Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Georgex

Głośny gigabyte gtx 1070 g1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie nie wiem czemu ale ta karta graficzna mi się wydaje straszne głośna mam w miarę dobrze wentylowaną obudowę do tej pory miałem zwykłego gigabyte WF3 970 nie sprawiał problemów i był zawsze cichy. Wczoraj odebrałem wersje g1 niby nawet wentylatory te same z wyglądu zacząłem grać w overwatcha na ultra przy 2k wszystko pięknie śmiga po 5 minutach gry słyszę wycie(gram na głośnikach) Grafika ma niby 72 stopnie w grze ale na tym blackplacie to bym jajko sadzone usmażył. Niby cewki nie piszczą bo patrzyłem na YT jak powinno brzmieć to a na necie nie mogę znaleźć ani jednego testu tego modelu z pomiarem głośności.

Chyba pozostaje mi zwrot i wymiana na MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie nie wiem czemu ale ta karta graficzna mi się wydaje straszne głośna mam w miarę dobrze wentylowaną obudowę do tej pory miałem zwykłego gigabyte WF3 970 nie sprawiał problemów i był zawsze cichy. Wczoraj odebrałem wersje g1 niby nawet wentylatory te same z wyglądu zacząłem grać w overwatcha na ultra przy 2k wszystko pięknie śmiga po 5 minutach gry słyszę wycie(gram na głośnikach) Grafika ma niby 72 stopnie w grze ale na tym blackplacie to bym jajko sadzone usmażył. Niby cewki nie piszczą bo patrzyłem na YT jak powinno brzmieć to a na necie nie mogę znaleźć ani jednego testu tego modelu z pomiarem głośności.

Chyba pozostaje mi zwrot i wymiana na MSI...

 

A Gainward i Zotac? Pzynajmniej w esc są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BP musi być gorący a liczy się tylko w karcie temperatura rdzenia, szczerze nie wiem co myślałeś kupując gb kartę :D że będzie cicho? jest lato więc ogólnie temperatury są wysokie co nie sprzyja oczywiście pracy komputera, moim zdaniem jak chcesz mieć cicho to pobaw się "krzywą obrotów wentylatorów na karci" i ustaw je ta żeby hałas ci odpowiadał a temp nie przekraczała 80C ja tak robiłem w 970 gb u kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Gigabyte nigdy nie były ciche, ale zacznijmy od początku. Jaką masz obudowę i z jaką prędkością kręcą się wiatraczki, żeby utrzymać tą temperaturę? Wszystko to sprawdzisz w HWMonitor czy innym programie tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 670 WindForce było z tego co pamiętam w miarę ciche ;)

 

Ale teraz te chłodzenia to porażka... Myślałem, że z Pascalem się zrehabilitują, ale jak widać nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kiepsko z tą grafiką owszem mogę se nastawić silent mode ale wtedy ma 78 stopni podczas grania... A poprzednia 970 WF3 oc miała 70 i była niesłyszalna. Cała obudowa silentiumpc brutus m23 dobrze wentylowana z 5 wiatrakami.. 2xprzód,2xgóra 1xtył 120mm wiatrakami, w pokoju za 23 stopnie. Nic tylko do zwrotu się nadaje jak ma tak wyć w każdej grze albo ją katować przy ~80 stopniach ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Gigabyte nigdy nie były ciche, ale zacznijmy od początku. Jaką masz obudowę i z jaką prędkością kręcą się wiatraczki, żeby utrzymać tą temperaturę? Wszystko to sprawdzisz w HWMonitor czy innym programie tego typu.

GTX 960 WF też była cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy ustawiłem silent mode temperatura nie przekraczała 72*C i wentyle obracały się około 1700 rpm, było w miarę cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw chłodzenie w sterowniku na mniejsze obroty.

ale nie zapomnij sprawdzić temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...