Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PM7

Schłodzenie obecnego zestawu = wydajność?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż obecnie mój komputer ma dość spore temperatury i mi się to nie podoba.

Dziś go otworzyłem i wykręciłem nie potrzebne części typu stojaki na dyski oraz porobiłem porządek z kablami, na tyle co potrafię :)

Temperatury z obciążeniem CPU 73 C spadły do 62 C.

Jednak nadal chcę obniżyć grzanie się innych podzespołów oraz zamontować dodatkowe wentylatory.

Moja obudowa jest to CoolerMaster 690 advanced III.

Procesor i5 6600k 4.2 Ghz 1.3V

Płyta główna MSI 1151 gaming pro - tutaj mam pytanie, otóż na płycie mam tylko możliwość podłączenia radiatora, chłodzenia z panelu przedniego oraz 2 wiatraków? Mianowicie tylniego i jednego dodatkowego?

Jeśli ktoś ma tą płytę i bardziej ogarnia to prosił bym o odpowiedź. Ponieważ chciał bym zamontować 2 x 140x140 na górze akurat mam miejsce, cyrkulacja by była naprawdę fajna, oraz jeden na dole.

Kartę graficzną MSI 770 2GB.

 

Głównie chodzi mi o to ile mogę zamontować wentylatorów na danej płycie głównej, jeśli ktoś się orientuje to było by miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie na CPU?

Na necie można kupić rozdzielacze do podpięcia wiatraków.

 

No i temperatury głównie dlatego że masz na CPU 1.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie na CPU?

Na necie można kupić rozdzielacze do podpięcia wiatraków.

 

No i temperatury głównie dlatego że masz na CPU 1.3V.

 

Chłodzenie na CPU jest wystarczające, głownie chodzi mi o dodatkowe górne, mógł byś pokazać przykładowe rozłączenie i gdzie mogę dorwać takie?

A CPU to spartan silentum PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spartana, procesor na 1.3V i dziwisz się że masz wysokie temperatury...? To chłodzenie nie jest wystarczające.

 

Wiem że ciężko poszukać Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tutaj żadnej potrzeby przejmowania się temperaturami. Korzystaj z zestawu do bardziej przyjemnych rzeczy niż monitorowanie fpsów oraz temperatur.

 

OC CPU zakładam, że na funkcji Auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...