Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lorelay

Zestaw za 3700zł [GRY]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Składam nowy komputer którego przeznaczeniem będzie obsługa nowych tytułów gier. Budżet to ok. 3500zł na skrzynie i monitor + potrzebuję zakupić myszkę i słuchawki ale to ewentualnie można odłożyć na później. Nie posiadam systemu operacyjnego więc pewnie też trzeba go dołożyć. Dużo letnich promocji widziałem np. letni cash back więc może uda się coś z tym pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cashback to nie te podzespoły :)

intel 6402p

sh 224gd

regnum rg3

antec 500

crucial 8 gb

asrock h110m

asus 960 4 gb

microsoft windows 10

lg 24mp48

3717 złożenie i wysyłka za free, kwestia wpisania x98ty2az+dostawa

w te nowsze tytuły pograsz ale liczyś się musisz, że to raczej high, czasem wyżej ustawienia :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem, że systemy operacyjne kosztują po 200-250zł. Jest w tym jakiś haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey. Jestem w stanie powiększyć swój budżet do 4000zł. Da radę złożyć coś z GTX970? Może zrezygnować z SSD? Zawsze można go dokupić w późniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi coś takiego. Może być? Da radę jakoś jeszcze obniżyć cenę żeby nie przekraczało 4000zł?

 

Może ewentualnie poszukać używanej grafiki i dokupić ssd. Albo ewentualnie kupić ssd a hdd dokupić za parę tygodni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj pamięci 1 x 8 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dzięki za pomoc.

Powiecie mi jeszcze czym się różnią wersje systemu OEM od BOX? Z tego co wyczytałem OEM przypisuje się do danego komputera i w przypadku gdy będę kupował nowy sprzęt w przyszłości będzie konieczność wydania kolejnych pieniędzy na system. Opłacalnym jest więc dopłacenie tych 60zł do wersji box?

 

Do zestawu zapomniałem obudowy dodać :D Jaka się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii jest tak jak piszesz. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia.

 

Obudowa RG1 / RG3 / M35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak trochę poczekać na gtx1060 a przy okazji nasunęła się oferta kupna Zotac GTX980 AMP! w cenie 1500zł używany 4 miesiące.

Co będzie lepsze? GTX980 od zotaca czy GTX1060 prawdopodobnie msi lub gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem używanego Zotac gtx980 amp!

Czy w tym zestawie wszystko do siebie pasuje? Da się na czymś zaoszczędzić/dobrać lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji dopłaty, chłodzenie muszę odpuścić. Procesor z tego co mi powiedziano jest niewiele lepszy a płytę główną wybrałem Mortara ze względu na to, że w gratisie jest gra o wartości 150zł czyli tak jakbym kupował tą płytę za 200zł.

Do zasilacza mogę dołożyć :)

Trzeba zbić z ceny końcowej 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Twój zestaw jest ok, możesz wziąć ten zasilacz co Ci podałem, ale jak już nie możesz więcej wydać to niech zostanie antec;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo ale skoro tyle wydaję na komputer to niech zasilanie ma dobre. Wezmę ten twój. A co do płyt to nie ma jakiejś większej różnicy czy wezmę tą za 230zł czy mortara? Prócz tego, że jakbym chciał kiedyś dokupić ramy to przy tańszej płycie muszę kupić 1x 8gb bo ma 2 sloty. Wsztystko wymiarowo pasuje do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowo pasuje, ta tańsza ma np mniej złącz jak zauważyłeś, ale oprócz RAM nic Ci nie braknie raczej, wiec spokojnie mozna by ją wziąć, ale jak do tamtej masz gry i wychodzi na 0 tym lepiej. RAM lepiej wziać 2x4 bo parę % więcej fps, potem można sprzedac i kupić w jednej kości, chociaż jeszcze trochę upłynie zanim będzie potrzeba więcej niż 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję. Dodatek w postaci gry mam do wszystkich płyt b150 od msi. Wybrałem Mortara bo jest najbardziej polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...