Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaiorZero

Dysk w laptopie Toshiba - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W laptopie Toshiba mam problem z wolno działającym i przycinającym systemem Windows 10. Było tak, że po zalogowaniu nic nie mogłem zrobić. Przywracanie systemu pomogło, ale wolałem sprawdzić dysk twardy HD Tune i o to to co mi pokazał. Proszę wybaczyć za zdjęcie, ale laptop tak muli, że nie mogę nawet printscreena zapisać.

 

xkrn7a.png

 

Laptop oczywiście 3 miesiące po gwarancji. Czy już muszę się liczyć ze zmianą dysku? Jeśli tak to jaki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, licz się ze zmianą dysku. Nowym staraj się tak nie wstrząsać jak tym(BF). Przy okazji chyba nie cały SMART pokazałeś na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały SMART

 

k1qm10.png

 

Zastawiam się nad tymi dwoma dyskami HDD (ponoć mają zabezpieczenia przed wstrząsami).

 

1) Hitachi Travelstar 7K1000

 

2) WD Black 750GB

 

Pierwszy ma 32 MB pamięci podręcznej, drugi 16. Nie wiem czy to będzie duża różnica.

 

 

Dodatkowo mam pytanie. Na laptopie mam Win 10 po aktualizacji Win 8.1 OEM (laptop kupiony razem z systemem). Czy po zmianie dysku bez problemu zainstaluje Win 10? Zmiana dysku nie będzie problemem przy aktywacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze stawiam na Hitachi. Jakie by zabezpieczenia nie były traktuj laptopa delikatniej niż do tej pory :)

Na wszelki wypadek spisz sobie klucz z 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...