Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hafexo

Phenom II x2 550 vs Phenom II x4 840

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Udało mi się zdobyć po taniości Phenoma II x4 840. Obecnie w kompie jest Phenom II x2 550

 

Wiem że ten phenom x4 nie ma cache L3. Jak będzie z wydajnością w typowych zastosowaniach? (Internet, Office, youtube)

I druga sprawa, obecnie jest zamontowany taki cooler https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-zalman-cnps90f-622979/

Przy x2 spokojnie daje radę skręcony do 5V. Dałby radę z czterojajowcem czy trzeba by tu jakiegoś spartana dokupić :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PII x4 840 to nic innego jak AII x4, ta sama architektura i brak L3 cache. Do biurowych zastosowań wydaję mi się że ten PII x2 będzie lepszy, na pewno chłodniejszy delikatnie (w końcu 2 rdzenie mniej przy tym samym napięciu, niższy pobór mocy ) Druga sprawa , czy zamierzasz kręcić, z reguły pełne Phenomy lepiej się kręcą od Athlonów, tu musisz juz trafić dobrą sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zamierzam, nie na tym chłodzeniu ;)

 

Właśnie mnie to zastanawia, szukam testów i p4x wychodzi o niebo lepiej, a niby cztery jajka zawsze lepsze od dwóch (zakładając wydajnosc jednego wątku na podobnym poziomie). Gdyby nie ten brak l3... Może najlepiej będzie po prostu go wrzucić i się przekonac :P

 

Z odtw filmow fhd problemu nie ma bo ta integra już ma wbudowane kodeki więc na yt się procek w ogóle nie poci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...