Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Esprit77

Nie mogę dalej podkręcić procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż posiadam stary, 7 - letni komputer i postanowiłem, że zrobię sobie z niego taki "Komputer pomocniczy" do mojego aktualnego pc.

W starym pc wymieniłem tylko kartę graficzną z geforce 8600gt na gainward gt 730.

spec kompa:

amd athlon 64 x2 4000+

gainward gt 730

2 gb ram

Windows 7 64 bit

 

Otóż problem tkwi w tym, że gdy podkręcę procesor do 2,60 ghz jest ok, ale gdzy chcę dać 1 "stopień" wyżej ( np: 2,61 ghz ) to komputer już nie wstaje - uruchamia się, słychać piknięcie, a dalej czarny ekran.

jakby ktoś coś wiedział to proszę napisać :) Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair VS Series 550W 80PLUS Przepraszam, zapomniałem dodać że zasilacz też wymieniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż taktowanie pamięci RAM i/lub magistrali HTT.

Jaka płyta główna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś opisać jak to mniej/więcej zrobić ? Jestem zielony w tych sprawach :/

 

Płyta główna jakaś Asus :/ nie pamiętam dokładnie jaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esprit77 a nie bierzesz pod uwagę, ze po prostu wyczerpałeś możliwości OC tego procka? Podejrzewam, że nawet przy tym 2,6ghz jak puścisz na kilka minut OCCT to wywali błędy i będziesz jeszcze musiał zejść w dól z zegarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare athlony windsor dawały rade nawet na 3ghz, ale do tego potrzebna płyta z górnej półki. Na tej co masz to pewnie to jest maks, pamięci i HTT pewnie też nieźle przekręciłeś jak nie wiesz co to i gdzie znaleźć. Cud że tyle Ci się udało podkręcić, choć to pewnie jw stabilność zerowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...