Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chauwa

x99 asus vs msi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Zmieniam platforme na x99. Biorę pod uwagę ASUS Strix X99 Gaming lub MSI X99A GAMING PRO CARBON te oczojebne swiatełka nie są mi potrzebne ;)

 

Obecnie posiadam asusa z170, nie jestem zadowolona z dwóch powodów overlock failed gdy pamięci pracują na xmp oraz najważniejsza praca wentylatorów minimum to 800 RPM...

Głównie zależy mi na pracy wentylatorów aby działały tak jak chcę a nie buczały... 6 w obudowie to sporo, wieją i buczą i mimo niskich temperatur ktręcą sięza szybko... Jest to nie akceptowalne.

 

 

Może być inna płyta głowna do kwoty 1800zł ma obsługiwać m2 nvme bo posiadam taki dysk, usb 3.1, mieć jedną sieciówkę intela(Zadnych kilerów) oraz najważniejsze możliwość normalnej poracy wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystkie X99 oczojebnosci w nowych plytach co wyszly mozna wylaczyc wiec nie wiem co to ma byc za dramat kliknac 2 razy.

 

Starsze x99 nie maja - bardzo dobra x99- deluxe - posiada m.2 i doczepiane usb 3.1- nowa deluxe2 ma juz LED jak i cala reszta gama nowych plyt

 

z nowych - MSi ma wiecej na "wypasie" i jest lepiej zbudowana od Asus Strix - cena praktycznie ta sama

Wentylatory na niej mam ustawione 610 RPM

 

kolorowo

:thewave:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix ma dodatkowy u.2 port i zdaje się lepszą nieco zintegrowaną dźwiękówkę. No i flashback BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X99 Deluxe U3.1 mam i polecam. Ma kontroler obrotów Q-Fan w trybie PWM lub DC oraz port M.2 chociaż ja wolę HyperKit M.2 czyli adapter na M2 który jest w zestawie bo inaczej nie mam jak zamontować chłodzenia na 950Pro który bez niego throttluje.

 

Plyta ma dwie biale diody które aktywują się po uruchomieniu trybu CF/SLI przełącznikiem na płycie.

Nie wiem co on dokładnie daje oprócz LEDów bo SLI działa tak samo niezależnie od ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X99 Deluxe U3.1 mam i polecam. Ma kontroler obrotów Q-Fan w trybie PWM lub DC oraz port M.2 chociaż ja wolę HyperKit M.2 czyli adapter na M2 który jest w zestawie bo inaczej nie mam jak zamontować chłodzenia na 950Pro który bez niego throttluje.

 

 

port m.2 chyba juz kazda plyta ma na x99, teraz co wyszly nowe x99 standardowo maja u.2

 

 

a jakie chlodzenie ty zalozyles na m.2- masz foto przy okazji?

 

u siebie zalozylem takie cos

 

DSC_0659_zpsaosyhbrb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobry temat ja się zastanawiam nad rv 10 edition :)

Co do portów m.2 to niektóre płyty mają port podpięty do chipsetu x99 a inne ciągną linie pcie z CPU różnica 4 x gen 3 vs 4 x gen 2, bezpośrednio z cpu wydajniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HARDCORE PC,

 

Wyszperałem z szuflady jakiś stary alu radiatorek, dałem paste termo na chipy a sam radiator przypiąłem opaskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamuwilem z china - na szerokosc sie zgadzal tylko do dlugosci przycialem- termopady zamuwilem obustronnie przylepne.

 

podobno nowe ssd 960pro nie beda sie przegrzewaly tak- poki co wyszly sm961 ta sama wersja ale OEM - jest rowniez 1Tb model

https://www.ramcity.com.au/buy/samsung-sm961-1tb-nvme-m.2-pcie-3.0-x4-80mm-ssd-oe/MZVKW1T0HMLH-00000

 

RvE 10 edition patrzylem lekko co oferuje- ale potem przemyslalem ze bedzie ciezko sprzedac- skylake-e juz nie dlugo i niema co sie juz zbytnio pchac w x99- chodzi mi o te drozsze modele mobasow

 

przy skylake-e bedzie mozna zrobic raid-0 z m.2 dyskow pod BOOT- i to mam w planach :E 2x 960pro 512gb do tego z jeden 960pro 1tb storage- o dyskach sata juz w tamtym roku powiedzialem Stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w mojej nic nie brakuje poza blokami wodnymi, płyta z serii workstation jedyna opcja to blok od bitsa lub seksowny blok od liquid extasy ale to na zamówienie i długi czaso oczekiwania, do tego jeden trafił do mnie z masakrowany, patrząc tak nigdy builda nie skończę, z resztą dajmy szansę rv 10 lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już jakieś info kiedy wyjdą Skylake-E? Nie wiadomo czy warto pchać się w najlepszą X99 jak za rok znowu pójdzie CPU i mobo do wylotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej początek 2017, opcja jest taka full cover na moje mobo to koszt około 230 euro, za aktualne mobo dostanę trochę kasy bo nówka w sklepach dalej stoi ponad 400 funta, czyli jakiegoś kosmosu z dopłatą nie powinno być, na plus to bloki ek będą łatwo dostępne pod rv 10, obecnie są na etapie projektu/produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszej mapy drugi kwartał 2017.

 

Wyszperałem z szuflady jakiś stary alu radiatorek, dałem paste termo na chipy a sam radiator przypiąłem opaskami.

 

Zrywałeś naklejki czy nasmarowałeś na nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejki oczywiście zerwałem i odtłuściłem powierzchnie spirytusem. Wiem że gwara poszła się kochać ale SSD i tak kupiłem z drugiej ręki bez faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez faktury też jest gwarancja w przypadku samsunga po dacie produkcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie ma :E Naklejke zachowałem, trochę się poturbowała ale przykleiłem ją na śledzia w slocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejka przewaznie potrzebuje troche ciepla i ladnie schodzi, zaden ssd mi jeszcze niepadl ale wrazie co naklejke mozna zachowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link nie halo, też czekam na coś ciekawego NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...