Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

strupon

zesputy zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ten tragiczny dzień, zacznę od początku, mam zasilacz I-box 500w, wiem że szajs i doradzano mi zmianę zasilacza więc zamówiłem sobie na allegro taki oto zasilacz: BE QUIET! DARK POWER PRO 430W

dziś zailacz przyszedł więc postanowiłem go podłączyć do komputera.. i nastąpiła tragedia wtyczka sata podłączona do dysku zaczęła się,...palić i zjarała dysk! oto foty

https://zapodaj.net/ab1461ae128bf.jpg.html

https://zapodaj.net/2837e32952182.jpg.html

co się stało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wtyczka zaczęła się palić i zjarała dysk. Zasilacz nowy czy używany? Jeśli używamy to czy gwarancję rozruchową sprzedający dawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Zasilacz objęty gwarancją sprzedawcy - aż 60 dni!' Opisz problem sprzedającemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj go na gwarancję skoro jest taka możliwość, musiało dojść do zwarcia lub wtyczka była uwalona - z molexami tak często się dzieje, że piny mają ze sobą kiepski kontakt i wtyczka się topi jeśli przepuścić większy prąd. Tak w ogóle, to ten zasilacz ma jakieś 10 lat, więc to zabytek - zdecydowanie nie jest wart 90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten tragiczny dzień, zacznę od początku, mam zasilacz I-box 500w, wiem że szajs i doradzano mi zmianę zasilacza więc zamówiłem sobie na allegro taki oto zasilacz: BE QUIET! DARK POWER PRO 430W

dziś zailacz przyszedł więc postanowiłem go podłączyć do komputera.. i nastąpiła tragedia wtyczka sata podłączona do dysku zaczęła się,...palić i zjarała dysk! oto foty

https://zapodaj.net/ab1461ae128bf.jpg.html

https://zapodaj.net/2837e32952182.jpg.html

co się stało??

luz w połączeniu styków...reklamuj, ale mogą stwierdzić, że źle podłączyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienią mi na nowy, natomiast interesuje mnie pewna rzecz. W tym zasilaczu można odpinać kable, wypiąłem więc z niego przepalony kabel ze spalonymi wejściami sata i wymieniłem na nowy, po czym...znowu się spaliły... tylko tym razem nie spaliły mi drugiego hdd na szczęście, ale zaczęły dymić i śmierdzieć, pytanie moje brzmi, to napewno wada zasilacza? może napisze do czego go podłaczałem:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EP43C-DS3

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q9450

4 gb ram

Geforce 9600 gso

podłączałem do dysku WD 160gb oraz samsung 250

plus napędu dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpiąłeś coś do tego "nowego" przewodu? czy topiło się bez obciążenia? aha, przytopiło w tym samym miejscu, co na fotkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic więcej nie podpinałem, paliły się wtyczki sata (dosłownie) i stopiły izolacje kabla za drugim razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jarało się bez obciążenia, to gdzieś na tych przewodach musi być zwarcie...tylko dziwi to, że zasilacz nie reaguje

ps. na co Ci go wymienią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też na be quieta 400, mam nadzieje że już zadziała normalnie... nie widziałem jeszcze żeby wtyczki sata zasilacza paliły się żywym ogniem po włączeniu pc... dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q9450

kartę zamierzam wymienić już po zakupie zasilacza na radeona hd7770

coś niezbyt drogiego, do 150 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cisza jest priorytetem - KLIK - mocy 2x więcej jak potrzeba, ale cena ok...albo wziąć nówkę 300w (ok. 180pln)

 

edit. coś takiego jeszcze znalazłem - KLIK - bardziej opłacalne, jak to powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

tanio? 8 dych za 350w apn w czarnej skrzynce...tu masz za 30 praktycznie to samo - KLIK...nie wspominając o tym, że tym zasilaczom sporo brakuje do miana cichych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałem ma 400W. wiadomo że 350ki można za tanioszkę kupić, ale powyżej 400w niestety trzeba dać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dobrze nalepkę...

 

ps. tutaj masz do porównania

 

333777735_2_1000x700_zasilacz-atx-fortron-fsp350-60apn-350w-dodaj-zdjecia.jpg

 

lekko podniesione limity, ale to w dalszym ciąga takie same konstrukcje (hexa ma tylko dosztukowany kabel do karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ma tylko36W więcej na 12tce. W sumie do komputera autora tematu taka 350ka Fortrona powinna styknąć w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy tego mojego zasilacza jedna rzecz nie daje mi spokoju...na zasilaczu jest sześć wejść cztery czarne i dwa niebieskie załaczam foto: https://zapodaj.net/85385194e51cb.jpg.html

wtyczki sata które mi się spaliły były podpięte pod czane, może miały być pod niebieskie? może niebieskie służą do tego, dają odpowiednie napięcie które w czarnych było zbyt duże dlatego spaliło sata? dodam że do czarnych podłączone są dwa kable z molexami i fdd

co sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozkminiaj tematu, bo szkoda czasu na ten zabytek - oddaj im go i niech wyskakują z kasy... albo dopłać i kup coś młodszego (masz linki podane), albo weź tego fortrona za 3 dychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...