Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

desmoRR

i5 4570 zmiana na i5 4690K - i7 4970K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mogę sprzedać i5 4570 za 750 zł. Do i5 4690K musiałbym dołożyć 350 zł, do i7 4970K 850 zł. I5 4570 jest wydajny i daję radę w grach. Kwestia przyszłości. Lepiej dołożyć do Haswella z K? Czy zmiana platformy za 3-4 lata?

Monitor Full HD/60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie różnicy w grach pomiędzy twoim prockiem a i7 żeby taka zmiana się opłaca... Lepiej te pieniądze wydać na lepszą grafikę bo wtedy będzie duża różnica w fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie i7 jest nie opłacalna. Odnośnie i5. Warto dopłacić te 350 zł za wymianę procesora i przez najbliższe kilka lat nie zmieniać platformy?

i5 4570 tak jak psiałem daje radę, ale pewnie z czasem będzie brakowało mocy. I5 4690K podkręcone z czasem będzie odskakiwało i5 4570. Koszt wymiany procesora 350 zł, a całej platformy cpu, mobo, ram 2000 zł. Biorę jeszcze pod uwagę mały wzrost wydajności z każdą kolejną generacją cpu. Haswell z K po OC to ok. 20% lepsza wydajność. I te 20% może dużo dać na przyszłość. Akurat gram w strategie Total War, Company of Heroes i inne tytuły co korzystają z cpu. Myślę, że 5-6 lat jeszcze bym posiedział na Haswell i dopiero wymiana całej platformy. W tym roku jeszcze wymienię GTX 760 na GTX 1070.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...