Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebaq12

Karta do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój Gigabyte gtx 460 po kilku latach chyba zdechł (artefakty) i jestem zmuszony kupić coś nowego. Wybierając gtxa zwracałem głownie uwagę aby szyna miała 256mb. Teraz przeglądając karty po tych kilku latach większość ma 128mb. Troszkę się gubię bo nie chciałbym kupić czegoś gorszego. Ponieważ od dawna nie śledzę nowinek komputerowych zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze karty do ok 500 zł (wiadomo, jeśli zajdzie potrzeba lepiej dorzucić). Oto specyfikacja mojego PC:

 

Płyta - GA-770T-D3l

Procesor - AMD Phenom II x4 955 Black Edition 4x3.2

Zasilacz Fractal 500w, wiec powinien "dać radę".

 

Zapomniałbym dodać, komputera używam głównie do gier,

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój Gigabyte gtx 460 po kilku latach chyba zdechł (artefakty) i jestem zmuszony kupić coś nowego. Wybierając gtxa zwracałem głownie uwagę aby szyna miała 256mb. Teraz przeglądając karty po tych kilku latach większość ma 128mb. Troszkę się gubię bo nie chciałbym kupić czegoś gorszego. Ponieważ od dawna nie śledzę nowinek komputerowych zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze karty do ok 500 zł (wiadomo, jeśli zajdzie potrzeba lepiej dorzucić). Oto specyfikacja mojego PC:

 

Płyta - GA-770T-D3l

Procesor - AMD Phenom II x4 955 Black Edition 4x3.2

Zasilacz Fractal 500w, wiec powinien "dać radę".

 

Zapomniałbym dodać, komputera używam głównie do gier,

Pozdrawiam :)

GTX 750Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używanych to szukaj GTX 660ti/670/760.

Z nowych to chyba tylko GTX 750ti albo lepiej dołożyć do GTX 950.

Najlepiej poczekaj do premiery Polarisów (środa) i licz na spadek cen.

Poza tym jeśli masz jakieś sensowne chłodzenie to podgoń procka do 3.8-4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę obawiam się używanych kart. Myślałem nad tym gtx 750ti, tylko którego brać? Zotac, gigabyte?

 

A z używek na szybko znalazłem cos takiego http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx760-1536-mb-1-5gb-okazja-i6192396264.html

 

Co do podkręcania procka, mam SilentiumPC Grandis XE1236v2 więc pomyśle nad tym, ale to teraz troche offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GTX 760 to OEM - ma tylko 1.5GB Ram, ja bym szukał jednak wersji 2GB niereferencyjnej.

Co do 750ti dokładnego modelu ci nie podam - bierz najtańszy model z 2 GB i sensownym chłodzeniem.

Z tego co pamiętam chyba Palit StormX z dwoma wentylatorami miał niezłe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę przy tym gtx 750, dzięki wam za pomoc. Jeszcze tylko jakby ktoś był w stanie odpowiedzieć dlaczego karty w tym przedziale cenowym mają 128mb, skoro ja w 2012 roku za 700 zł jako priorytet miałem aby karta miała Gddr5 oraz 256mb. Troszę wygląda mi to na uwstecznianie :)

 

No i jeszcze jedno:

Czy odczuję różnicę na tym gtx 750 w stosunku do tej którą miałem obecnie? Dokładnie była to Gigabyte gtx 460oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość magistrali to tylko jeden z parametrów decydujących o efektywnej przepustowości pamięci. I to najmniej ważny. Ważniejsze są: taktowanie oraz stosowane algorytmy kompresji.

 

Bierzesz wersję bez Ti?? Jest nieopłacalna. Mimo wszystko GTX 460 ---> GTX 750 odczujesz zmianę na korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio opłaca się750 za 500, 950 były niedawno po 580 w promocji, zaraz wyjdą nowe karty i coś ruszy się na rynku we współczynniku wydajność/cena, jeśli nie zbawi cię poczekać kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę przy tym gtx 750, dzięki wam za pomoc. Jeszcze tylko jakby ktoś był w stanie odpowiedzieć dlaczego karty w tym przedziale cenowym mają 128mb, skoro ja w 2012 roku za 700 zł jako priorytet miałem aby karta miała Gddr5 oraz 256mb. Troszę wygląda mi to na uwstecznianie :)

 

No i jeszcze jedno:

Czy odczuję różnicę na tym gtx 750 w stosunku do tej którą miałem obecnie? Dokładnie była to Gigabyte gtx 460oc.

Nie 128 czy 256 mb, tylko bit. Nowe karty mają szybsze pamięci i kompresję koloru, dzięki czemu nie potrzebują aż tak szerokiej szyny.

Wstrzymaj się z zakupem do 29 czerwca, jeżeli RX 460 się nie pojawi to weź http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/msi-geforce-cuda-gtx750ti-oc-tf-n750ti-tf-2gd5-oc?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno:

Czy odczuję różnicę na tym gtx 750 w stosunku do tej którą miałem obecnie? Dokładnie była to Gigabyte gtx 460oc.

 

Odczujesz GTX 750 TI jest jakieś 20% wydajniejsza.

 

Czekaj do 29 będą na wyniki RX 460 który powinien zmieścić się w cenie do 500zł a będzie przynajmniej 30-50% wydajniejszy od GTX 750

 

Lub alternatywa dla GTX 750Ti - R7 260x 2Gb szybsza w nowych tytułach za 400pln 2 Lata GW http://allegro.pl/v64-club-radeon-r7-260x-2gb-royal-king-i6292778333.html#thumb/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymam się kilka dni i poczekam na rozwój sytuacji, w razie potrzeby odświeżę temat. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymam się kilka dni i poczekam na rozwój sytuacji, w razie potrzeby odświeżę temat. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!

 

 

Mi też padła grafika mam procka i5 4690k, zastanawiałem się nad MSI GTX 950 ewentualnie 960 tylko nie wiem czy warto dopłacać te >300 stówki do 960. Budżet mam powiedzmy do 1500 tylko nie wiem czy jest sens brac coś lepszego w chwili obecnej. Zasilacz mam Bequiet 500W straight power. Ktoś ma jakiś pomysł na dobry stosunek jakości do ceny, czy brac śmiało to 950 za poł budżetu :) Wymagań nie mam ultra co do gier, ot standardowe do wysokich detale wystarcza :)

 

PS: Radeony mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też padła grafika mam procka i5 4690k, zastanawiałem się nad MSI GTX 950 ewentualnie 960 tylko nie wiem czy warto dopłacać te >300 stówki do 960. Budżet mam powiedzmy do 1500 tylko nie wiem czy jest sens brac coś lepszego w chwili obecnej. Zasilacz mam Bequiet 500W straight power. Ktoś ma jakiś pomysł na dobry stosunek jakości do ceny, czy brac śmiało to 950 za poł budżetu :) Wymagań nie mam ultra co do gier, ot standardowe do wysokich detale wystarcza :)

 

PS: Radeony mnie nie interesują.

moim zdaniem poszukaj jakieś używanej gtx970 na gwarancji, ostatnio na allegro jedna poszła za nieco ponad 800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też padła grafika mam procka i5 4690k, zastanawiałem się nad MSI GTX 950 ewentualnie 960 tylko nie wiem czy warto dopłacać te >300 stówki do 960. Budżet mam powiedzmy do 1500 tylko nie wiem czy jest sens brac coś lepszego w chwili obecnej. Zasilacz mam Bequiet 500W straight power. Ktoś ma jakiś pomysł na dobry stosunek jakości do ceny, czy brac śmiało to 950 za poł budżetu :) Wymagań nie mam ultra co do gier, ot standardowe do wysokich detale wystarcza :)

 

PS: Radeony mnie nie interesują.

Dopłacanie do 960-tki to imo tylko wtedy, gdy uważasz, że potrzebujesz 4GB VRAM. Tak to z 950-tek ciekawe są MSI Gaming (niemal niesłyszalna, chłodna i nawet podkręcona) i Gigabyte Xtreme Gaming (trochę lepsze tempteratury i zegary "z pudełka" kosztem trochę większej głośności od MSI) - http://pclab.pl/art67598.html

Mimo, że nie jesteś zainteresowany Radeonami to może warto poczekać premiery do RX 480 - może ceny 970-tek jeszcze spadną bądź Nv zapowie 1060. Masz integrę w i5 to jakoś sobie poradzisz kilka dni emoticons.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Masz integrę w i5 to jakoś sobie poradzisz kilka dni emoticons.png

 

Hmm nawet o tym nie pomyślałem. OK śmiga na integrze w takim razie poczekam te pare dni może coś zejdzie z ceny :)

 

Pozdrawiam i dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój Gigabyte gtx 460 po kilku latach chyba zdechł (artefakty) i jestem zmuszony kupić coś nowego. Wybierając gtxa zwracałem głownie uwagę aby szyna miała 256mb. Teraz przeglądając karty po tych kilku latach większość ma 128mb. Troszkę się gubię bo nie chciałbym kupić czegoś gorszego. Ponieważ od dawna nie śledzę nowinek komputerowych zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze karty do ok 500 zł (wiadomo, jeśli zajdzie potrzeba lepiej dorzucić). Oto specyfikacja mojego PC:

 

Płyta - GA-770T-D3l

Procesor - AMD Phenom II x4 955 Black Edition 4x3.2

Zasilacz Fractal 500w, wiec powinien "dać radę".

 

Zapomniałbym dodać, komputera używam głównie do gier,

Pozdrawiam :)

 

Poczekaj chwile na rx 460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwile na rx 460

 

hmm a co będzie w cenie 500zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak z tym że dziś premierę ma RX 480 więc z tym czekaniem chwile może być tak jak z tą chyba ceną 99 pesos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak z tym że dziś premierę ma RX 480 więc z tym czekaniem chwile może być tak jak z tą chyba ceną 99 pesos ;)

 

Czego plujesz? To nie jest chyba cena tylko oficjalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz widzę te 99 zielonych, u nas doliczą VAT, podatek od nowości, ze zamiast 450-500 to będzie 650-700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zmiany, coś ruszyło? Nie widzę nigdzie Radeona RX 460, a kumpel jest w identycznej sytuacji, co autor wątku i szuka także GPU do 500 zł pod AMD Phenon II X4 955BE.

 

Na tę chwilę rozważam GTX 750Ti Palit Storm X Dual 2GB lub od MSI Gaming 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na używanego GTX 770 na Allegro. 750 Ti to stolec w porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...