 

Zwróć tylko uwagę, że ta z aukcji to golas- brak pudełka, kabli i blaszki.

Procesor przy taktowaniu 4.5GHz ciągnie do ok. 110W, Twoja karta 60-70W, odpowiedz sobie sam czy zasilacz da radę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytą-zagadką jest ta:

http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-ms-7667-i3-i5-i7-s-1155-gw-fv-i6108501753.html

 

Póki co wiemy o niej tyle, że nie obsługuje ivy bridge, działa bez problemu, dźwięk jest dobrej jakości, memki na 2133 lecą i prawdopodobnie bez problemu pozwala na OC 2500k do poziomu "domowego użytkowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka tania :D Da radę na spokojne podkręcenie ? Ta płyta nie ma możliwości podłączenia usb 3.0 do frontu ? Na stronie producenta nie ma takiej płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma- na samym zdjęciu widać ;).

Chipset P67, kręcić się powinna. Nie wiadomo jednak, jak z zasilaniem i stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś moją płytke tego Gigusia GA-Z68XP-UD3P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa nowa miałaby 24-36m gwarancji, plus:

"licytujemy sama plyt,bez akcesorii,jak na zdjeciu opakowanie oem

Plyta ma wgrany najnowszy bios."

 

Nie wiem czy warto dopłacać prawie te 70,00 PLN.

Osobiście brałbym EVO za 279,00 PLN, moim zdaniem wszystkie które wkleiłeś są na podobnym poziomie i wydajność po OC będzie ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, niech będzie Asus P8P67 EVO jak spokojne wystarczy.Potrzebuje teraz chłodzenia.Co polecacie ?

//Jednak czy bardziej opłacało się kupić osobno płyte Evo od asusa + i5 2500k czy spróbować zalicytować ten zestaw z asrockiem. Płyty byłby podobne w możliwościach OC oraz do ilu by się opłacało to licytować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz licytować, ale tutaj nie masz nawet tych 3 miesięcy gwarancji.

Płyta jest spoko (miałem ją kiedyś), ale cena pewnie pójdzie do 650,00/700,00 PLN a to już moim zdaniem za dużo.

Asrock jako nówka kosztował niecałe 300,00 PLN (ASUS prawie 700,00 PLN), więc powinieneś sobie sam odpowiedzieć czy warto :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko czyli wszystko już wiem.Dzięki za pomoc :) Jeszcze jedno czy kupić używkę fortisa czy już dodać te 33 zł do nówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 680zł(z wysyłką wyjedzie prawie 700) można jeszcze licytować, biorąc pod uwagę ceny samych płyt i ceny procesorów które w dół nie idą.

i5 2500k to od długiego czasu ~500zł

Natomiast mobo do OC (poza tym OEM MSI) to minimum 200zł... czyli więcej niż rok/dwa temu.

 

Swoją drogą nie dużo drożej mozna wyrwać 4670k i mobo z87, w 900zł jest szansa sie zmieścić z wysylkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cały zestaw najbidniej dam:

asus evo 293zl

i5 2500k 450zł

fortis 3 110zł

=ok 853zł czyli w zasadzie 900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą nie dużo drożej mozna wyrwać 4670k i mobo z87, w 900zł jest szansa sie zmieścić z wysylkami.
To by oznaczało 650 zł za CPU.... o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...