Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fust3nD

Internet INEA 250Mb/s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Internet od INEA 250Mb/s (swiatlowody). Mieszkam na wsi. Sprawdzalem ostatnio przez aplikacje SpeedTest na moim telefonie przez WiFi(LG G2) jaka jest predkosc internetu jest to ok. 40mb/s. Potem sprawdzilem na swoim laptopie poprzez kabel jaka bedzie predkosc. Karta sieciowa: realtek pcie fe family controller. Wyszlo okolo 90mb/s, i ok chyba 13mb uploadu. I teraz pytanie tutaj do was czy jezeli bede zmienial laptopa na komputer i zakupie karte sieciowa i podlacze internet poprzez kabel to wyciagnie wiecej niz te 90mb/s na karcie za przykladowo 50zl? Aha i czy predkosc ok. 40mb/s na moim telefonie przez WiFi jest normalna czy cos nie tak? Mi sie wydaje ze troche malo. Do tego mam router : Huawei HG8245H. Mam tez wzmacniacz WiFi Asus RP-N14 i mam do niego utworzona siec i przez Wifi mam na nim ok 10mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz kartę sieciową w laptopie, ale bez problemu powinna obsłużyć prędkość 250MB/s, jeśli chodzi o szybkość połączenie WIFI w telefonie, to już od tego zależy dużo czynników i na pewno prędkość będzie wolniejsza niż na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz kartę sieciową w laptopie, ale bez problemu powinna obsłużyć prędkość 250MB/s, jeśli chodzi o szybkość połączenie WIFI w telefonie, to już od tego zależy dużo czynników i na pewno prędkość będzie wolniejsza niż na kablu.

realtek pcie fe family controller to jest karta sieciowa do polaczenia kablem. A to jest do WiFI Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11N. Rozumiem ze na kablu bedzie wieksza, ale czy to nadal nie jest za malo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realtek pcie fe family controller ...

To wygląda na kartę 100Mb. Napisz jaki model laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na kartę 100Mb. Napisz jaki model laptopa.

toshiba satellite a660-1gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja przewodowa Topologia : Fast Ethernet LAN

Szybkość : 10BASE-T/100BASE-TX

 

Jak będziesz kupował PC zwróć uwagę na karte sieciową na płycie głównej. Dzisiaj już chyba ze świecą szukać takich z kartami 100Mb ale lepiej się upewnić. Po wymianie będziesz miał możliwość uzyskać pełne 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja przewodowa Topologia : Fast Ethernet LAN

Szybkość : 10BASE-T/100BASE-TX

 

Jak będziesz kupował PC zwróć uwagę na karte sieciową na płycie głównej. Dzisiaj już chyba ze świecą szukać takich z kartami 100Mb ale lepiej się upewnić. Po wymianie będziesz miał możliwość uzyskać pełne 250.

Ok, jak bede wymienial to raczej na jakas plytke B150M Lub Z170 takze tam jest 10/100/1000. Czyli nie musze dokupywac zadnej karty sieciowej na usb? Nie bedzie mi sie juz blokowac na 90mb, tylko pojdzie powyzej? A z WiFi tez tak bedzie? I czy na telefonie 40mb max to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router Huawei ma porty gigowe (według tej broszury) więc wystarczy że kablem podłączysz go do komputera(karty sieciowej na płycie głównej). Co do wifi to się nie wypowiem. Nie znam możliwości telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wyciągnąć 250mbit na skrętce to musisz mieć aktywne połączenie 1Gbit/s + jakiś w miarę porządny kabel (najlepiej kat.6 lub wyżej) byle szmelc w 5e może nie dać rady. znaczenie ma też długość kabla (wiadomo - im krótszy tym lepiej). Wifi to osobna sprawa - 802.11g standardowo ma 56mbit (w praktyce wlasnie ok. 30-40) przy idealnym zasięgu. 802.11n w zależności od ilości anten może teoretycznie dobić do 300mbps - ale musiałbyś mieć te anteny po obu stronach łącza na co w telefonie nie ma szans (chyba, że przez OTG podłączysz inną kartę :E ale to raczej mija się z celem). No i jest jeszcze "ac" ale to już inna bajka sprzętowo.

 

Tak swoją drogą to do czego wykorzystasz w telefonie więcej niż te 40mbit? Wystarczy do oglądania YT w 4k i jeszcze dużo zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wyciągnąć 250mbit na skrętce to musisz mieć aktywne połączenie 1Gbit/s + jakiś w miarę porządny kabel (najlepiej kat.6 lub wyżej) byle szmelc w 5e może nie dać rady. znaczenie ma też długość kabla (wiadomo - im krótszy tym lepiej). Wifi to osobna sprawa - 802.11g standardowo ma 56mbit (w praktyce wlasnie ok. 30-40) przy idealnym zasięgu. 802.11n w zależności od ilości anten może teoretycznie dobić do 300mbps - ale musiałbyś mieć te anteny po obu stronach łącza na co w telefonie nie ma szans (chyba, że przez OTG podłączysz inną kartę :E ale to raczej mija się z celem). No i jest jeszcze "ac" ale to już inna bajka sprzętowo.

 

Tak swoją drogą to do czego wykorzystasz w telefonie więcej niż te 40mbit? Wystarczy do oglądania YT w 4k i jeszcze dużo zostanie.

Ogolnie kabel bedzie ciagniety na dlugosc 20m do komputera. Wiem ze kabel posiadam jakis nie markowy zwykly kupiony w pobliskim sklepie. I nie wiem czy na tych 20m utrzyma mi spokojnie Internet z ta sama predkoscia? Czy bedzie jakos spadac? Aha i co doctych 40mb/s na tym laptopie przykladowo przez WiFi to jakbym dokupil takie cos https://m.morele.net/product/details/284524/0 to nie zwiekszylaby sie predkosc? Bo tutaj widze tez jest antenka? A do obslugi 802.11n potrzebne sa dwie antenki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na kablu co jest nadrukowane (powinny byc parametry i miedzy innymi jakiej kategorii). niektore 5e tez osiagaja takie predkosci - wiadomo, nie kazde - tym bardziej, ze 20 metrow to calkiem duza utrata (tym bardziej, jesli po drodze sa np. kable elektryczne albo inne urzadzenia) - to juz przetestujesz jak bedziesz mial kompa.

co do laptopa, to moim zdaniem nie oplaca sie dokupywac czegokolwiek, chyba, ze jakis ap na wifi 5ghz Mój link i wtedy taka karte do laptopa (ale to tez sie nie oplaca, bo nie masz usb 3.0 wiec nie bedziesz mial tych 250mbps i tak) - inaczej nie poczujesz za bardzo roznicy. poza tym, 40 mbps na laptopie Ci nie wystarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na kablu co jest nadrukowane (powinny byc parametry i miedzy innymi jakiej kategorii). niektore 5e tez osiagaja takie predkosci - wiadomo, nie kazde - tym bardziej, ze 20 metrow to calkiem duza utrata (tym bardziej, jesli po drodze sa np. kable elektryczne albo inne urzadzenia) - to juz przetestujesz jak bedziesz mial kompa.

co do laptopa, to moim zdaniem nie oplaca sie dokupywac czegokolwiek, chyba, ze jakis ap na wifi 5ghz Mój link i wtedy taka karte do laptopa (ale to tez sie nie oplaca, bo nie masz usb 3.0 wiec nie bedziesz mial tych 250mbps i tak) - inaczej nie poczujesz za bardzo roznicy. poza tym, 40 mbps na laptopie Ci nie wystarcza?

Nie no, po prostu bede skladal ten komputer i zalezalo mi wlasnie na zapewnieniu sobie prawie maksymalnej predkosci Internetu. Kabel sieciowy rozumiem ze wycisne ponad te 130mb, bo teraz na laptopie ktory ma karte obslugujaca max do 100mb wyciaga 90mb. A na komputerze tez raczej powinna byc wieksza wartosc po wifi niz te 40mb/s jak na laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca rozumiem, chcesz miec na kompie wifi?

moonraker wytlumaczyl Ci, uzywajac technologii jakie masz w swoim routerze, to jest max, co mozesz wycisnac na WIFI (40mbps). oczywiscie mozesz to zwiekszyc, zakupujac akcesoria, ktore wymienilem w poscie wyzej, ale szkoda kasy.

na kablu, na nowym kompie, bedziesz mial 250 mbps - po kablu, aczkolwiek, Twoj obecny kabel, moze nie zapewniac takiego transferu - stad moja informacja, ze sam sprawdzisz, jak juz kupisz kompa - a takze to, co napisalem o nadruku na kablu.

nikt Ci nie gwarantuje, ze ten kabel zagwarantuje "ponad te 130mb", byc moze, bedziesz mial 90 mbps rowniez na kompie - ale to nie bedzie wina ani routera, ani karty sieciowej w komputerze - tylko kabla, wiec co najwyzej, wydasz 50 zl (strzelam) na 20m lepszego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca rozumiem, chcesz miec na kompie wifi?

moonraker wytlumaczyl Ci, uzywajac technologii jakie masz w swoim routerze, to jest max, co mozesz wycisnac na WIFI (40mbps). oczywiscie mozesz to zwiekszyc, zakupujac akcesoria, ktore wymienilem w poscie wyzej, ale szkoda kasy.

na kablu, na nowym kompie, bedziesz mial 250 mbps - po kablu, aczkolwiek, Twoj obecny kabel, moze nie zapewniac takiego transferu - stad moja informacja, ze sam sprawdzisz, jak juz kupisz kompa - a takze to, co napisalem o nadruku na kablu.

nikt Ci nie gwarantuje, ze ten kabel zagwarantuje "ponad te 130mb", byc moze, bedziesz mial 90 mbps rowniez na kompie - ale to nie bedzie wina ani routera, ani karty sieciowej w komputerze - tylko kabla, wiec co najwyzej, wydasz 50 zl (strzelam) na 20m lepszego kabla.

Okej dziękuje. Wszystko wyjasnione. Do zamkniecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...