Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szumo22

Laptop do 2700zł z systemem - Acer F5-572G czy Lenovo Z51-70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję obecnie nowego laptopa, bo obecny Acer 5742G ma już 5 lat i przydałoby się go wymienić na coś nowszego.

Cena jaką chciałem wydać to max 2400 zł na laptopa bez systemu lub 2700 z systemem. Laptop ma głównie służyć do internetu, oglądanie YT oraz do napisania aplikacji Windows Phone na prace inżynierską, do której będę używał Visual Studio. Grać raczej nie będę, przynajmniej w nowsze tytuły, bo do grania wolę PS4. Jeżeli jednak chciałbym w coś zagrać to byłyby to Wiedźmin 1 i 2, Mirrors Edge pierwszy, Mass Effect 2, 3, Euro Truck Simulator 2.

Upatrzyłem sobie takie dwa laptopy:

Acer F5-572G - i5-6200U/8GB/HDD 1000GB/940M 2GB

Lenovo Z51-70 - i5-5200U/8GB/SSHD 1000GB + 8GB/Radeon R9 M375 2GB

Co do Acera to widzę z opisu że ma nowszy procesor i kartę graficzną lepszą niż w Lenovo. Ale mimo tego że moje odczucia do firmy Acer po obecnym laptopie mam w miarę dobre, to nie wiem czy chciałbym kolejnego laptopa z tej firmy.

Na korzyść Lenovo na pierwszy rzut oka przemawia do mnie ten hybrydowy dysk, matryca Full HD, podświetlana klawiatura, te głośniki JBL i ciekawość co do tej kamerki Intel RealSense. Dodatkowo dużo znajomych z grupy na studiach ma laptopy Lenovo i wydają się być zadowoleni. Jeden tylko miał problemy z Lenovo z serii Y700 lub Y70 (coś z kartą graficzną albo podświetleniem matrycy) i mówił że serwis jest słaby.

Nie będę ukrywał że jakoś mnie ciągnie do tego Lenovo, ale nie wiem czy różnica w wydajności jest będzie niewielka w porównaniu do tego Acera czy większa.

Zastanawiałem się jeszcze nad kupnem także Lenovo Z51 70 ale z i7, gdyż na allegro w Xkom są za 2400 bez systemu wersje z Outletu z jakimiś defektami, ale nie wiem czy się pchać w takie coś, bo słyszałem że ponad jakieś defekty które są przez nich w opisie wymienione to laptopy mogą być wystawowe i nie wiadomo ile działały dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto formalnie to do laptopa musiałbyś kupic wersję Box Windowsa aby wszystko było w zgodzie z licencja.

Wersja OEM jest do 'samodzielnie zmontowanego zestawu komputerowego" czyli PC a laptopa zmontowała

firma w PRC a nie ty.

Kup z preinstalowanym systemem wyjdzie zdecydowanie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybrał bym Acer F5-572G i5-6200U/4GB/1000/Win8X GT940M FHD

Matowa matryca FULL HD wiekszy obraz roboczy w programowaniu duzy plus, przyzwoite wykonanie, aluminiowe wnętrze laptopa, procesor 6 generacji, odnowiona grafika, dobry stosunek ceny do wydajności patrząc na cene specyfikę, przyzwoity serwis od Acerka door to door. Firma Acer znacznie się poprawiła lepiej wypada w porównaniu do Lenovo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w:

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD IPS

Ogromna różnica wydajności + matryca FullHD IPS matowa lepszej jakości niż TN-ki w laptopach które wymieniłeś, tutaj szerokie kąty widzenia wysoki kontrast i luminacja. Procesor i5HQ 4-rdzenie 4-wątki pełne wysokie taktowanie, szybki ram DDR4, grafika z serii GTX - wydajniejsza od GT940M o jakieś +/- 70%. Możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SSD wewnątrz pod M.2. Podświetlana klawiatura także na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba doliczyc jeszcze system i w tym problem.

 

Z dobra matryca masz jeszcze

Lenovo Z70-80 i5-5200U/4GB/1000/DVD-RW/Win10 GT840M FHD

matowa matryca FULL HD IPS dobrej jakości w cenie do 3000 zł lepszej nie dostaniesz, laptop jest przyzwoicie wykonany, solidna i dobrze spasowana obudowa przy tym ładny design, dobrej jakości głośniki JBL które graja naprawde na przyzwoitym poziomie, stabilność pracy pod obciążeniem, wygodna klawiatura, łatwy dostęp do układu chłodzenia, wymienny akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...