Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomeksup

Problem zasilaczem feel

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz to feel. Płyta główna z170-D3H. Mam problem z podpięciem wtyczki do płyty głównej. W zasilaczu jest 4 pinowa, w płycie 8 pinów. Są jakieś przejściówki z 4 na 8 pin ? Czy może ta wtyczka w zasilaczu jest a ja jestem ślepy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąć ? 4 piny wsadzić tylko ? a 4 puste ? proc to 6600K. Nie zjaram tego ? Karty graficznej nie mam bo po prostu nie kupiłem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to Twój temat o wyborze zasilacza z tymi dwoma magami, jako doradcy...wymień najpierw ten badziew na porządne psu i wtedy będziesz miał 8pin i normalne możliwości oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie Feel? Zdajesz sobie sprawę, że to zasilacz z czarnej listy, a ty podpinasz go do proca za 1k zł i mobo za kolejne 500 zł.

 

Edit: Teraz widzę kto jest autorem tematu. Masz już 5 stron dyskusji na temat zamiennika - wymień w końcu ten szajs.

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs zostanie wymieniony. W tamtym temacie było tyle propozycji, że zgłupiałem co mam brać. To mogę podłączać na 4 piny ? Dziś zamówię zasilacz, tylko powiedz co ?

 

W które 4 piny wsadzić wtyczkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skraje piny od prawej, albo od lewej...tylko tak będzie pasować

 

ps. co do zasilacza, to przeczytaj jeszcze raz ostatnią stronę tęgo tematu, wyłączając z tego posty magików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi, bo tam jest sajgon. Cholera dziś złożyłem kompa nakręcony a tu dupa. Przy okazji 6600K skoczył z 1060 na 1100zł. Dzięki BREXIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wyjeżdża na 3 dni na wakacje, a po powrocie ma ubaw z takiego tematu :D. Zaczęły się wakacje i niestety, ale przez kolejne miesiące będzie wysyp gimbo specjalistów z każdej dziedziny. Bartosz szkoda się kłócić z osobami, które nie wiedzą co piszą. Poziomu wiedzy kolegi MichagM nie będę nawet komentował, bo to jakaś parodia - dla Twojej wiedzy XFX od lat nie produkuje płyt głównych :P. Tak samo nie produkuje zasilaczy, zresztą SPC, Corsair, Chieftec, Antec, BeQuiet! czy Cooler Master też ich nie produkują - kupują gotowe rozwiązania lub dostosowują istniejące do swoich wymagań.

 

Tego co pisał Sekolis7 nawet nie ma co komentować - powiedz jeszcze, że Twój kumpel podpiął te dwa GTX 970 i kręcone i5/i7 do Deusa M1 550W - trzeba być osobą o stonowanym intelekcie, żeby coś takiego zrobić :). MareczQ w innym temacie prosił Cię o numer RMA, żeby to zweryfikować - nie podałeś go, a nie wierzę, że Twój kumpel odpuścił spalony sprzęt za 3k zł. Innymi słowy, takie bajeczki wciskaj sobie komu innemu.

 

Do autora tematu - napiszę to co pisał już wielokrotnie Bartosz - taniej Vero L1/M1 600W, drożej Corsair CX450M, ewentualnie jak chcesz szukać jakiejś alternatywy to Cooler Master G450M, ale ma gorsze bebechy od Corsaira, który oparty jest o znaną platformę produkowaną przez CWT - wcześniej była wykorzystywana w pierwszej serii zasilaczy RM od Corsair, więc wiadomo czego można się po niej spodziewać.

 

ps. a procek zdrożał, bo sklep pazerny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prawych 4 pinów wlazło, a do 4 lewych nie weszło do końca. Może źle wkładałem, bo płyta włożona z fortisem, a kabel krótki i mało miejsca. Odpalać ? Nic się nie stanie ?

 

Biorę vero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podłącz do lewej - napisałem o obu stronach, bo wtyczki są różnie montowane na płycie - działać będzie, ale nie kombinuj za mocno na tym zasilaczu...dla własnego spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam.

 

Odpalił, działam, ale nie szaleję. Nie mam karty grafiki więc nie powinien tyle żreć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu odpuść oc (i tak na razie nie masz gpu), dopóki nowej zasiłki nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz raz pokazuje, że nie wykryto dysku, a raz podczas ładowania w7 występuje restart. Pamięci taktuje tylko 2133 a mam 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosisz, a feel tylko cyk, cyk, cyk, cyk, a jak jebutnie, to nie będzie odwrotu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci ogarnięte. Podczas ładowania systemu jest restart. Czy to jest spowodowane zmianą płyty ? Wątpię. Jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci ogarnięte. Podczas ładowania systemu jest restart. Czy to jest spowodowane zmianą płyty ? Wątpię. Jakieś propozycje ?

 

Zmień zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestabilna praca płyty głównej, może wysypywać system i świrować przy wykrywaniu dysków.

 

Zresztą jak zmieniałeś mobo wrzuć płytę z windą i spróbuj naprawić system, aczkolwiek bez formata chyba się nie obejdzie. Dawno tak nie cudowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałeś platformę to zwykle powinno się stawiać nowy system.

Win10 jeszcze jakoś toleruje coś takiego, win7 potrafi sprawić dużo więcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób reinstal dla świętego spokoju, albo podłącz dysk do starej platformy i zrób trick z sysprep'em by miał większe szanse wstać na nowej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia płyta wyciągnięta. Chłodzenie zdjęte. Za duża jazda z przekładaniem. CD jest ata. Zasilanie cd i dysku ata jest odłaczone na wszelki wypadek. Najpierw muszę odzyskać dane z pulpitu Hirensem z cd. Nie chcę cwaniakować, bo faktycznie spalę to pudło!

 

To jak z tym zasilaczem, jaki ? Żebym dziadostwa nie zamówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...