Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

moonraker

TV 4k 40" jako monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio chodzi za mną pomysł o przesiadce na większy monitor. Konkretnie 40" 4k. Wiem, że jest kilka modeli w okolicach 3k (philips, iiyama). Ale z drugiej strony są też telewizory. A konkretnie taki samsung UE40JU6400 który można wyrwać za niecałe 2300zł i z tego co wyczytałem da się na nim wyświetlić 4k@60Hz@4:4:4 przez hdmi 2.0 (mam gtx970 więc pasuje).

Naczytałem się również całej masy negatywnych opinii nt. takiego rozwiązania: bo nierówne podświetlenie, bo wysoki input lag (chociaż ten samsung ma ponoć dość niski jak na TV) bo to, bo tamto. Tylko, że mnie ten monitor/tv byłby potrzebny wyłącznie w celach rozrywkowych tj. filmy, gry (ale bardziej w stylu wiedźmina niż grania w CS GO na 300fps na jakiś turniejach) i net. Nie zamierzam na tym pracować z tekstem, edytować filmów (ewentualnie czasem zdjęcia, ale nawet gdyby to jako drugi monitor będzie obecny dell p2414h).

I tak - wiem, że gtx970 nie wyrobi do grania w 4k - póki co najwyżej odpalę 1080p - po prostu nie widzi mi się oglądania natywnego 1080p na 40" z odległości 1m. W przyszłości kartę zmieni się na lepszą i nie będzie problemu. No i dochodzi do tego funkcjonalność telewizora która czasem może się przydać.

 

I teraz pytanie - czy faktycznie (biorąc pod uwagę to co wyżej) taki TV będzie tak tragiczny w roli monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma ten telewizor (UE40JU6400) i nie narzeka ,męczył mnie o pomoc z wyborem ze 3 tygodnie ,poszperałem i w końcu kupił ten model ze względu na cenę i niski lag ,obraz super ,w gry też fajnie się gra...

 

nie używa go jako monitora głównego bo trochę dziwnie by się przy tym siedziało.

 

mniej-więcej jak tu:

http://images9.bibsy.pl/ITuk1Jxx/gdy-dziadek-zasponsoruje-monitor.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej po prostu kupić monitor 27" 2560x1440, na przykład AOC Q2775PQU. Tą rozdzielczość jeszcze ten GTX 970 ogarnie jako tako, a dzięki temu że będzie ona natywna, a nie skalowana obraz powinien być ostrzejszy.

Telewizory ogólnie nie są najlepsze jako monitory chociażby ze względu na brak regulacji kąta nachylenia, czy inne ustawienia gammy przez co obraz wygląda dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bez przesady, 40 to nie jest aż taki kloc.

Wygląda to już raczej tak:

maxresdefault.jpg

 

Moim zdaniem lepiej po prostu kupić monitor 27" 2560x1440, na przykład AOC Q2775PQU. Tą rozdzielczość jeszcze ten GTX 970 ogarnie jako tako, a dzięki temu że będzie ona natywna, a nie skalowana obraz powinien być ostrzejszy.

Telewizory ogólnie nie są najlepsze jako monitory chociażby ze względu na brak regulacji kąta nachylenia, czy inne ustawienia gammy przez co obraz wygląda dziwnie.

 

Myślałem o 27 cali, ale stwierdziłem, że przesiadka z 24 będzie zbyt mało odczuwalna. Minimum które mnie interesuje to 32 i w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...