Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sienolek

Plyta glowna pod i7 6700 k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaka plyte byscie polecili pod i7 6700k do 700 zl? Mysle o 2 typach: Asus Z170 Pro Gaming i Asrock Z170 Extreme4,ale inne opcje tez rozwaze. Przy okazji jakie RAM brac do tyvh plyt,bo slyszalem o problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa sobie odpuść bo są z nią problemy.

Weź sobie MSI Z170 M5 i jak weźmiesz z 6700k to masz zwrot 245zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w tej MSI sa ograniczenia jesli chodzi o OC procesora, a nie ukrywam, ze bede robil OC i chcialbym osiagnac 46,-4,7 GHZ dlatego zalezy mi na plycie z dobrym OC. Jakie problemy sa z ASUS obecnie? Nie naprawili ich jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne. Przejrzyj sobie dział płyty główne i zobaczysz. Nie płyta ma problem z OC tylko procesor może taki mieć. Jak Ci się trafi słaba sztuka to nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w tej MSI sa ograniczenia jesli chodzi o OC procesora, a nie ukrywam, ze bede robil OC i chcialbym osiagnac 46,-4,7 GHZ dlatego zalezy mi na plycie z dobrym OC. Jakie problemy sa z ASUS obecnie? Nie naprawili ich jeszcze?

 

Tutaj masz test płyt

http://pclab.pl/art65601.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...który pod kątem OC jest bezużyteczny, bo był robiony zaraz po premierze płyt, kiedy biosy były niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelna wypowiedź, może uzasadnisz to co napisałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo był robiony zaraz po premierze płyt, kiedy biosy były niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hę?

 

Uważam, że ten test pod kątem OC jest bezużyteczny

ponieważ (uzasadnienie - którego chyba nie zauważyłeś)

był robiony zaraz po premierze płyt, kiedy biosy były niedopracowane.

 

Minęło ponad pół roku, i OC poprawiło się na płytach, w tym niektóre dostały funkcjonalność której wcześniej nie miały (np. LLC).

 

Twoja wypowiedź z linkiem do testu jest tym bardziej z czapy, że autor tematu pytał się o stan aktualny, a Ty mu wskazałeś materiały archiwalne. Sam tutaj jesteś spamer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jest bezużyteczny. Potwierdzam to co napisał kolega powyżej. Mam m7 i procka podbiłem bez niczego do 4,7. Wstał i pracował bez problemu (w teście im się nie udało mimo, że dawali wyższe napięcia niż ja). Tyle, że to nie na moją budę, wolę niżej i chłodniej...

 

Na 1,25 idzie 4,5 w pełni stabilnie. W tescie dawali 1,35v i im nie szło. Po prostu wczesne wersje UEFI.

 

A asusa odradzam... miałem pro gaming... sprzedałem (tanio, bo napisałem na aukcji co ten szmelc wyrabia)... i się cieszę... od zawsze miałem Asusy... i się przejechałem tym razem ostro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prosty test, a ci nadal go nie rozumieją, jeśli chcecie coś obalać to proponuje nabyć płytę pokroju Ranger VIII oraz płytę ASRock Z170 Pro4S/ASRock Z170A-X1 i wtedy zrobić porównanie OC na tym samym napięciu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Widze, ze wywiazala sie niezla dyskusja, ale ja nadal nie wiem jaka plyte wybrac. Budzet 700 zl i nie sadzilem, ze bedzie problem by dostac dobra, niezawodna plyte. 5 lat temu majac budzet 2-krotnie mniejszy bez wahania wzialem AsRock P67 Pro 3 i byl to strzal w 10. Teraz wyglada na to, ze wybierajac MSI lub Asusa moze to byc strzal 10 lub w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większego sensu wydawania takiej kasy na mobasa do skylake. Nawet po mocnym oc wsysa mało watów i sekcja zasilania nie ma większego znaczenia, jak będziesz miał pecha i trafisz na słabą sztukę to nawet najlepszy mobas nie pozwoli uzyskać wyższego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem pyta do 700 zl, moze to byc 500 zl, 600 zl, ale ponizej tych kwot chyba nie ma wiekszego sensu kupowac mobo jesli chce sie miec dobre OC , a sprzet ma byc na kilka lat. POnizej 600 zl mozna dostac np ASRock Z170 Extreme 4, a to chyba dobra plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym outletem? Gwarancja jest krotsza? Prawie 700 zl za niewiadomo czy sprawny sprzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym outletem? Gwarancja jest krotsza? Prawie 700 zl za niewiadomo czy sprawny sprzet?

 

 

Jest to zwrot, czyli płyta używana przez okres krótszy niż 14dni. Jeśli jest pełna 3 letnia gwarancja, nie ma się czego obawiać, serwis Asus jest ok, dwa razy korzystałem.

 

Zadaj im pytanie poprzez allegro to się wszystkiego dowiesz.

 

Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

 

ślady montażu

mikrorysy na maskownicy

produkt z regulaminowego zwrotu, po interwencji w autoryzowanym serwisie producenta (wykonano naprawę)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Asusa i narzekać nie mogę, płyta bardzo dobra, przesiadłem się z hero VII.

 

W Asusie płacisz za sekcje zasilania, która jest znacznie lepsza od tej w Asrock. Za to ASrock oszczędza na sekcji zasilania i w zamian daje więcej złączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najtańszym gigabajcie z 4fazami wykręcisz 6700k na maxa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że sam takiej nie posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz ile dałem za asrocka, więc się nie wp... między wódkę a........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na Z170M-D3H nie mam problemów, żeby wyciągnąć z 6600K tyle samo, co na Z170X-Gaming G1 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prosty test, a ci nadal go nie rozumieją, jeśli chcecie coś obalać to proponuje nabyć płytę pokroju Ranger VIII oraz płytę ASRock Z170 Pro4S/ASRock Z170A-X1 i wtedy zrobić porównanie OC na tym samym napięciu. ;)

Miałem Asusa z170 pro gaming i mam MSI z170a gaming m7. Reszta bebechów taka sama. Na Asusie były problemy i oc do 4,6 przy absurdalnym napięciu z pieknym vdroopem. Cyfrowa sekcja mu nie pomogła.... Na msi idzie zrobić 4,7 przy znośnym 1,35 (tylko za ciepło jak na r5).

 

Od lat brałem wszystko od Asusa, przejechałem się na tym... MSI mam po raz pierwszy w życiu i stwierdzam, że jest jednak lepsze... przy z170 ktoś tam miał lepsze pomysły widać niż w Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...