Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nonojackk

Kompatybilność zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu złożyłem sobie zestaw komputerowy na morele.net. Wszystko wygląda fajnie, ale nie jestem pewien, czy wszystko będzie ze sobą współgrało i działało.

Zestaw wygląda następująco:

 

-Intel Core i7-6700K (Procesor)

-ASRock Z170 Extreme 4 (Płyta Główna)

-MSI GeForce GTX 970 (Karta Graficzna)

-HyperX Fury Black DDR4 2x4GB 2666MHz (RAM)

-MARS GAMING MC115 Midi-Tower (Obudowa)

-Corsair CX550M 550W (Zasilacz)

-SilentumPC Fortis 3 HE1425 (Chłodzenie)

 

Chciałbym wiedzieć, czy wszystko będzie działać jak należy i czy wszystko zmieści się do obudowy.

Dodatkowo mam pytanie, czym różni się ta karta graficzna od tej samej tylko spod Asusa czy Gigabytea?

No i jeszcze chciałbym wiedzieć, czy RAM lepiej kupić z większym taktowaniem, czy taki jest dobry?

 

Z góry uprzedzam, że mam zamiar podkręcić tą maszyne w późniejszym czasie, więc wszystko musi się zgadzać :D

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw:

Mój link

Obudowa do zmiany jeśli chcesz, ale na coś porządnego a nie gówno firm typu MARS, I-BOX itd.

 

Co do grafiki to czekasz ok 2 tygodni bo niedługo premiera nowych Radeonów i wtedy się coś wybierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się wybrać raczej i7-6700K, a przyoszczędzić na dysku SSD na którym mi tak nie zależy?

Dzięki za zestaw, skorzystam, ale co do grafiki to nie odpowiadają mi nowe Radeony, bo mają być gorsze od GTX 970, no i oczywiście nVidia master race :P

Wiadomo, chciałbym żeby było tanio, ale wolę wydać więcej za lepszy sprzęt niż później pluć sobie w brodę, bo wybrałem coś gorszego.

 

EDIT

Jeszcze mam pytanie, czy ta EVGA rzeczywiście jest lepsza od MSI? Czytałem ostatnio, że Asus, MSI i Gigabyte to jedyne wersje, które powinny mnie interesować (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gier nie. 6700k nie da Ci zbyt dużo.

Gdzie Ty się takich głupot naczytałeś?

480 w cenie ok 1000zł ma mieć wydajność zbliżoną do 980.

 

To źle czytałeś.

Asus ma zablokowane napięcie (Strix), Gigabyte to helikopter. Jedynie MSI dobra z tych co podałeś. Ja jestem za EVGĄ bo ma dużo lepszą gwarancję.

 

I czekaj na razie na radeony, chyba że wolisz sobie pluć w brodę że kupiłeś 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci i7 6700? Nie wiesz chyba ile daje ssd,będziesz grał czy jakieś programy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby ta strona pokazuje, że GTX 970 wypada lepiej. Możliwe, że to jakieś lewe źródło (?).

 

To lepiej wybrać 6600K z mniejszym taktowaniem? W sumie też tak myślałem, ale kuzyn polecał brać i7 :/

No i co do tego Radeona to nie wiem... Jesteś pewny, że będzie lepszy od gtx 970? Dasz jakiś link, który to potwierdzi? Sory, żę jestem nieufny, ale chcę kupić porządny sprzęt, żeby mi na pare lat starczył...

 

EDIT

cepek6 tak, napisałem u góry, będę grał na tym komputerze + nauka, ale żadnych ciężkich programów związanych z renderingiem.

Po prostu to mój pierwszy komputer, który składam i nie znam się za bardzo na różnicach między i5 a i7. To drugie ma większe taktowanie, co mnie trochę zachęciło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

game-debate jako źródło informacji :lol2:

Ta strona jak i cała reszta cośtam-boss powinny być omijane szerokim łukiem.

 

Poczekaj do 29 na koniec NDA i wysyp testów nowych radków. Wszystko będzie wiadomo.

 

Masz testy, m.in. na pclabie różnic między i5 a i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże... Strona po prostu wyśmienita. Dalej wierz w takie strony to w zimie będziesz w klapkach chodził.

Podają tam że 480 ma 4GB VRAM a ma mieć 8GB...

 

i7 do gier to bez sensu wybór, powiedz kuzynowi że się nie zna.

Testów nie ma bo premiery nie było jeszcze. Aktualnie to są zapowiedzi i przecieki z benchmarków. Premiera jest chyba 29.06 to wtedy będą testy i będzie wszystko wiadomo.

 

Taktowanie to nie wszystko. A podkręcić można w minute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do płyty głównej, to jest jakaś lepsza z niewielką różnicą cenową? Z tego co czytałem to ASRock Z170 Extreme 4 ma problemy z BIOSem nawet po zaktualizowaniu, a wolałbym tego uniknąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam komentarze pod podzespołem na morele.net. Problem ten występuje na Win10, który mam zamiar mieć na nowym pc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o USB 3.0. Niejedna płyta ma taki problem. Wystarczy że zainstalujesz system z płyty/USB 2.0 i jest ok. Dokładnie nie wiem o co chodzi ale chyba o brak sterowników/kontrolera USB 3.0.

Zobacz sobie dział płyty główne i sprawdź czy ktoś pisze o problemach z tymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drobnych usprawnieniach zestaw wygląda tak:

-Intel Core i5-6600K (Procesor)

-Asus Z170 PRO GAMING (Płyta Główna)

-MSI GeForce GTX 970 (Karta Graficzna)

-HyperX Fury Black DDR4 2x4GB 2666MHz (RAM)

-ZALMAN Z3 Plus (Obudowa)

-SilentumPC Supremo M2 Gold 550W (Zasilacz)

-SilentumPC Fortis 3 HE1425 (Chłodzenie)

 

Będzie działało i będzie wydajnie? Co do karty to ew. Radeon RX 480, jeżeli będzie lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nieżywy_matrix

Coś Ci bije, ale nie wiesz w którym kościele.

Problemy są, ale z instalacją win7 przez usb, bo ten nie ma sterownika xhci.

Instalacja z portu usb2 nic nie daje, bo te porty są obsługiwane przez kontroler usb3. Słownie kilka płyt gigabyte ma dodatkowy kontroler usb2 umieszczony na płycie, który umożliwia ominięcie problemu braku sterowników.

 

Z win10 nie ma żadnych problemów z tym związanych.

 

@autor

Najwięcej narzekań jest właśnie na tego asusa. Ja bym się trzymał od niego z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MitycznyJeż

Wiem, widziałem narzekania na Asusa, ale jeśli chodzi o karty graficzne. Wśród procesorów również narzeka się na Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nieżywy_matrix

Coś Ci bije, ale nie wiesz w którym kościele.

Problemy są, ale z instalacją win7 przez usb, bo ten nie ma sterownika xhci.

Instalacja z portu usb2 nic nie daje, bo te porty są obsługiwane przez kontroler usb3. Słownie kilka płyt gigabyte ma dodatkowy kontroler usb2 umieszczony na płycie, który umożliwia ominięcie problemu braku sterowników.

 

Z win10 nie ma żadnych problemów z tym związanych.

 

Z ust mi to wyjąłeś :D

 

 

Autorze, jestem ciekaw po co tak kombinujesz?

Podałem Ci dobry zestaw w tej kwocie ale musisz wsadzić swoje 5 groszy.

Ta płyta asusa to jeden problem.

Albo Extreme4 albo (wg. mnie lepiej) MSI M5 i zwrot 205zł. I czekasz na premierę radeonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na morele.net, do obecnego zestawu nie znajduje mi tej płyty głównej :/

Ale chyba jednak dodam ją osobno do koszyka... Ufam, że się nie mylisz i będzie działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Zwykle nie polecam gejmingowej-srejmingowej MSI (moim zdaniem po prostu nie jest opłacalna) no ale jak można się załapać na zniżkę, to jakoś jeszcze ujdzie.

Nie widzę zalet takiej M5 nad np. extreme4.

 

@autor

Hę?

extreme 4

MSI m5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wszystko gotowe, sprzęt zamówiony :D

Dziękuję wszystkim za pomoc ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Pro Gaming konkretnie wydaje się żywotny, ma antyprzepięciowego ESD Guarda. A tym bardziej przy OC, gdzie można też wykorzystać ProClocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...