Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mr Pyta Nie Bladzi

Brak połączenia monitora z grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj spotkałem się z dość nietypowym problemem, a mianowicie usterki które dostrzegłem są następujące:

- brak połączenia z klawiaturą/myszką (brak podświetlenia itp.)

- nie łączy z monitorami (2 sprawdzałem), znajduje je, jednakże po pewnym czasie monitor się wyłącza. W przypadku drugiego zero reakcji.

Aktualnie sprawdziłem:

- radiator oraz procesor są raczej sprawne, ponieważ zasilanie na nich działa poprawnie.

- brak reakcji płyty głównej po odłączeniu kostek ram/karty graficznej (pikania, znalazłem ten test na forach).

- wiatraki na karcie graficznej/płycie głównej działają poprawnie.

- sprawdzałem połączenie procesora, kilka razy go demontowałem oraz poprawiałem upewniając się czy wszystko jest podłączone poprawnie.

Mam nadzieje, że napisałem tę wiadomość w poprawnym dziale oraz uda mi się wraz z Waszą pomocą rozwiązać ten dziwny problem.

Pozdrawiam

 

 

/ zasilacz cx500m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Moim znaniem, Twoje możliwości się kończą: nie masz więcej części na podmiankę żeby zdiagnozować co się sypnęło. Skoro demontowałeś pamięci, kartę, to chyba poprawność podłączenia kabli również sprawdziłeś. Teraz to tylko strzelanie, może zasilacz a może płyta główna? Kupisz nowy element to dodatkowe ryzyko wydatku -> stara może być sprawna. Albo kupisz piwko i pójdziesz z jednostką do kumpla aby poprzekładać. Albo serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że byłem już w serwisie dwa razy. Skasowali mnie na 150 złotych i naprawili usterkę, lecz po 2 dniach znowu wystąpił ten sam problem co zareklamowałem. Problem ustał ale znowu po 2 dniach pojawił i zamierzam jutro znowu kłócić się o poprawne uleczenie problemu. Myślałem jednak, że może uda mi się coś z Waszą pomocą zrobić, ponieważ 2gim razem nawet 10 minut nie naprawiał komputera a napięcie wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Może właśnie problem z zasilaniem sieciowym. Masz stabilne napięcie w gniazdku? Instalacja ele. jest nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irulax,

stabilne, wszystko było okej do tej pory. Mimo wszystko odłączyłem reszte sprzętu i niby pomogło, ale zaraz była burza i znowu problem się powtórzył.

 

@topic

Tak jak napisałem na górze, jednorazowo zmniejszenie obciążenia na gniazdku z tytułu odłączenia innych urządzeń podłączonych do listwy tymczasowo pomogło. Po kolejnym razie zresetowałem bios za pomocą wtyczek na płycie głównej oraz wyjąłem baterie na ok. 12h (noc). Po tym czasie wsadziłem baterie (po wcześniejszym złączeniu styków na wejściu baterii w celu wywołania resetu biosu).

Po wyżej wymienionych czynnościach odzyskałem możliwość korzystania z komputera, jednak nie ustaliłem do końca przyczyny wcześniej wspomnianej usterki. Mam nadzieję, że to co opisałem pomoże innym w razie podobnych kłopotów. Jeśli uda mi się ustalić więcej napiszę tutaj.

 

@PODZIĘKOWANIA

Chciałbym serdecznie podziękować każdej osobie, która udzieliła się w tym temacie oraz poświęciła mi swój jakże cenny czas.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...