Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomsonx1983

Tomson Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pech to pech nawet wyświetlacz w s7 edge mi padł :E pionowa czerwona linia poszła, highflow nie ma już bloków na stanie, odesłany zostałem do producenta bezpośrednio i owszem można top kupić za 60 euro, wracam do highflow a oni że się będą kontaktować z kurierem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za offtop ale jestem ciekaw czy bok tej budy to jest szkło czy pleksi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160701_1931539wuh0.jpg

 

 

20160701_19323499u2e.jpg

 

 

20160701_203223fkugv.jpg

 

 

Tiga się nie udało załatwić to jeszcze jedno podejście z lutowaniem twardym i powiem szczerze że tragedia o ile na płaskich powierzchniach to się da wyprowadzić to na łuku zapomnieć można, spoiwo płynie jak chce, twardość materiału jest o wiele większa od aluminium, czyli szlifując nie ma szans aby nie zbierać materiału obok, czyli dołki i itp, inne podejście będzie teraz szpachla na bazie aluminium i chemo utwardzalna powłoka lakiernicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały teaser

yfbcr.jpg

:Up_to_s: co do zmian, bloki od ek na mobo zamówione

unibody naprawione gotowe do lakierowania :)

miało być już oddane ale niestety miałem nawał innej pracy i praktycznie zero czasu

nawet aby podrzucić to do lakierni :/

mam nadzieję że jakoś w końcu zacznie się to ruszać do przodu powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam mobo :D

Ciekaw czy jazdy z portami usb3.0 (sterowniki) i kiepskim potencjałem OC na obecnym biosie i Ciebie trafią.

Mobo fajne ale pierwsze wersje bios kapryśne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie zniechęcaj go ;)

 

Płyta główna wygląda niesamowicie, gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wszystko,poczekaj jak Tomek więcej info doda co w topowym modelu Asus nawywijał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do Sławka :) ale na prawdę chyba osiwieję przez ten projekt, black ice poobijany, blok popękany, wczoraj się pokusiłem na test nowego mobo, obudowa na stół na boku bloki na trytki popodwieszane, aby nie spadły, kiedyś tak już miałem na tanim mobo z97 to poszła w śmietnik i tyle, prosto w socket, a tym razem wkrętak się stoczył ze stołu na płytę ws leżącą na krześle zaraz po tym jak cepa wyjąłem zgadnijcie gie gdzie, prosto w socket, rada na przyszłość, jak podniesiesz klapkę to wsadź cover zanim wyjmiesz cepa, nigdy nie wiadomo co się stanie, druga sprawa nie grzeb po nocach jak już padasz na ryj z przepracowania, no ale co kusiło, a płyta z sygnatury tania nie jest niestety, no ale co wkładam nowego mobasa i zonk, co się okazało to rozdzielana wtyczka 4+4 pin, nie każda półówka działa :hmm: mobas ruszył, tak się i ucieszyłem i byłem wk.... jednocześnie że kosztowało mnie to butelkę dobrego whiskey i kaca niemiłośiernego w pracy (cały tydzień sypiałem po 3 godziny ze względu za zapierdziel)

Mobo nowe działa ale jest jedno małe ale padnięta linia w wyświetlaczu qcode :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zaskoczony, że wystarczy jej podać prąd i nie uruchamiać by AURA zaświeciła, wcześniej byłem przyzwyczajony do żarówek po naciśnięciu START :lol2: Niemniej bardzo miły dodatek do personalizacji, szczególnie jak robimy coś kolorowego... oglądałem bloki od EK, po zdjęciu z RAMPAGE radiatorów zostają żarówki już tylko w zapinkach PCI-E jak się wydaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem oczopląsu, pstryknąłem zasiłkę, i kolory tęczy, denerwujące jest to że chcąc obcykać cokolwiek w środku czy wszystko ok to bije to po oczach po prostu, powinni fizyczny włącznik zastosować, nawet nie zauważyłem walniętego qcode, mobo odpaliło wyłączyłem ustrojstwo w uefi i się cieszyłem drinem, dzisiaj po pracy dopiero to zauważyłem :/

Bloki Ek zostały dzisiaj wysłane :cool:

Ale znowu stres to idzie aż ze Słowenii, a szczęście mi ostatnio nie dopisuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się jak dojdą - obrazkiem... AURA jest całkowicie do wyłączenia w UEFI, ewentualnie do ustawienia właśnie tam cyklu w jakim światła mają się zachowywać po doprowadzeniu prądu na wyłączonej płycie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale miałem problem z postem, i to biło po oczach, a zanim postu nie przejdzie to nie wyłączysz, pytanie da się te diody obok switchy od pcie wyłączyć bo mnie to drażni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już bezpośrednio programem od ASUSa "Lighting Control", nie ma bezpośredniego off... ale do każdego elementu możesz przypisać w jakiej sekwencji ma się jarzyć, i jaki ma mieć kolor... masz 9 miejsc na płycie w których możesz to konfigurować, między innymi w zapinkach... i możesz je praktycznie wygasić, choć mam wrażenie, że płyta ma duże problemy z przyjmowaniem komend z tego programu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki do są dram line led, raczej tego nie da rady :hmm:

Mam wszystko w uefi wyłączone, jak chcesz się bawić motywami to soft jest potrzebny,

chodzi mi o te microswitche od włączonych kanałów ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc coś się rusza :)

z braku czasu i innych problemów projekt leżał przez długi czas

więc unibody jutro jedzie do lakierni proszkowej

w święta będe miał trochę wolnego w końcu to klamoty lecą do Black Ice nareszcie :)

wszystko naprawione spasowane itp

 

img_9553zgufy.jpg

 

img_9554vxuq0.jpg

 

img_95673eufa.jpg

 

img_95554quay.jpg

 

img_9556lpusy.jpg

 

img_9557jiudt.jpg

 

img_9558gcu6i.jpg

 

img_955991unh.jpg

 

img_9563frupw.jpg

 

img_95656uumu.jpg

 

img_9566l8u3r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu komplikacje :E

pojechałem do innej lakierni bo w kilku mieli delikatnie grubszą strukturę proszku

a w tej na glacę tylko :lol2:

glossy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się na odrobine grubszą strukturę

nie mam czasu się bujać po lakierniach w nieskończoność

po złożeniu i zamknięciu szybami nie będzie raczej widać różnicy

chcę to ogarnąć przed przerwą świąteczną bo mam taki młyn w pracy że siędzę tak na okrągło cały tydzień

jak nie poskładam do kupy to znowu pewnie przez kilka miesięcy czasu nie będe miał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unibody wróciło z lakierni, trochę inna struktura, na zdjęciach jeszcze bardziej się to wydaje, na żywo nie ma tragedii

 

zbsw2.jpg

 

wesxo.jpg

 

img_9577fyu3a.jpg

 

img_9575tyu8f.jpg

 

img_9572dzutl.jpg

 

img_9570r9ud4.jpg

 

img_9569nvuma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...