Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lysy2988

Problemy z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam taki komputer o parametrach

 

1. Płyta główna ASUS M5A97 R2.0

2. Procesor AMD FX-6300 Black Edition Buldożer

3. Karta Graficzna MSI GTX 960 2GB DDR5 128Bit OC (ARMOR 2)

4. DDR3 (2x4GB 1600MHz CL9 HYPERX)

5. DDR3 (8GB 1600MHZ CL9 HYPERX) (Dokupione)

6. Dysk Twardy WD Blue 1TB 64MB

7. Adata dysk ssd 240 GB (Dokupione)

8. Goodram 120GB ssd (Dokupione)

9. Termaltake 530W zasilacz Modularny

10. Obudowa Zalman z1

11. chłodzenie CoolMaster TX3 EVO (Dokupione)

 

 

Mianowicie od momentu zakupu miałem już mojego kompa 12 razy w serwisie i co chwile mi wymieniali podzespoły począwszy od grafiki 4razy i ramu 3razy po płytę główna 1 raz i twardy dysk 1raz. A oprócz tego po powrocie z serwisu uruchamiając kompa w salonie co się okazywało był 4 krotnie wypięty procesor z gniazda po tym zdarzeniu jest odczuwalne,że komputer pracuje znacznie wolniej. od samego początku mam z nim problemy odnośnie różnych przekłamań graficznych zawieszań się komputera czy nawet gdy chcę podłączyć jakieś zewnętrzne urządzenia np słuchawki czy drukarkę lub myszkę to się zawiesza. Również przy prostych czynnościach komputer się zawiesza takich jak exel. I teraz te problemy mi się nasilają piszczenie z obudowy (to nie jest piski wentylatorów) po czym karta graficzna osiąga temperatury bliskie 90stopni. mimo wszystko po wymianach tych podzespołów problemy cały czas wracają i się nawarstwiają pomóżcie jakoś to rozwiązać gdyż serwis rozłożył już ręce a komputer ma zaledwie 11miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzać pokolei sprawdzając poszczególne podzespoły

1.-

2.OCCT stress test

3.furmark

4.(5wyjmij)memtest86

5.(4wyjmij)memtest86

6.Crystaldiskinfo skan

7.crystaldiskinfo skan

8.crystaldiskinfo skan (po co ci tyle dyskow?)

9.OCCT power supply test

10.-

11.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi,ze w testach nie pokazuje żadnych większych problemów. 3Dmark i inne programy niby pokazują testy ok lecz jak zaczynam pracować na kompie lub włącze jakąś gre to zaczynają się problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...