Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartas89

Przyszłościowy zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że zmieniam komputer zastanawiam się czy nie zmienić mojego obecnego zasilacza

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/

 

na coś mocniejszego, bardziej przyszłościowego ( np w przyszłości SLI). Jakiś zasilacz byście polecali czy lepiej zostać przy tym co mam bo on wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do tego co chcesz podpinać pod ten zasilacz.

 

SLI ma sens tylko jeśli robisz je z dwóch najmocniejszych kart graficznych na rynku w danym momencie - np. obecnie robienie SLI z GTX 970 nie jest opłacalne - sprzedajesz posiadaną kartę za 1000 zł, dokładasz 1200 zł i masz GTX 1070, który będzie szybszy i mniej problematyczny niż takie SLI.

 

Obecnie robienie SLI ma sens w zasadzie tylko przy GTX 1070 i 1080, nad 980 Ti można się zastanowić jeśli uda się go wyrwać w dobrej cenie.

 

Ten BQ L8 jest ok - nic wybitnego, ale jest jak najbardziej ok. Generalnie zasilacze BQ są mało opłacalne, bo słono sobie za nie życzą, a bebechy są relatywnie kiepskie. W prawie tej samej cenie masz Enduro FM1 650W, który ma wyższą sprawność, lepsze bebechy i regulację opartą o DC-DC, a nie niezależną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

W każdym poście wychwalasz SilentiumPC, płacą Ci za te postu na ich temat? Nikt normalny i bezinteresownie się tak nie zachowuje jak Ty, ogarnij się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś mocniejszego od 650W? W przyszłości może będę miał 1080 SLI bo na razie jedna mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartas89 Pod SLI z GTX 1080 możesz brać Corsair RM850X lub RM1000X jeśli chcesz mieć spory zapas. Jeśli bardzo chcesz możesz dopłacić do czegoś z 80+ Platinum, ale generalnie nie jest to opłacalne - dostaniesz niewiele lepszą sprawność, minimalnie lepszą regulację napięć i tłumienie tętnień w sporo wyższej cenie. Przykładowo serie HXi lub AXi od Corsair, HCP od Antec, P2 od EVGA, Leadex Platinum od SuperFlower czy XP, XP2 i XP3 od SeaSonic.

 

@Sekolis7 Tak, 50 gr za wpis dostaję, a jak ktoś kupi zasilacz to 1zł mi wpadnie na konto. Ogarnij się człowieku... Nie mam nic wspólnego z SPC, nawet w branży IT nie pracuję, a polecam SPC, bo w niższych przedziałach cenowych są to najlepsze rozwiązania - mają najlepszy stosunek tego co dostajesz do ceny. Zerknij sobie na liczne recenzje, które tylko to potwierdzają.

 

Podasz w końcu numer RMA od Twojego kumpla ze spalonym zasilaczem? Czy dalej będziesz ciągnął tą bajeczkę? Bo nikt nie uwierzy, że jeśli zasilacz spalił kompa wartego kilka klocków facet puścił to bokiem. Inna sprawa, że trzeba być niespełna rozumu, żeby do Deusa M1 550W podłączyć dwa GTX 970 :E. Deus M1 nie był cudem techniki, ale w swoim przedziale cenowym był to swego czasu przyzwoity zasilacz - typowa jednostka budżetowa, które zawsze kupuje się z zapasem mocy (generalnie nigdy nie powinno się kupować zasilacza "na styk").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili z mocnych zasiłek (>650w) seria rm-x jest najbardziej opłacalna...więc, nie ma sensu brać rm-i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki sens wydawać taczkę pieniędzy na tego seasonica? nawet nie poczujesz różnicy w użytku ws. do takiego rm-x, a gwarancja taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...