Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

misiekmr

Aparat do max 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam nowego aparatu do maksymalnie 3500 zł.

Nie znam się dokładnie na tego typu sprzęcie, więc liczę na Waszą pomoc.

Moje wymagania to:

 

  • przyzwoity zoom optyczny
  • stabilizacja obrazu
  • nie przesadnie ciężki (miałem sporą lustrzankę i niestety to jest problem na wakacjach)
  • wymienny obiektyw
  • opcjonalnie możliwość robienia panoramicznych zdjęć (teraz mam aparat z panoramicznym obiektywem, ale przy np. portretach zniekształca boki zdjęcia)
  • możliwość kręcenia dobrych filmów FullHD
  • opcjonalnie mogą być bajery typu WiFi, Bluetooth, DLNA itd.
  • miło widziany ustawiane położenie ekranu, ale nie musi być koniecznie
  • możliwość montażu statywu

 

Aparat będzie używany na wyjazdach nad morze, w góry, więc sceneria raczej oczywista osoby na tle plaży, zachodów słońca, jakichś dolin w górach.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam aparat z panoramicznym obiektywem, ale przy np. portretach zniekształca boki zdjęcia

 

Tak jest bo do portretów kupuje się inny obiektyw, obiektywy szerokokątne do portretów to się średnio nadają.

Chcesz mały aparat z wymiennymi obiektywami, także to będzie bezlusterkowiec, ale, tak to już jest z aparatami z wymienną optyką, nie ma tu uniwersalności, trzeba mieć te kilka obiektywów.

 

Samo body nie ma tak dużego znaczenia jak obiektyw. Możesz obczaić tego Nexa:

http://allegro.pl/outlet-aparat-sony-nex-6-16-55-mm-czarny-wi-fi-i6273411508.html

do tego obiektyw Fujian, tani i bardzo fajnie się sprawdzający w portretach

http://allegro.pl/czarny-fujian-35mm-1-7-jasny-black-z-adapterem-nex-i6296503248.html

 

 

Ed/

Sorry, nie zauważyłem ze ten podlinkowany aparat z outletu jest, w nieciekawym stanie. w takim razie tutaj Nex 5:

http://www.x-kom.pl/p/71347-aparat-kompaktowy-sony-nex-5n-czarny-dt-18-55.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że muszę szukać "bezlusterkowca" z wymiennymi obiektywami.

A Sony Alfa 6000 ?

 

Dodam, że aparat będzie używany na wyjazdach nad morze, w góry, więc sceneria raczej oczywista osoby na tle plaży, zachodów słońca, jakichś dolin w górach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko za bardzo nie rozumiem co powinienem kupić razem z tą Alfą, bo widzę różne zestawy np. "SONY A6000 + 16-50MM + 55-210MM" za 3400 zł , a czasami samo body za 2000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo body kupujesz wtedy kiedy masz w palnie dokupić lepszy obiektyw niż kitowy. 16-50 to standardowy obiektyw, najbardziej uniwersalny. 55-210 to obiektyw tele, do zastosowania kiedy chcesz robić zdjęcia obiektów które są bardzo oddalone. Można jeszcze kupić "naleśnika", malutki obiektyw, dzięki któremu aparat będzie miał kompaktowe rozmiary, ale bez zooma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli tak jak napisałem chciałbym robić zdjęcia głównie osób na wakacjach, czasami coś szerzej jakiś widok itd. to dobrym wyborem będzie ten zestaw "SONY A6000 + 16-50MM + 55-210MM" ?

Czy lepiej kupić samo body i jakieś dwa lub jeden uniwersalny obiektyw za 1500 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SONY A6000 + 16-50MM + 55-210MM

 

Tu masz w komplecie body i dwa obiektywy, jeden 16-50MM i drugi tele 55-210MM. Zestaw dość uniwersalny. Do tego dokup Fujiana do bardziej artystycznych fotek i fajnych portretów (robi ekstra rozmyte tło" i będziesz miał fajny zestawik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podjąłem decyzję czego w ogóle chce, a mianowicie:

proszę o najlepszą propozycję do 3500 zł tj. Sony Alfa 6000 i do tego jakiś "krótki" obiektyw do portretów np. nad morzem + obiektyw z zoomem i będe zadowolony.

Jedynie co mnie martwi to jak szeroki obraz dadzą takie obiektywy, żeby mi się cała rodzinka zmieściła na zdjęciu z jakimś tłem :D .

Pozdrawiam serdecznie i proszę o propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...