Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymanski

Ocena Builda - pierwszy komputer do gier - 4200 (bez GPU)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy temat tutaj jak i pierwszy komputer który składam samodzielnie. Miałem jednego Pc - 10 lat temu (core 2 duo 2.4, 2GB ram, nVidia 8600). Teraz postanowiłem złożyć komputer - wpierw bez nowej grafiki(będę używał GTX660 OC które dostałem od znajomego - kiedy już się pojawi - GTX1070 STRIX)

 

Po co Praca(jestem testerem oprogramowania), gry

Kiedy kupuje Szybko, w najbliższym czasie

Rozdzielczość 1080p

Budżet Przeznaczyłem 4000 na komputer bez karty graficznej

Overclocking myślę że procesor powinien mieć dodatkowe 0.5GHz - i tak u mnie będzie

 

Wiele osób podaje tu tylko pieniądze jakimi dysponuje - ja natomiast jakiś czas czytałem o podzespołach i sam wybrałem części. Potrzebuje oceny czy to co wybrałem ma sens, czy powinienem coś zmienić a jeśli powinienem coś zmienić to dlaczego.

 

CPU - Intel Core i7 6700K (1151 obsługuje już DDR4 dlatego wygrał z 4790K)

Chłodzenie CPU - Noctua NH-U9B SE2 (ciche i mocne chłodzenie, z tego co wiem z podobnego zestawu znajomego, dodatkowe 0.5GHz wychłodzi spokojnie)

Motherboard Asus Z170 Pro Gamer

RAM - Corsair Vengeance LPX 2x8 GB DDR4, 3000MHz, CL12

SSD - Samsung 850 EVO 500GB

Zasilacz - Corsair RM Series 650W

Obudowa - SilentiumPC Pax M70 Pure Black(miałem ostatnio odczynienia z nią składając komputer brata. Wcześniej marzyłem o Fractal Define S ale potem zrezygnowałem z obudowy z oknem. Ta ma wszystko czego mi trzeba. Wiatraki wylecą jak przyjdzie nowa karta graficzna, zamontuje wtedy 4 wiatraki Noctua 140mm)

GPU - najpierw GTX660 które posiadam, około lutego - GTX1070 STRIX

 

Potem(razem z nową grafiką)

 

Monitor - LG 24GM77 144Hz, 1080p. (kupię dopiero do nowej grafiki - wcześniej jak do teraz do laptopa będą działać dwie 24 calowe iiyamy)

Chłodzenie obudowy - 4x Noctua 140mm

Rozbudowa RAM - kolejny zestaw jak wyżej.

 

Ma to sens co wybrałem? Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma jak najbardziej, ale pominales plyte glowna

 

Racja! Zedytowałem post. Płyta główna to Asus Z170 Pro Gamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to brzmi jak dobry plan ;)

Jeśli chcesz robić OC do granic procesora to ja bym się pokusił o Noctua nh-d15, jeśli w granicach 4.3-4.5ghz to NH-U9B też da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to brzmi jak dobry plan ;)

Jeśli chcesz robić OC do granic procesora to ja bym się pokusił o Noctua nh-d15, jeśli w granicach 4.3-4.5ghz to NH-U9B też da rade

 

Z ciekawości - jakie są granice procesora :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz tak jest że jędną z pierwszych i7 o ile db pamiętam 3ghz do 5.6 podkręcili czekaj może znajdę linka

 

Intel Core i7 975 Extreme Edition

 

Model Core i7 975 Extreme oprócz wysokiego zegara bazowego (3,33GHz) udostępnia w pełni odblokowany mnożnik oraz zabezpieczenia prądowe, które pozwalają na bezproblemowy overclocking oraz łatwe eksperymenty z procesorem.

 

W maju 2009 roku padł rekord podkręcenia modelu Extreme 965 - do 5709.73 MHz

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=572600.

 

I ram można ( ale nie trzeba ) 1x16gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jakie są granice procesora :)?

To zależy od sztuki procesora, 4,5GHz powinieneś osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jakie są granice procesora :)?

4.3-4.5 to taki standard,niektóre sztuki robią do 5.0ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 5.0 GHz jest raczej niespotykane w "domowych warunkach"

 

Ten SSD na TLC jakoś psuje mi tutaj całość. Wrzuć coś na MLC jak chociażby MX 200. Zasilacz RM650X.

 

Nie wiatraki tylko wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 5.0 GHz jest raczej niespotykane w "domowych warunkach"

 

Ten SSD na TLC jakoś psuje mi tutaj całość. Wrzuć coś na MLC jak chociażby MX 200. Zasilacz RM650X.

 

Nie wiatraki tylko wentylatory.

 

 

spotykane, moj znajomy sprzedał i5 6600k kręcący się do 5.0ghz na chłodzeniu semi-wodnym. Osiągał max 55C w stresie przy jakimś kosmicznie niskim napięciu jak na ten zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów jak trafił taką sztukę ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ram można ( ale nie trzeba ) 1x16gb

nigdy nie kupuj ramu w pojedynczej kosci (dual channel zawsze zwiekszy wydajnosc chociazby o pare %)

co do dysku, to poczytaj przypiety temat w dziale z SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SSD na TLC jakoś psuje mi tutaj całość. Wrzuć coś na MLC jak chociażby MX 200.

 

Dzięki za odpowiedź! Nie zdawałem sobie sprawy z różnicy między TLC a MLC.

Przerzucam się na 500GB MX200. Wydaje się sensowny w przełożeniu jakości na cenę. Co ciekawe... jest nawet tańszy od EVO850

 

Nie wiatraki tylko wentylatory.

 

Hmmm... Racja. Już mówiłem, że w temacie składania komputerów to mój pierwszy raz :)

 

Kolejna sprawa. Dysk SSD na SATA czy na złączu M.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa. Dysk SSD na SATA czy na złączu M.2?

bez roznicy, to juz jak wolisz - predkosc sie nie zmieni (ja preferuje sata - wszystkie kompy nawet te 10 letnie maja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kupuj ramu w pojedynczej kosci (dual channel zawsze zwiekszy wydajnosc chociazby o pare %)

co do dysku, to poczytaj przypiety temat w dziale z SSD

 

DC daje te ileś % tylko (!!!) przy integrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze, poczytaj gdzies

to uwazasz, ze po co wymyslili cos takiego jak dual channel? zeby bylo smieszniej? ktos sie nudzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie. Dual Channel dual channelem a co jeśli na wszystkie 4 sloty na Z170 włożę 4 x 8 GB ram? Wiem, że na 2 kościach działa dual channel a co z pozostałymi dwoma? (mówiłem już. jestem PC-towym noobem.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włożysz 4x8GB RAMu to nadal będziesz miał dual channel.

nie zawsze tak jest...

Przy DDR3 różnica w single channel vs dual channel na GPU w grach była praktycznie niezauważalna, ale my mówimy o DDR4 gdzie różnicę można zauważyć. Wątpię też, żeby autor wykorzystał 4x16GB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie. Dual Channel dual channelem a co jeśli na wszystkie 4 sloty na Z170 włożę 4 x 8 GB ram? Wiem, że na 2 kościach działa dual channel a co z pozostałymi dwoma?

W Twoim wypadku nic sie nie stanie i dalej bedzie pracowalo w dual channelu, ale sa przypadki (sockety), na ktorych jest mozliwe uzyskanie 3 lub 4 kanalowej przepustowosci Mój link

nie czytaj wypowiedzi :{}like a sir bo sie dziecko wzburzylo (przeczytal gdzies jakas opinie "experta") i napisalo bulwersujacy komentarz na moim profilu (chociaz juz 3 osoby go tutaj poprawiaja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż wsio chyba mam ogarnięte. Setup zamawiam w tygodniu wiec... trzymajcie kciuki żeby wszystko działało jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Jeszcze jedno pytanie. Wentylatory obudowy.

Noctua NF-15 PWM 140mm czy

Noctua NF-P14R 1500 PWM 140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak przesadzasz z tymi wentylatorami. Pisałeś coś o 4 sztukach więc za same wentylatory zapłacisz więcej niż za obudowę. Z temperaturami w takim zestawie nie będziesz mieć problemu. Kupujesz obudowę fabrycznie wyciszoną i chcesz ją upchać po brzegi śmigłami.

 

Moim zdaniem lekki przerost treści nad formą. Zostawiłbym póki co boxowe wentyle i mało tego skręciłbym je jeszcze na 7V. Jak coś będzie z temperaturami nie tak, to dopiero bym myślał o jakiś lepszych śmigłach.

 

Druga strona kija. Kup większa budę jak chociażby Enthoo Pro i po sprawie. Wykonanie, funkcjonalność, miejsce, przepływ powietrza .... pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz rację :P

Głównie szukam po prostu 2 kolejnych wentylatorów na górę obudowy które będą na osobnym sterowaniu. A myślę co toby włożyć je kiedy jeszcze nie będę miał płyty głównej bo tak łatwiej niż potem rozmontować all.

Boxowe wentylatory zostają i będą wymienione jak okażą się niewystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...