Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bankster

Jaki przyzwoity telefon do 600zł max dla skromnego użytkownika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam prostego ale przyzwoitego smartfona. Rozejrzałem się w temacie ale problem jest taki że praktycznie każdy mówi co innego niemalże jakby wszyscy obcowali z innymi telefonami mimo że mieli ten sam model. Poza tym gdy czytam artykuły typu "smartfon do xxx zł" to wszystko brzmi ok dopóki nie zjedzie się do komentarzy gdzie użytkownicy mówią kompletnie co innego i wtedy już nic nie wiadomo. Np jedni mówią ze lumia 550 fajnie działa na płynnym Windowsie a zaraz potem inni że wolna zamula i porażka. To jak to jest, przecież to widać czy chodzi płynnie czy nie, używali tego samego telefonu? Albo, jedni mówią że Xiaomi Redmi2 super i nic lepszego za tą cenę nie ma a inni podkreślają że telefon zabija wszystkie aplikacje w tle podczas rozmowy. No to masakra jeśli to prawda. Czy naprawdę nie ma prostego telefonu który jest OBIEKTYWNIE lepszy lub gorszy?

 

Nie jestem wymagającym użytkownikiem. Moje postulaty są raczej skromne ale praktyczne.

 

- Do 600zł max (ceneo lub allegro lub olx)

 

- chce baterię która wytrzyma z 2 dni umiarkowanego użytkowania (nie używam telefonu intensywnie, głównie wtedy gdy chce zabić czas tj gdy gdzieś jade, w dużej kolejce, by coś sprawdzić w necie gdy nie chce mi sie włączać kompa, itp).

 

- chce przyzwoity aparat tylny tj taki który zrobi fajne zdjęcie (w normalnym oświetleniu) na wakacjach które można oglądać na kompie lub komuś pokazać (nie zależy mi na filmach). Przedni aparat w ogóle mnie nie obchodzi.

 

- chce sprawnie działający system operacyjny, ma się nie krzaczyć, nie wieszać itp. Obojętnie mi jaki to system. Byle działał. Nie używam żadnych wymyślnych aplikacji tylko takie typowe tj jakdojade, facebook, twitter, itp.

 

- korzystam z internetu głównie po to by coś sprawdzić, poczytać, wysłać maila, itp, nie zależy mi na odtwarzaniu filmów ani na grach.

 

- chce poręczny telefon, nie za duży, najlepiej cienki (mnie niż 10mm), nie znoszę grubasów co wypychają kieszenie lub telefonów-tabletów

 

- chce slot na kartę pamięci. koniecznie

 

Myślę że nie wymagam zbyt wiele ale to co chce mieć to ma po prostu działać.

 

Kilka osób przekonuje mnie do iPhona że niby jest taki niezawodny i w ogóle, mówią że lepiej kupić nawet używkę niż nowego taniego androida który zwolni i stanie pół roku. Nie wiem, może, nie znam się. Mogę wziąć używkę z tego roku na gwarancji, no problem.

 

Póki co mam na oku:

- Xperia Z1 compact

- Lenovo Moto G gen3

- Lumia 640

- Lumia 920

- Galaxy S3

- Huawei P7

- Huawei P8 Lite

- Alcatel Onetouch Idol3 4,7

- LG Spirit 4G LTE

- LG Nexus 4

- LG G4c

 

Zależy mi na fachowej opinii. Wiem że są osoby pracujące w serwisie i takie które wiedzą o telefonach wszystko. Proszę o waszą profesjonalną opinię i werdykt na zimno. Nie interesuje mnie który telefon jest ładniejszy i takie tam bzdury. Poproszę o suche fakty tj stosunek ceny do jakości.

 

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli znajdziesz huaweia p8 lite w tej cenie to spoko, bieryj - kilku moich znajomych ma i sam sie nim troche bawilem, calkiem fajny tel.

co do xiaomi, to jesli ktos nie potrafi skonifgurowac - wierze, ze zabija procesy w tle (wystarczy w opcjach zmienic - chcoiaz nawet gdy mam to wlaczone w swoim rm note 3 pro, nie "zabija" mi tych procesow).

co do lumii, tez mialem przyjemnosc z kilkoma obcowac i niestety chodzi to wolniej.

moze nie zamula, ale w porownaniu do np. tego p8 lite chodza zdecydowanie wolniej. galaxy s3 to juz leciwy telefon no i na nowszym androidzie mysle, ze moze juz zamulac - podobnie xperia z1, tym bardziej, ze to kompakt - czyli wersja okrojona. reszty telefonow nie widzialem - ale chcialbym tylko Ci podpowiedziec, zebys nie bal sie "chinczyka" - tj xiaomi czy innego "markowego" chinskiego wyrobu.

to nie te lata, ze sie zawiesza czy przycina - z reszta, gdyby tak bylo, to xiaomi nie staloby sie potega na rynku (od 2010 roku istnieja) a aktualnie zajmuja 3 miejsce w produkcji i sprzedazy telefonow na swiecie.

od siebie polecam - jesli chcesz nowke - xiaomi.

jesli boisz sie chinola - bierz p8 lite (ale chyba niestety uzywka tylko do 600zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a aktualnie zajmuja 3 miejsce w produkcji i sprzedazy telefonow na swiecie.

podaj konkretny link na poparcie tej bzdury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/xiaomi-trzeci-producent-smartfonow-na-swiecie.html

troche stary news nie powiem, ale widzialem kiedys gdzies w miare rzetelne zrodlo.

wedlug wikipedii 5 miejsce aktualnie

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_mobile_phones#Q1_2016.5B44.5D

btw

kolejny, ktory uwaza, ze chinskie = gowno?

99% telefonow jest tworzona w chinach, pewnie twoj tez :)

@edit

tez troche zle napisalem powyzszego posta - moze nie na swiecie, tylko w azji - bo jedynie tam sie sprzedaja te telefony (porownujac do np. huaweia, ktory wszedl do europy juz jakis czas temu).

chcialbym tylko zauwazyc, ze to samo bylo z lenovo - jeszcze kilka lat temu nie istnieli w europie - a teraz prosze, polaczeni z motorola robia delikatne zamieszanie (chociaz i tak wiekszosc ludzi kupuje szajszungi i srajfony)

http://www.mbaskool.com/fun-corner/top-brand-lists/16165-top-10-global-mobile-phone-brands-in-2016.html?start=5

6 miejsce - LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli znajdziesz huaweia p8 lite w tej cenie to spoko, bieryj - kilku moich znajomych ma i sam sie nim troche bawilem, calkiem fajny tel.

co do xiaomi, to jesli ktos nie potrafi skonifgurowac - wierze, ze zabija procesy w tle (wystarczy w opcjach zmienic - chcoiaz nawet gdy mam to wlaczone w swoim rm note 3 pro, nie "zabija" mi tych procesow).

co do lumii, tez mialem przyjemnosc z kilkoma obcowac i niestety chodzi to wolniej.

moze nie zamula, ale w porownaniu do np. tego p8 lite chodza zdecydowanie wolniej. galaxy s3 to juz leciwy telefon no i na nowszym androidzie mysle, ze moze juz zamulac - podobnie xperia z1, tym bardziej, ze to kompakt - czyli wersja okrojona. reszty telefonow nie widzialem - ale chcialbym tylko Ci podpowiedziec, zebys nie bal sie "chinczyka" - tj xiaomi czy innego "markowego" chinskiego wyrobu.

to nie te lata, ze sie zawiesza czy przycina - z reszta, gdyby tak bylo, to xiaomi nie staloby sie potega na rynku (od 2010 roku istnieja) a aktualnie zajmuja 3 miejsce w produkcji i sprzedazy telefonow na swiecie.

od siebie polecam - jesli chcesz nowke - xiaomi.

jesli boisz sie chinola - bierz p8 lite (ale chyba niestety uzywka tylko do 600zl)

 

Co do P8 Lite to przeraża mnie ta słaba bateria. To dla mnie priorytet aby nie ładować codziennie. Miałem wiele razy że ledwo ledwo udało mi sie coś załatwić przez telefon kt jechał "na oparach" tylko dlatego że się zagapiłem nie doładowałem po jednym dniu używania.

 

Co do Xiaomi to co z serwisem?

 

Podając tą liste w moim poście sugerowałem się tylko porównaniami na papierze oraz cenami na allegro/olx.

 

Nie ukrywam że najbardziej podoba mi sie MotoG3, Alcatel Idol3 oraz z tego co teraz widze LG G4c ale to tylko moje widzimisie. Ja potrzebuje po prostu prosty sprawny solidny telefon bez udziwnień kt posłuży mi troche. Lumia 640 sprawia takie wrażenie ale różne rzeczy piszą o Windows Phone więc nie wiem.

 

Najbardziej patrze na wydajność (ale nie taką by obsługiwać kilka aplikacji naraz), płynny system, dobrą baterię, przyzwoity aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/xiaomi-trzeci-producent-smartfonow-na-swiecie.html

troche stary news nie powiem, ale widzialem kiedys gdzies w miare rzetelne zrodlo.

wedlug wikipedii 5 miejsce aktualnie

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_mobile_phones#Q1_2016.5B44.5D

btw

kolejny, ktory uwaza, ze chinskie = gowno?

99% telefonow jest tworzona w chinach, pewnie twoj tez :)

@edit

tez troche zle napisalem powyzszego posta - moze nie na swiecie, tylko w azji - bo jedynie tam sie sprzedaja te telefony (porownujac do np. huaweia, ktory wszedl do europy juz jakis czas temu).

chcialbym tylko zauwazyc, ze to samo bylo z lenovo - jeszcze kilka lat temu nie istnieli w europie - a teraz prosze, polaczeni z motorola robia delikatne zamieszanie (chociaz i tak wiekszosc ludzi kupuje szajszungi i srajfony)

http://www.mbaskool.com/fun-corner/top-brand-lists/16165-top-10-global-mobile-phone-brands-in-2016.html?start=5

6 miejsce - LG

tak myślałem, że najpierw piszesz, a potem się zastanawiasz co napisałeś. Co do durnego argumentu, że większość telefonów jest robiona w Chinach - owszem, w przeciwieństwie jednak do typowych chinoli-jednorazówek, firmy uznane na rynku mają jakąś kontrolę jakości, gwarancję w kraju i normalnie spolszczone romy. Więc tak, na razie nic mnie nie przekona, że większość chińczyków to jednorazówki.

 

Co do Xiaomi to co z serwisem?

Podobno jakaś firma z Wrocławia pośredniczy w sprzedaży i co za tym idzie gwarancji tych chińczyków, ale większość tych sprzedawanych na allegro to są firmy krzaki-pośrednicy, którzy wysyłają do Chin i czekasz miesiącami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do P8 Lite to przeraża mnie ta słaba bateria. To dla mnie priorytet aby nie ładować codziennie. Miałem wiele razy że ledwo ledwo udało mi sie coś załatwić przez telefon kt jechał "na oparach" tylko dlatego że się zagapiłem nie doładowałem po jednym dniu używania.

Znajomy ma i nie jest z niego zadowolony - mówi, że zamula, długo łapie sygnał GPS (samsung grand prime w tych samych warunkach praktycznie natychmiast) itp. itd.

 

Podobno jakaś firma z Wrocławia pośredniczy w sprzedaży i co za tym idzie gwarancji tych chińczyków, ale większość tych sprzedawanych na allegro to są firmy krzaki-pośrednicy, którzy wysyłają do Chin i czekasz miesiącami.

To i tak lepiej poczekać z miesiąc i mieć naprawiony/wymieniony, niż tak jak w polskich autoryzowanych (!) serwisach, gdzie "naprawiają" telefon po pięć razy, aż się gwarancja skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca pisze a potem sie zastanawiam - wedlug informacji na tamtych stronach masz jasne info - xiaomi bylo top3 w 2014 i obecnie jest top5 (gdzie do top 4 i top 3 traca kilka dziesietnych procenta - wiec chyba niewiele). nie rozumiem ludzi, ktorzy maja tak blisko siegajace patrzalki i uwazaja, ze im wiecej zaplaca tym lepszy bedzie sprzet. od xx lat wiadomo, ze doplaca sie za firme (co prawda, jakis czas temu np. sony robilo duzo lepsze komponenty niz lg czy inna firma) ale... przyklad z ostatnich dni - szwagier kupil x miesiecy temu s4 - dwa razy juz byla na gwarancji i znow sie zepsul - tym razem nie dziala flesz - ale sadze, ze to dopiero poczatek problemow. dlatego

firmy uznane na rynku mają jakąś kontrolę jakości, gwarancję w kraju i normalnie spolszczone romy.
uwazam za jedna z wiekszych glupot xxi wieku (a przynajmniej wedlug zwyklych szarych ludzi, z polityka nic nie zrobimy niestety).

proponuje poczytac troche o tych telefonach, zamiast tak walic glowa w mur i nie dac sie przekonac, bo wiadomo, wiesz lepiej.

nie prowokuj juz, bo temat jest o czym innym.

@bankster

zalezy co z serwisem - zalezy gdzie kupisz. jesli zamowisz na np. alieexpress to gwarancja - chinska (czyli trzeba wysylac do chin) co wiadomo, jest troche nieprzyjemne.

mozesz natomiast kupic na allegro (ale to sie wiaze z gwarancja u sprzedajacego) - czyli jak tutaj ludzie strasza, moze sie cos stac np. rozwiaza firme i po gwarancji (chociaz raczej ludzie nie rozwiazuja firm - tym bardziej, jesli te preznie dzialaja), ale zawsze jest ryzyko.

mozesz tez kupic na stronie

http://xiaomi.com.pl/

i wtedy masz u nich gwarancje (jest to taki nieprawny oddzial xiaomi w polsce) - nie moze byc prawny, bo nie maja tutaj dystrybucji (czyli prywatna firma(sklep), ktora jest dogadana z xiaomi w chinach).

oczywiscie kupujac telefon, ktory nie ma dystrybucji w polsce, trzeba liczyc sie z tym, iz wysylajac telefon do serwisu, moze sie troche przedluzyc (oczywiscie, tutaj jest serwisowany w polsce).

polecam poczytac o niezawodnosci produktow xiaomi - bardzo duzo tego jest w necie (na polskich oraz zagranicznych stronach).

https://www.youtube.com/watch?v=2edb9wMqZQE

- porownanie dwoch flagowcow, u Pana, ktorego mozesz znac z TV :)

@edit

ja mam xiaomi redmi note 3 pro, juz prawie 4 miesiace - poki co zero zwiech, przegrzewania sie czy jakichkolwiek problemow (moze mam farta?) - bateria przy uzytkowaniu np. 5 zdjec dziennie/20 min rozmowy / 5 sms trzyma okolo tygodnia (4050 mA).

co prawda na w/w stronie, koszt takiego telefonu jest wyzszy niz Twoj budzet, ale uwazam, ze warto doplacic (tym bardziej, ze telefon jest metalowy) - w cenie 760 zl masz wydajnosc miedzy galaxy note 4 / 5 (ktory kosztuje co najmniej 2 razy tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak lepiej poczekać z miesiąc i mieć naprawiony/wymieniony, niż tak jak w polskich autoryzowanych (!) serwisach, gdzie "naprawiają" telefon po pięć razy, aż się gwarancja skończy.

Pewnie, o ile faktycznie po tym czasie Ci naprawią/wymienią... Bo nie jest to regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakaś firma z Wrocławia pośredniczy w sprzedaży i co za tym idzie gwarancji tych chińczyków, ale większość tych sprzedawanych na allegro to są firmy krzaki-pośrednicy, którzy wysyłają do Chin i czekasz miesiącami.

 

No właśnie. Mam gdzieś taki cyrk. Chce mieć to pod ręką a nie gdzieś tam przez "jakąś" tam firmę w PL kt jest "dogadana" z producentem z chin. Nie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mieliście nigdy Xiaomi ... tel. kupiony w chinach był po 4 dniach u mnie, zaś naprawa zamknęła się w tygodniu, więc naprawdę nie wiem skąd wzięło wam się to czekanie miesiącami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale czy naprawdę nie ma można kupić nic przyzwoitego u nas w PL aby na drugi dzień po prostu mieć sprzęt gotowy do używania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze mozna - ale to jest inna polka. szczerze mowiac za 600 zl w polskiej dystrybucji nie kupisz nic ciekawego (nowka).

jesli chcesz cos w miare spoko, to proponuje poszukac np. lg g3 uzywanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale czy naprawdę nie ma można kupić nic przyzwoitego u nas w PL aby na drugi dzień po prostu mieć sprzęt gotowy do używania?

Można, ale musiałbyś dołożyć 99 zł - w tej chwili jest promocja w X-kom na Moto G 3 generacji, tej najlepszej wersji z 2GB RAM/16GB pamięci za 699 zł - dwuletnia gwarancja w dużym polskim sklepie, porządny telefon z czystym androidem i najszybszymi aktualizacjami. Ale pisałeś maks 600, więc trudniej coś wybrać w tej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że nie musi byc nówka, mogę wziąć coś używanego z tego roku na gwarancji. Na allegro/olx są do 600zł. Nawet głupi Iphone 4s, rok gwarancji jest dostępny za plus minus 500zł na allegro, to samo co bym kupił od kogoś na olx

 

 

 

Można, ale musiałbyś dołożyć 99 zł - w tej chwili jest promocja w X-kom na Moto G 3 generacji, tej najlepszej wersji z 2GB RAM/16GB pamięci za 699 zł - dwuletnia gwarancja w dużym polskim sklepie, porządny telefon z czystym androidem i najszybszymi aktualizacjami. Ale pisałeś maks 600, więc trudniej coś wybrać w tej kwocie.

 

Dzięki! Nie przeraża mnie ta cena, trzeba być elastycznym w życiu ;). Ale szkoda że w tym przedziale cenowym nie widać nic ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat iPhona poniżej 5S już trochę nie opłacać się brać, bo stracisz to, co w Apple najlepsze - płynność działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat iPhona poniżej 5S już trochę nie opłacać się brać, bo stracisz to, co w Apple najlepsze - płynność działania.

 

Ok. Jedna opcja mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze mozna - ale to jest inna polka. szczerze mowiac za 600 zl w polskiej dystrybucji nie kupisz nic ciekawego (nowka).

jesli chcesz cos w miare spoko, to proponuje poszukac np. lg g3 uzywanego

 

A co powiesz o nowym LG 4Gc za 550zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o nowym LG 4Gc za 550zł ?

Szwagierka taki ma, nawet jej robiłem aktualizację do 6.0. Ujdzie, ale ma tylko 1 GB ramu, więc o komforcie przeskakiwania między aplikacjami raczej zapomnij. Ale ogólnie może być, nie ma dramatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że albo Moto G3 albo Alcatel Onetouch Idol3 albo starszy flagowiec typu LG G2 lub Galaxy S4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tych 4 wziałbym Motkę g 3 generacji z 2/16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...