Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pjerok

laptop studia inżynierskie ~3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Poszukuję dla siebie laptopa do około 3000zł. Preferowany rozmiar matrycy to 15 (ewentualnie 13 lub 14; 17 całkowicie odpada). Nie potrzebuję systemu operacyjnego.

Laptop ma służyć mi w codziennych zadaniach (internet, filmy, programy biurowe), ale także do zastosowań w inżynierii (rysunki Autocad, modele 3D Inventor, NX, a także analiza MES, jakiś Matlab). W mniejszym stopniu ma posłużyć do grania. Zależy mi na dobrej matrycy (FullHD, matowa), dobrej kulturze pracy i dostatecznej jakości wykonania. Laptop będzie używany głównie na biurku, ale od czasu do czasu także przenoszony na uczelnię. Myślałem nad jakimś ultrabookiem (mógłbym go często zabierać na uczelnię), ale chyba jednak do moich zastosowań (MES) nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Chciałbym w laptopie dwa dyski: HDD na dane i SSD na system (aczkolwiek myślę, że sam SSD 240GB ostatecznie by wystarczył), bez napędu optycznego- zbędny ciężar.

Jeżeli chodzi o własne propozycje to zaciekawił mnie popularny ostatnio laptop od Lenovo- Y700. Na plus to czterordzeniowy procesor, dobra karta graficzna, dosyć dobra matryca i aluminiowa obudowa, ale niestety jego wygląd jakoś nie za bardzo mi odpowiada (chociaż mocno się nad nim zastanawiam).

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, o ile będzie posiadał gwarancję (ale nie rozruchową 10 dni...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie da znaleźć do tej kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M biały

Laptop przeciętnie wykonany, z dość dobrą matrycą FHD IPS i niezłymi głośnikami. Masz port M.2 na SSD, więc bez problemu go sobie dołożysz. Laptop jest dość cichy w trakcie normalnego użytkowania, ale pod obciążeniem bywa głośny.

Z używanych M4700 lub M4600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto dopłacić do tego Lenovo 700 z 4 GB kartą graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M

Matryca półmatowa FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, sztywność obudowy przy tym smukła, elegancka obudowa, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów, dobre osiągi na baterii. Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wykonania nad którym się zastanawiasz mówiąc o y700-15 zwróć też uwagę na to że matryca jest pół-matowa, w dużej mierze błyszczącą odbijająca refleksy.

 

Coś z bardziej renomowanej marki ze stonowanym wykonaniem:

Dell Inspiron 7559 i5-6300HQ/8GB/1000 FHD GTX960 FHD IPS

Wydajne podzespoły, wysoko taktowany procesor 4-rdzeniowy, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SSD pod M.2. Matryca FullHD IPS matowa dobrej jakości, z szerokimi kątami widzenia i dość wysokim kontrastem - dobre odzwierciedlenie barw. Wykonanie na poziomie, serwis typu DND - domowa naprawa dell'a przez serwisanta u Ciebie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...