Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przybylxd

Wymiana procesora na lepszy? Jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz dzisiaj pisalem na forum że przymierzam sie do kupna lepszego procesora fx8300 lub fx 8320E lecz kazdy mi odradzal ze wzgeldu na plyte głowna.. Powiem tak.. Nie chce wymieniać płyty głownej.. poprostu chciałbym tylko lepszy procesor niz mam.. Nie wiem może fx 6300 Dałby rade?? Pomóżcie! :D Mój sprzet to:

Amd fx 4100

Płyta główna :GA-880GM-USB3 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-880gm-usb3rev_31/specs/

Ram: 4x2Gb 1333 MHz

Karta graficzna: gtx 960

Zasilacz 520W zwykły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest "zwykły" zasilacz :hmm: Nie rób głupot tylko sprzedaj to wszystko w pizdu i przesiądź się na intela. Jaki masz budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer Be Cool 520W... I serioo nie chce sprzedać.. Tylko dokupić procka i chulać jakoś znów.. Wiec napiszcie Jaki procek do tego polecacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożysz mocniejszy procek, i potem wrócisz na forum z płaczem "bo po minucie gry mam dropy fps, pomóżcie"

Nie masz co pakować, bo AM3+ to nieszczęsna platforma do której trzeba mocnych płyt. A zakup płyty w Twoim wypadku nie ma sensu, bo wtedy taniej i wydajniej wychodzi używka na intelu.

 

To co masz nie jest zasilaczem, tylko wyrobem zasilaczopodobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez se ziomek jaj nie rób tylko sprzedaj ten szmelc w cholerę. Alimenty tej płycie płacisz czy co?

 

Proszę bardzo wsadź tam 6300, tylko licz się z tym że jak wrócisz z placzem "komp mi się wylacza" "spadki fpsów" to Cię zbesztają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez se ziomek jaj nie rób tylko sprzedaj ten szmelc w cholerę. Alimenty tej płycie płacisz czy co?

 

Proszę bardzo wsadź tam 6300, tylko licz się z tym że jak wrócisz z placzem "komp mi się wylacza" "spadki fpsów" to Cię zbesztają.

I mieszkanie okradną!

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha No doobra przekonaliście mnie... zamówie tą płyte głowną z chlodzeniem sekcji zasilania i uefi biosem noo i dedykowaną już pod procesory nowsze takie jak fx 8300 i taki pakiecik chyba zamówie :)

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/

https://www.morele.net/procesor-amd-fx-8300-3-3ghz-16mb-box-fd8300wmhkbox-725767/

I nie dzieki za intela.. Tak chyba bedzie juz chulało prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienie płyte głowna na dedykowana pod nowe procesory z uefi biosem i sekcja chlodzenia zasilania.. asus-m5a97-r2 i wtedy kupie fx 8300 I powinno chyba chulać wszystko... noo i w przyszłości zasilacz! :)

Lubisz ryzyko i/lub zapach spalenizny.

 

No dobra, jak musisz to bierz przestarzałą technologię z 2012 roku :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tę i5kę, dobierz do tego płytę, nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha No doobra przekonaliście mnie... zamówie tą płyte głowną z chlodzeniem sekcji zasilania i uefi biosem noo i dedykowaną już pod procesory nowsze takie jak fx 8300 i taki pakiecik chyba zamówie :)

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/

https://www.morele.net/procesor-amd-fx-8300-3-3ghz-16mb-box-fd8300wmhkbox-725767/

I nie dzieki za intela.. Tak chyba bedzie juz chulało prawda? :)

 

 

Nie rob z siebie i....... ten fx dostanie baty od i3 i to na haswellu nie wspominajac juz o skylake. Zreszta marnujesz potencjal gtx960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej A wiec moglibyście wysłać propozycje procesora intela i plyty glownej do tysiąca złotych?? Do tego kupilbym zasilacz Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus.. Ale wlasnie co do intela jestem laikiem totalnym.. Chcialbym jak anjlepszy procesor i plyte glowna do tysiaca zlotych.. oczywiscie wszystko do gier ( tak wiem jestem niezdecydowany, ale dlatego pisze tutaj doradzajCie mi! ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj i5 4460, żadnych półprocesorów jak i3 4170 czy 6100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i5 4460 może być nawet najtańsza na chipsecie h81. Bo widzisz intel obecnie ma to do siebie ze nawet do mozliwie najtanszej płyty wsadzisz i7-4790 i będzie hulało.

Ta msi dobra, tylko zastanów się czy potrzebujesz jej funkcjonalnosc, równie dobrze może być

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-s2h-h81-lga1150-vga-glan-sata3-usb3-ddr3-ga-h81m-s2h-699627/

 

@down

 

Chyba każdy wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie chulało

 

Nie żebym się czepiał -ale:

 

hulać

 

1. bawić się beztrosko;

2. biegać w różnych kierunkach;

3. łamać prawo w różny sposób: bić, napadać, kraść;

4. przenośnie:

a) o wietrze: wiać silnie w różnych kierunkach;

b) o myślach: występować bezładnie

 

Wyjścia są dwa: czekasz na ZEN-a albo platforma na Intelu. Tylko dozbieraj $ do opcji nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie noo pomyslałem nad tym co mi pisaliscie i doradzilem sie tez kolegi.. ostatecznie i5 4460 ta płyta głowna od msi co ja podałem do tego chlodzenie co też podalem:) Trudnoo wybule wiecej kasy ale bedzie to przyszlosciowe. Dzieki Panowie. Pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka szukaj uzywki.

 

dokładnie, i5-4460 używki można poniżej 600zł wyrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz intel obecnie ma to do siebie ze nawet do mozliwie najtanszej płyty wsadzisz i7-4790 i będzie hulało.

 

W życiu większych bzdur nie czytałem, znam temat z autopsji. Na czterofazowej sekcji mój Xeon zwyczajnie thottlował :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu większych bzdur nie czytałem, znam temat z autopsji. Na czterofazowej sekcji mój Xeon zwyczajnie thottlował :E

 

a ja pierwsze słysze żeby komuś throttlował haswell przez zbyt słabą sekcję. Przypominam że w haswellach refresh większość zadań dotyczących regulacji napięcia spada na kontroler wbudowany w procku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pierwsze słysze żeby komuś throttlował haswell przez zbyt słabą sekcję. Przypominam że w haswellach refresh większość zadań dotyczących regulacji napięcia spada na kontroler wbudowany w procku ;)

 

A jednak taki numer. Przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni taktowanie leciało na łeb i szyję.

 

Idąc tym tokiem rozumowania i7 na haswellu spokojnie można kręcić na 4.5 i lepiej na ASRock Z97 Anniversary za 350 złotych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak taki numer. Przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni taktowanie leciało na łeb i szyję.

 

Idąc tym tokiem rozumowania i7 na haswellu spokojnie można kręcić na 4.5 i lepiej na ASRock Z97 Anniversary za 350 złotych :E

 

to pewnie tylko u ciebie....

 

 

nie chodzi o tok rozumowania - chodzi o to że procki high end intela można spokojnie na tanich płytach bez problemu odpalać, a w przypadku amd już tak wesoło nie jest ;)

4 fazy z radiatorem spokojnie starczą do wszystkich i5/i7 bez kręcenia

 

widziałem gdzieś test z płytą gigabyte pod h81 - płyta mierne 3 fazy a z palcem w d poradziła sobie z 4670k @4,8ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...